Bildegalleri
Stallplass på Skjævestad gård
Beskrivelse av varen
Koselig gård på Skjævestad i Austre Moland (Arendals nordmark) har stallplass ledig + hester ledig for forrytter.
Vi er en familiegård med plass til 9 hester/ponnier og mye utetid i utmark. Både små og store innhegninger- de fleste går 2-4 stk sammen. Vi dyrker eget grovfor og hester som «tåler det» får tilnærmet fri tilgang. Fores med betfiber/mineraler/tillegg etter behov morgen og kveld. Hestene går mye ute såfremt været er bra (fra kl 7-8 til ca kl 23) og vi vurderer å legge til rette for utegang. Variert og kupert terreng. Vi har ikke ridebane.
Vi har flere hingster selv, og mulighet til å ta imot hingst og unghest. Fôringer fordeles på oppstallører og vi hjelper hverandre med det meste. Vi har noen hestepassere som rir hver torsdag, og egne barn driver med hest- så hyggelig med flere barn og ungdommer- men alle er velkomne! Vi rir mest på tur i fantastisk turområde rundt Granestua, og kjører også en del med vogn/slede. Vi prøver å få til litt stallkos med julegrøt, film, vafler osv i løpet av året.
Pris justeres ev etter diett på hesten. Inn/ utslipp, grovfor, strø og en enkel rasjon med mineraler/betfiber inkludert i en pris på 3500 kr/mnd. Jeg tar på dekken ved nedbør vinterstid. Du betaler ikke for de mnd hesten er på borte på beite og vi har tilgang på gode beiter fra mai- september som man kan leie seg inn på (1000 kr/mnd).
Har også hester tilgjengelig for forrytteravtale, ta kontakt.
Vi har hestehenger til utleie og det er ca 45 min å ri til Stall Siring, ca 7 min med bil til Stall Siring og på 20 min kommer man seg til Tromøy eller AGR.
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 8.2.2025 kl. 14:30 ・ FINN-kode: 155184564