Bildegalleri
Mercedes-Benz Geländewagen
G500 4x4^2 Limited Edition - kun 500 stk produsert
2017
38 500 km
Automat
Bensin
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innNyttige lenker
Sjekk tid for neste EU-kontrollSjekk heftelser på BE14068Forsikre bilen din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Beskrivelse
223 cm høy uten takstativet og bred som en buss. Dette er Mercedes G500 4x4^2, en limited edition spesialmodell bygget i kun 500 eksemplarer. De fleste av disse er nok i Dubai, den franske riviera eller i USA. Du blir ganske lett å kjenne igjen på norske veier, for å si det sånn.
Se denne: https://www.youtube.com/watch?v=fc7V7YPSwyg
Og denne: https://www.youtube.com/watch?v=4Br_WD3EAHc
...denne: https://www.youtube.com/watch?v=kgcAA4HUxuE
...og denne: https://www.youtube.com/watch?v=GsMVwfe9rrQ
...og denne artikkelen: https://www.tv2.no/broom/10398117/
---- Kun 500 stk produsert av Mercedes! Denne stiger i verdi om du tar vare på den.
Har masse rå klipp av denne bilen men akkurat i kveld har jeg ikke tid til å redigere de. Bokmerk annonsen og kom tilbake så skal jeg prøve å få sakset de sammen snart.
Se mine andre annonser, selger flere kjøretøy.
Fikk faktisk tilbud om å selge denne for 2,5 i våres til en veldig ivrig fyr på parkeringsplassen til Maxbo Vækerø, men det fristet lite. Nå har jeg andre planer og selv om det svir å selge dette vidunderet til denne prisen har du nå muligheten. Seter følger med.
Dette er bilen for deg som vil kompensere på ALLE måter. Det har ingenting å si hvor godt utstyrt eieren er når eieren kan frese seg ut sitt eget private hull i ozonlaget med en 3 tonn tung tysk stål- og karbonkonstruksjon av det mer perverse slaget. Bare ved å vri om nøkkelen en mandag morgen. Her gurgler det opp fra de dypeste avgrunner når V8eren våkner til live og annekterer ethvert molekyl med bensin innenfor en radius på 250 kilometer.
Det er nesten en halvmeter bakkeklaring. Jada, det er originalt. Følger med to sett dekk og felg, det ene settet har en listepris på godt over 100.000. Gir bilen et enda mer brutalt utseende. Skjønt er originaldekk og felg mye bedre å kjøre med.
Angående kjøreegenskaper er denne faktisk veldig god å kjøre. Mye bedre enn Geländewagen i alle år før det nylige skifte til nytt fjæringssystem. Se videoen jeg linker til lenger opp så ser du.
Bilen er oppgradert med kufanger så her kan du fange kuer hele dagen uten problemer.
Takstativet følger med. Så her er det bare å dra på tur og dominere, annektere eller hva enn som seg hør og bør for et kjøretøy du lett kan hedge bensinforbruket med ved å kjøpe aksjer i Statoil og sitter så høyt i trafikken at du ser ned på taket av varebiler.
Bilen er med takstativet tett oppunder 2,4 meter høy. Om du er avhengig av parkeringshus så anbefaler jeg en E Golf. De går fint i parkeringshus.
Men hvis parkeringshuset ikke er stort nok så bare ta med ditt eget på taket. Det kommer du ikke til å merke så mye til uansett og du vet jo aldri når du trenger et parkeringshus. For et par måneder siden skulle jeg hente et parti hundemat som ble donert til hjemløse hunder i Ukraina. Vi bare lastet opp bilen. Tenkte jo at dette nok var litt tungt, og siden jeg visste at det var en kontrollpost fra Statens Vegvesen rett borti veien kjørte jeg på vekta for å sjekke.
4180 kilo. Merket ikke at det var 1300 kilo hundemat i bilen under kjøring. Har en video hvor jeg gir gass ut fra vekta og antakelig er det jordkloden som spinner bakover og ikke bilen som går fremover.
Denne kraften forklarer jo et bensinforbruk som må sies å være i industriell skala. Med 96 liter tank har du rekkeviddeangst til en Think-fører. Ja du vet de der røde Pioneer-jollene med batteri og trillebårhjul som var elbiler på 90-tallet.
Men jeg kan love deg at kjøreglede per liter bensin er i verdensklasse. For dette er noe virkelig unikt. Som andre sære biler jeg har så kjører jeg de lite, men smiler når jeg bruker de.
Kan anbefale deg å kjøpe Hummeren jeg har til salgs om dette blir for familievennlig for deg. Se mine andre annonser. Evt gå for begge to, så kan du låne en av de til naboen så kan dere ha tautrekkingskonkurranse i hagen. Har et slepetau med 15000 kilo bruddstyrke dere kan få låne.
Spesifikasjoner
- Omregistrering
- 1 383 kr (avgifter)
- Pris eksl. omreg.
- 2 220 839 kr
- Årsavgift
- Les mer
- Merke
- Mercedes-Benz
- Modell
- Geländewagen
- Modellår
- 2017
- Karosseri
- SUV/Offroad
- Drivstoff
- Bensin
- Effekt
- 421 hk
- Slagvolum
- 4 l
- Kilometerstand
- 38 500 km
- Girkasse
- Automat
- Hjuldrift
- Firehjulsdrift
- Vekt
- 2 910 kg
- Seter
- 2
- Farge
- Svart
- Bilen står i
- Norge
- Neste frist for EU-kontroll
- 31.8.2023
- Avgiftsklasse
- Varebil
- Registreringsnummer
- BE14068
- Chassis nr. (VIN)
- WDB4632341X260470
- 1. gang registrert
- 22.12.2017
- Eiere
- 2
- Salgsform
- Bruktbil til salgs
Utstyr
- ABS-bremser
- Air Condition
- Airbag foran
- Antiskrens
- Antispinn
- Bluetooth
- Cruisekontroll
- Diff.sperre
- Elektrisk sete m. memory
- Elektriske speil
- Fjernlysassistent
- Handsfree opplegg
- Helårsdekk
- Isofix
- Kjørecomputer
- Kupevarmer
- LED-lys
- Lettmet. felg sommer
- Lyssensor
- Midtarmlene
- Multifunksjonsratt
- Mørke ruter bak
- Navigasjonssystem
- Nivåregulering
- Oppvarmede seter
- Original telefon
- Radio DAB+
- Sentrallås
- Sideairbager
- Soltak/glasstak
- Startsperre
- Takrails
Selgers kjennskap til bilen
Er eller har motoren vært trimmet?
Nei
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
3015 DrammenLogg innLogg inn for å se hele adressen
Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.