Bildegalleri
Marans Rugeegg Høner Original Maran Kobberhalset sjokolade Easter Egger påske
Beskrivelse av varen
🌸Jeg skal snart selge rugeegg fra mine vakre renrasede Marans. 🌸 De er en av gårdens favoritt og mest robuste & kompatible høner. Ei fransk rase som er meget robust og verper verdens mørkeste egg. Veldig fornuftig i hodet og rolig.
Disse holdes 2.9 ( 2 haner og 9 høner). Vi ha en ny linje med ny hane som gis mulighet til å bestille igjen etter å handlet tidliger hos oss.
×××××××××××××××××××××××××××××
Pga stør pågang prøver jeg det sånn at jeg vil sammle eggene over en uke og poster salgsmengde inn her i announsen hver helg (fredag eller lørdag) med dato og ca. antall. Da gjelder første man eller fru til molla prinsipet i tillegg til vente liste.🙂☀️ eggene blir da sendt mandag eller tirsdag etter og byttet med ferske over helga.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Obs: spesialt aksjon:
Jeg ser etter to erfårene ruger med god rugemaskina som testruger te meg frakteggene for å sjekke befruktninga.
Eggene blir sendt gratiss med fraktkostnader overtakelse og hver befruktet egg etterpå vil ble betålt ETTER begynt ruging💚🐔
🐓Hanen gjør en veldig god jobb, prøvekull viser snårt befruktning. Med postegg kan resultater avviker.
🐣🐥Maraner er populære easter egger. Eggene viser en sjokoladefarge. Fargene er sjokolade, rødlige og koraller 💐 For den fargeriken eggekurven, så du har påske hele året. Det finnes mange hybrider, men disse er originale Kobberhalset, som man kan se av den sterke fjæringen på fot, fargen og kvaliteten på eggene. 🥚 Eggene veier i gje. 60- 75g.
Hane: kobberhalset blå og kobberhalset svart
Høner: blå, svart, splash
Kyllinger er ren kobberhalset blå eller svart (blå er delt), det er fordi Marans blå ha split genetikk. eller i splash.
🥚Minimum kjøp 6 stk, jeg samler kun ferske egg (maksimalt! 7 dager gammel).
Ved kjøp av mindre enn 10 stk per 39,-, mer enn 37,- stk. Inkluderer avgifter
Jeg snu disse to ganger om dagen og lager i passende temperaturer. Ved forsendelse anbefaler jet å kjøpe minimum 9 stk.
Hvis jeg ha ekstra egg (overskudd) legger jeg med ekstra egg men hvis ikke blir det bestillte mengde.
🎁 Jeg pakker og sender eggene i over 10 år. Jeg pakker i en trygt eske med mange forskjellige materialer og i en kombinasjon av p.eks. bobleplast, plastfilm, sagflis, kartong, tyk fôrsekkpapir,...
Jeg fikk aldri tilbakemelding om knustegg og gi derfor garanti på en trygt pakkning og god emballasje. Jeg tar for pakkningstid, emballasje og posten avgift 265,- NOK.
Jeg pakker godt og forsvarlig og det tar tid.
Likevel kan vi ALDRI garantere et bra resultat når vi sender rugeegg. Vi informerer så godt vi kan for at du skal få så godt resultat som mulig. Likevel har vi ikke kontroll på hvordan andre behandler eggene etter vi har levert de fra oss. Dette gjelder også Posten. Selv om vi pakker godt så kan eggene utsettes for mye risting og store temperatursvingninger, blant annet også frost og varme. Dette er kjøpers risiko, og kan selvsagt ha stor innvirkning på resultatet, selv om utgangspunktet var bra da vi pakket eggene. Denne risikoen vil alltid være der, uansett hvem du handler rugeegg av.
Obs: jeg avler ikke på utstillingskvalitet jeg avler på en fargestandard som er veldig god på mine.
🌟🌱🍀Rugeegg er naturlige produkter og det er ingen garanti for farge eller befruktning. Fargene kan variere! Frakt på kjøpers risiko. gjerne hente. Frakt incl. emballasje 265,-.
På bildene er det klekkeegg fra annen høner som olivenhøner: krysninger fra Araucana med skjegg og Barnevelder, selges Rugeegg også.
Bare spør.🤗
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 17.3.2025 kl. 10:11 ・ FINN-kode: 298666397