Bildegalleri
Forryttere
Beskrivelse av varen
Vi ønsker forryttere til våre to kaldblodstravere, en hoppe (7 år)og en vallak (14år) Vallaken er sjefen, og er en ganske tydelig sjef. Jeg og min datter på 15 rir de når det passer med jobb/skole.
Du/dere må kunne ri skikkelig, og ha erfaring med hest. Det er greie hester, uten typisk traver nykker. Men de kan jo bli litt ivrige på tur. Spesielt sammen. Men er fullt håndterbart. Vallaken er godt omskolert, men hoppa kan trenge mer omskolering, og trenger en erfaren og bestemt rytter. Hun har vansker for å stå stille på tur, og må jobbe med dette. Hun kan også komme med et lite bukk på tur, men fullt håndterbart. Litt sta også til tider, kan stoppe opp og vil snu på tur. ☺️
Tenker ca 1 dag i uka, eller etter avtale. Kr. 100,- pr gang pr.hest. Og ønsker gjerne hjelp til litt møkking før/etter ridning.
Hestene står på utegang, her i Lyngdal. Vi har engelsk sal og western sal til begge to. Det er fine tur muligheter, men er en del trafikk. De kan reagere litt på traktor hvis de kjører fort, men ikke mer enn at de kan prøve å snu. Er jordet tørt kan man ri der, longere eller bruke hinder. Eller ta de med i ridehallen. Ridehallen ved KVS har egne priser på ridning.
Ønsker helst to venninner slik at begge hestene kan få tur samtidig, siden de stresser litt når de står igjen alene. Du/dere må være over 16 år. Og ha erfaring og ta ansvar. Dere må kunne trav og galopp.
Kontrakt skrives, og er dere under 18 så må jeg ha foreldrenes signatur. Ridning er på eget ansvar.
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 4.2.2025 kl. 11:21 ・ FINN-kode: 337433668