

R AWD
2004
240 000 km
Automat
Bensin
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innForsikre bilen din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Moderne klassiker selges pga helse og andre prioriteringer. Milsluker som klistrer et bredt smil om munnen. Brukes desverre mye mindre enn den fortjener, og ønsker den et nytt aktivt hjem. Bilen ble registrert i Sverige i sept.2003, importert til Norge i juni 2004, med god historikk. Skal påståelig ikke være vinterkjørt mer enn 1 av de første vintrene i Norge, og det framgår av understellet, som er særdeles pent til å være en 20 år gammel bil. Derfor har også bilen bare 1 sett hjul, som er relativt nye Toyo Proxes Sport-dekk på 18" Pegasus-felger.
Bilen er lett modifisert; 30mm senk (innskrevet i vognkort) og hellakkerte detaljer utvendig, samt 2006mod bakfanger.
Bilen har nylig gått gjennom større service; Vinkeldrev er renovert, automat-kasse er oppbygd med ny innmat, converter, AWD-hylse m.m. Disse jobbene kan dokumenteres.
Ellers er det byttet/gjennomgått: Motorolje + filter, luft- og pollenfilter, reg.reimsats m/vannpumpe, multireimstrammer, Haldex-olje + filter, div styrestag og påfølgende hjulstillingskontroll, samt noen andre deler underveis. Under arbeidet med register, ble det også oppdaget en mindre lekkasje på VVT-drev på eksoskam. Tok ingen sjanser, og byttet da på begge kammene.
Bilder og utfyllende info/dokumentasjon kan fremvises ved seriøs interesse.
Med andre ord påkostet betraktelige summer under mitt eie, og tatt godt vare på.
Ring gjerne for en hyggelig bilprat, seriøse bud vurderes ved kjapp og ryddig korrespondanse.
Bilen står nå på vinterlagring, og kan stå til "sesong-start" når våren kommer. Kontrollfrist er 23.mai i år, og jeg kan få ordnet kontroll når jeg tar ut bilen.
Kjøretøyets serviceprogram er fulgt. Det er tatt servicer på kjøretøyet i henhold til fabrikkens retningslinjer.
Kjente feil, mangler eller synlige skader?
Ja. 2 parksensorer bak defekt. Mindre høydeslakke i tannstang V/S, ingen lekasje eller betydning for bilens egenskaper.
Er det gjort større reparasjoner?
Nei
Er eller har motoren vært trimmet?
Nei
Har bilen heftelser/gjeld?
Nei
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.