![](https://images.finncdn.no/dynamic/default/2024/7/vertical-3/14/2/361/242/682_bf3a53fe-740c-45b5-875a-072d141130c0.jpg)
![](https://images.finncdn.no/dynamic/default/2024/7/vertical-3/14/2/361/242/682_bf3a53fe-740c-45b5-875a-072d141130c0.jpg)
Alpina B10 4.0 V8 315hk #43 Manuell/ påkostet
1989
375 000 km
Manuell
Bensin
Totalpris
Forsikre bilen din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Alpina B10 V8 Nr 43 av 47 produsert selges!
Bilen ble importert til Norge fra Sverige i 2006 for så å bli bygget over på norsk 1989 modell 520i karosseri. Dette er godkjent i vognkortet.
Info om bilen:
fantastisk grom E34 som har blitt påkostet veldig mye penger siste to årene.
Bilen har blitt fullstendig pusset opp å karosseriet fremstår i meget god stand.
Bilen har blitt rust sveiset. Begge kanaler, alle fire jekkfester og litt av gulv venstre side har blitt byttet. Har bilder av prosessen. Dreneringen til soltak er lagt ut av karosseri å kanaler er behandlet med olje/ huleromsvoks innvendig.
Jekkfester er forbedret ift orginale å disse er ført igjennom kanalskjørtet for enklere løfting. Se bilde.
Bilen er hel lakkert i orginal alpina fargen mauritius blue 287 som er ekstremt fin! Veldig mye metallic i den.
Understells delene er sandblåst å fått ny grunning/ lakk pluss nye foringer, hjullagere, bremser, brekk wire, håndbrekksko, tårnlager å Alt av bremserør og bremseslanger er byttet.
se bilder av understell lagt ved i annonsen.
Hydraulikk dempere bak er erstattet med bilstein dempere. Dette fordi dempere som satt der lakk å jeg ønsket å rydde opp litt i bakstillinga. delene følger med.
Innvendig har interiør blitt pusset opp av 3D Detailing Hønefoss som har gjort en svært god jobb. Dette er ett veldig sjeldent interiør som er montert i noen av Alpina bilene. Setene er laget av Recaro å er hel elektriske med sidestøtte å mange justeringsmuligheter, men først å fremst ser de knall tøffe ut!
Bilen har fått renset gulvteppe å nye Alpina gulvmatter ettersom de gammle begynte å bli slitt. Begge settene kan følge med. Det er montert ny Orginal Alpina girkule.
Felgene er fra Alpina B12 E31 8 serie som er 18 tommer store å breiere som fyller buene godt ift 17 som disse orginalt er levert med. Spec på felgene er
9Jx18 ET12
10.5Jx18 ET20
Felga er Orginale å jeg har kvitering på de.
Motorrommet er eneste som ikke har blitt lakkert, men dette kunne trengt ett strøk lakk. Utover dette så bør bilen ses. Bilen har gått langt, men blitt brukt som pendlerbil i sverige av entusiast derav høy km stand. har mye dokumentasjon på bilen.
gjenstår å fikse blinklys, soltak, sentrallås, el vinduer. Trolig defekt Comfort module. Må på PKK
Bilen står på Jevnaker en time nord for Oslo. Selges å eies av meg privat. Steingrimsen bil står kun for annonsen.
Ta kontakt på 95337207 ved interesse
Normalt gjelder 5 års reklamasjonsrett mot skjulte feil og mangler fra overlevering av produktet. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn du hadde grunn til å forvente, basert på informasjonen du har fått fra selger. Reklamasjonsretten kan være begrenset hvis forhandleren har forretningssted utenfor Norge.
Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.