Bildegalleri
To flotte skinn designstoler Ingemar Relling. Kan slåes sammen!
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Dybde: 43 cm
Høyde: 73 cm
Bredde: 76 cm
Merke: Andre merker
Selger to pene og velholdte Flex-stoler i nydelig skinn, veldig gode å sitte i. Ingmar Relling, far til den berømte Siesta-stolen, designet flere klassikere, også denne stolen. Flex-stolen har store likhetstrekk med Siesta, men er mer sjelden å få tak i, i dag.
Flex-modellen er slankere enn flere av de andre design-stolene fra Relling, de kan slåes sammen og skinnputene kan taes av. Stolene er dermed ypperlige for f.eks mindre leiligheter, siden de kan tidvis oppbevares i skap eller boder, og enkelt slåes opp som solide godstoler.
Kvaliteten er usedvanlig solid både når det gjelder design og produksjon.
For mer info om Rellings legendariske stoler, se blant annet denne lenken til Norsk Kunstnerleksikon: https://nkl.snl.no/Ingmar_Relling:
«De lette, spenstige og elegante stolene forener tekniske, funksjonelle og estetiske kvaliteter på et høyt nivå.»
For å sjekke mer om verdiene til disse stolene, blant annet på utenlandske auksjons-nettsteder, merk stolens engelske navn: Flex lounge chair,
Stolene som selges er i god stand og godt tatt vare på.
Det er ukjent når de er produsert,
Stolene selges samlet.
T.o dybden er målt fra der sitteputen starter og inn til ryggputen.
Pris pr stk: 1900,-, altså 3800 kroner samlet.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 21.3.2025 kl. 09:38 ・ FINN-kode: 365781529