
Produktutvikler Søm
Dale of Norway AS
- Frist 20.9.2024
- Ansettelsesform Fast
Dale of Norway søker Produktutvikler Søm
Dale of Norway er en norsk tekstilbedrift etablert på Dale i 1879, som er internasjonalt anerkjent for strikkeplagg av høy kvalitet i ren ull. Produktene selges i mer enn 20 land i Europa og Nord Amerika, i tillegg til distribusjon i Norge gjennom både egne kanaler og engros.
Dale of Norway er en av veldig få merkevarer som fremdeles har produksjon i Norge. I dag strikkes alle strikkeplagg på Dale og sømmes i egen fabrikk i Polen. Søm-avdelingen på Dale arbeider i hovedsak med utvikling.
Dale er godt i gang med en fornyings- og moderniseringsreise samt generasjonsskifte og ser nå etter en dyktig person som kan bidra med å ivareta kvalitet i utvikling og produksjon. Produksjonslokalet befinner seg på Dale i Vaksdal kommune, like ved togstasjonen.
I denne stillingen vil du jobbe sammen med strikketeknikere og våre designteam. Hoved arbeidsoppgavene vil være mønsterkonstruksjon/gradering, produktutvikling, lage info til produksjon og sømming av strikk. Samt å bidra i produksjon ved behov
Vi ser etter deg som har erfaring med utvikling av produkter, og gjerne har erfaring med konfeksjon innen strikkede produkt.
Sentrale arbeidsoppgaver:
- Målskjema
- Mønsterkonstruksjon
- Gradering og tilpassing av størrelser
- Tidsgrunnlag for kalkyle
- Operasjonslister og arbeidsbeskrivelser
- Kommentering av passform, detaljer og tekniske løsninger på prøver i samarbeid med produktutviklingsteamet
- Samarbeide med designteam og det strikketekniske miljø
- Andre oppgaver ved behov
Ønskede kvalifikasjoner og erfaring
- Bachelorgrad innen tekstilkonstruksjon, eller en tilsvarende kombinasjon av utdanning og erfaring
- Erfaring fra strikk, men like viktig; lidenskap for strikk
- Erfaring i en mønsterkonstruktør eller produktutviklingsrolle
- Erfaren i CAD- og illustrasjonsferdigheter for å visualisere spec tegninger, ideelt også kunnskap om Illustrator
- Gode kunnskaper innen søm
- Kunnskap om håndstrikk/maskebilde er en fordel
Personlig egenskaper
- Gode kommunikasjonsevner, metodisk, nøyaktig og med fokus på kvalitet
- God kommersiell forståelse for produkt- og mønsterutvikling innen tradisjonell strikk
- Kreativ og løsningsorientert
- Må beherske norsk muntlig og skriftlig, samt gode engelsk-kunnskaper
Personlig egnethet vil bli vektlagt.
Vi tilbyr
- Spennende muligheter i en internasjonal bedrift
- Muligheten til å være med på en spennende reise der Dale of Norway når nye høyder både i Norge og internasjonalt
- Å være del av et ambisiøst miljø som jobber hardt og samtidig har det gøy på jobb
- Konkurransedyktige betingelser
- Kurs og videreutdanning etter behov
- IA bedrift
Om arbeidsgiveren
Dale of Norway er en norsk tekstilbedrift etablert på Dale i 1879, som er internasjonalt anerkjent for strikkeplagg av høy kvalitet i ull. Produktene selges i dag i mer enn 20 land i Europa og Nord Amerika, i tillegg til distribusjon i Norge gjennom både egne kanaler og engros.
Dale of Norway er en av veldig få merkevarer som fremdeles har produksjon i Norge. Fabrikken ble i sin tid etablert på Dale rett ved siden av fossefallene som fremdeles er en kilde til strøm. I dag strikkes alle strikkeplagg på Dale, mens vi har en egen fabrikk i Polen med syersker som setter strikkedelene sammen. Dale har også et showroom på Fornebu utenfor Oslo hvor deler av ledergruppen og kommersielle avdelinger holder til.
Dale of Norway har en historie og tradisjon få andre merkevarer kan sammenligne seg med; våre klesplagg bygger på norsk strikketradisjon med bruk av norske mønstre, vi produserer i Norge og bruker lokalt vannfall som kilde til energi, vi har kontroll på hele verdikjeden og benytter kun naturlige råvarer.
- Nettverk: Facebook
- Sektor: Privat
- Sted: Sandliveien, 5722 Dalekvam
- Bransje: Industri og produksjon, Tekstil
- Stillingsfunksjon: Design, Produksjon
- Arbeidsspråk: Norsk
Nøkkelord
produksjon, søm, tekstil, produktutvikling, mønsterkonstruktør
(1/4)
Annonseinformasjon
- FINN-kode 367168781
- Sist endret