Bildegalleri
Nydelig Islandshest vurderes tilsalgs NY PRIS RESERVERT
Beskrivelse av varen
Kjønn: Hoppe
Fødselsår: 2015
Venus fra Skarsholt vurderer å selges.
Ho er heilt trafikksikker, trygg i omtrent alle situasjoner veldig uredd då ho er mye miljøtrent. Rir like godt aleina på tur som med andre. Brukt til og trygge usikre hester og få andre hester trafikksikker.
Ho har gått stevner men ho er vanskelig og laste liker ikkje lange turer virker da som.
Oppnådd
Tølt 5,5
Trav 6
Skritt 6
Gallopp 6
Ho er veldig alsidig brukt så gått gangartstevne, sprang pg dressur stevne, mye turer, brukshestridning, trail osv
Ho er ca 140 cm høg
Høg/middels på rang
God heim er viktig. Tenker ho vil passe til heim med allsidig bruk.
KUN seriøse henvendelser.
Ho gjekk ikkje igjennom bøyeprøven og er blitt no behandla og treng opptrening og oppfølging. Gode prognoser.
Ho står no Jørpeland.
Kort fortalt, så har hun mulige begynnende forkalkninger i hasen. Veldig, veldig små så når han skriver liten plass så trenger det ikke være forkalkninger, kan også være en hest med medfødt liten plass. Men sannsynlig forkalkninger begynner, det er naturlig hos både mennesker og dyr med tiden. Noen før Enn andre. Forkalkninger i has (spatt) kan være veldig øm og gi halt hest akkurat når de gror men kan forsvinne når de er ferdige å gro.
Det ser ikke ut som det er funnet noe i frembeina annet enn betennelse (artritt). Det er på godt norsk en overbelastning av leddene. Her har hun både avlastet fra hasen og hoven pga feile vinkler og det er en vanlig grunn for leddbetennelser.
So hun må skoes om, få riktige vinkler, skrittes med gradvis opptrapping, og ny sjekk og evt en runde til med sprøyting. Dette er veldig sannsynlig at det blir fint uten alt for mye utlegg
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 5.12.2024 kl. 09:24 ・ FINN-kode: 374247252