![](https://images.finncdn.no/dynamic/default/2025/2/vertical-0/14/0/393/646/590_a459f95b-cfff-486a-9c56-a2b21d146184.jpg)
![](https://images.finncdn.no/dynamic/default/2025/2/vertical-0/14/0/393/646/590_a459f95b-cfff-486a-9c56-a2b21d146184.jpg)
75D 4WD 6 seter | EU godkjent | NAF-test | Meget pen!
2018
115 000 km
Automat
El
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innForsikre bilen din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Hel og pen Tesla Model X kjøpt ny av meg i 2018.
Årlig utført bremseservice - ut over det kun benyttet Teslas verksted ved behov. Aldri maskinvasket - kun håndvasket. Årlig polert og fremstår som meget pen.
Veldig gode vinterdekk (piggfrie), og sommerdekk på original 22" Onyx kjørt én sesong. To av sommerfelgene er noe kantkjørt (lagt i lakk slik at dette ikke er synlig fra avstand), vinterfelgene noe oskydert/korrodert - kun kosmetisk (se kommentar NAF-test) Originale stoffmatter medfølger (bruker gummimatter på vinterstid)
Nylige utbedringer
2023 (etter garantiuløpstest)
Byttet vindusheismotor, opphengs/-bærearmer, opphengskuler, kontrollarmer med mer. Byttet 3-veis ventil kjølevæske batteri.
2024
Nye støtdempere framme (luftdempere) inkl ny kompressor. Rør AC etter lekkasje, byttet og ny AC gass.
2025
Byttet parkeringssensor og motor i førerdør
Full historikk kan fremlegges og tilgjengelig i Tesla app.
NAF eierskiftetest utført 14.02.2025 med null "Bør utbedres" feil. Resultatene i testen er vedlagt i annonsen, eller finnes her: https://autoreport.nafsenter.naf.no/report/9b88ed99-4835-4830-ace0-f1293f7239e4/summary/default/
Kommentar til testresultatet
Testens resultat viser i all hovedsak kosmetiske ting som kommer som resultat av bruk. Når det gjelder testens punkt om lykter, er dette et velkjent "Tesla-syndrom" - som de fleste kontrollinnstanser påpeker, men som i følge Tesla - og på EU-kontroll - er innenfor toleranse.
Valgte å ta NAF garantiutløpstest i 2023, hvor jeg fikk samme kommentar på lykter - uten at Tesla aksepterer dette som garanti. Dette er derfor som forventet, lovlig og "normalt" og noe jeg ikke har valgt å gjøre noe med - og er kun kosmetisk. Det fremkommer også av testen at bilen er omlakkert - dette kjenner jeg ikke til. Har hatt bilen fra den var ny, uten noen form for ulykker eller situasjoner som tilsier at den skulle vært omlakkert - så dette kjenner jeg meg ikke igjen i. Eneste er at bakluken er lakkert på garanti i forbindelse med korrosjon på vinge.
Bilen bør sees og oppleves, da den, som nevnt, fremstår som meget hel og pen, alder og km tatt i betraktning.
Selges pga bestilt ny Tesla model 3.
Utstyrsliste fra Tesla
Ultra hi-fi lyd
Oppgradert Autopilot
Under-null-værpakke
Innredning i mønstret aske-tre
GPS-aktivert Homelink
Premium oppgraderingspakke
Solid Black (PBSB)
Model X Roof
Alt svart Premium-interiør
Smart Luftfjæring
Third Row Seats
Tauing-pakke
75D
Mørkt innertak
22" Onyx svarte sommerhjul
Superlading som betales per bruk
Begrenset garanti for batteri
Utløper 29. desember 2026 eller ubegrenset totalt kilometer, avhengig av hva som inntreffer først
Begrenset garanti for drivenhet
Utløper 29. desember 2026 eller ubegrenset totalt kilometer, avhengig av hva som inntreffer først
Ikke interessert i innbytte, kommisjonssalg eller annet.
Bilen selges med godkjent tilstandsrapport. Dette vil si at bilens tilstand er skriftlig dokumentert, og dette gir deg som kjøper en bekreftelse på at bilen er i den standen du har blitt lovet.
NAF-testKjøretøyets serviceprogram er fulgt. Det er tatt servicer på kjøretøyet i henhold til fabrikkens retningslinjer.
Kjente feil, mangler eller synlige skader?
Nei
Er det gjort større reparasjoner?
Nei
Er eller har motoren vært trimmet?
Nei
Har bilen heftelser/gjeld?
Nei
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
4380 Hauge i DalaneLogg innLogg inn for å se hele adressen
Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.