
Akuttmottak søker spesialsykepleier / sykepleier i 75 (-100%) fast
Helse Stavanger HF
- Frist 11.02.2025
- Ansettelsesform Fast
Akuttmottak søker akuttsykepleier / sykepleier 75(-100*)% fast
Grunnet opptak til videreutdanninger søker akuttmottak etter sykepleiere i 75% (*100%) fast, i tredelt turnus med hovedarbeidsplass akuttmottaket.
Akuttmottaket er en del av MOBA som består av: Akuttmottaket, skadepoliklinikk, og sengeposten OBA. Stillingene tilhører MOBA, med primært arbeidssted akuttmottak.
Pensumet i akuttmottak er stort og derfor strekker opplæringen seg over 2 år. I denne tiden er det totalt ca. 30 dager med opplæring / kurs etc hvor en stiger i kompetansenivå fra 1 til 3. Ansatte i 75% eller mer skal etter grunnopplæringen også rullere til enten OBA, barnemottak, skadepol eller AMK.
Akuttmottak er en spennende avdeling med tidvis høyt tempo, høy faglighet med flere fagdager i året, obligatoriske kurs og mye tverrfaglig samarbeid.
Akuttmottak tar imot de fleste pasientene som henvises akutt til somatisk lidelse til spesialisthelsetjeneste. Dette utgjør ca. 120 pasienter per dag som ligger i akuttmottak i ca. 4 timer. Det er en stor avdeling med ca 120 sykepleiere, og arbeidet som mottaksykepleier er grovt sett deles i:
1: Sykepleie i behandlingsenheten som er mange enerom der det gjøres undersøkelser, legekonsultasjon og akutt behandling av sykdom og skade.
2: Sykepleie i "triage". Dette er et sengeområde der sykepleierne setter hastegrad på pasienter etter et sorteringssysytem: "SATS - South Arfrican Triage System" der pasientene klassifiseres som grønne, gule, orange eller røde. Fargen avgjør hvor lang tid det bør ta før legetilsyn, og pasientene håndteres i sengeområdet i påvente.
3: Teammottak på akuttrom: 5-10 % av pasientene er kritisk syke eller skadet, og tas i mot i akuttrommet med predefinerte team som sykepleiere i akuttmottak er en sentral del av. Grunnet relativt få pasienter i denne kategorien, er det ukentlige teamsimuleringer i avdelingen.
Siden det er noe helt annerledes å jobbe i et akuttmottak enn en sengepost, har vi laget en kort film som viser lokalene våre: https://vimeo.com/900125208/ce705485c3
Det kan hende det vil åpne seg flere faste stillinger ifm denne utlysningen, og det åpnes for å ansette i vikariat. Ved ønske om mindre stilling kan dette vurderes ned mot 50%. *Ved ønske om 100% stilling, kan det ifm denne ansettelsesprosessen gis 25% fast i foretakets bemanningssenter, eller vurderes midlertidig økning i vikariat. Om en mangler kvalifikasjonene som etterspørres, og en søker vikariat må dette fremkomme i søknadsteksten.
Dette er noe å søke på hvis du anser deg selv som en trygg, dyktig og engasjert sykepleier som liker å jobbe i et dynamisk miljø. Ved å starte i akuttmottak nå vil en lære seg arbeidets art før vi flytter til nye og større lokaler på NYE SUS i november 2025. De er laget en film der vi gjennomgår lokalene i nye akuttmottak: https://vimeo.com/913258812/f56fc31d2b
Intervjuer vil bli gjennomført man-ons i uke 8. Det forventes flere søkere, så et noe utfyllende søknadsbrev anbefales.
Attester, vitnemål og eventuell annen relevant dokumentasjon må vedlegges søknaden.
Arbeidsoppgaver
- Utøve sykepleie til pasienter henvist til Akuttmottaket i tråd med en til hver tid gjeldende retningslinjer og prosedyrer.
- Pådriver for at pasientene får rett behandling til rett tid.
- Samarbeide hensiktsmessig med pasienter, pårørende, egen og andre yrkesgrupper
- Morgenundervisning for ansatte.
- Bidra til godt arbeidsmiljø.
- Veilede nyansatte, hospitanter og studenter.
- Holde seg faglig oppdatert i avdelingens kompetanse og læringsportal.
- Rullering etter grunnopplæring til eks AMK, barnemottak eller skadepoliklinikk.
Kvalifikasjoner
- Norsk autorisasjon som sykepleier.
- Autorisert sykepleier med minimum 2 års erfaring som sykepleier ved tiltredelse, derav minimum 1 år innen somatisk spesialisthelsetjeneste, legevakt eller ambulanse.
- Ved ansettelse i vikariat kan krav om 2 års ansiennitet avvikes, og må framkomme i søknadstekst at en ønskes å bli vurdert for vikareat.
- Aktuelle kurs / erfaringer som kan være en fordel:
- Pågående eller fullført videreutdanning i akuttmedisinsk sykepleie.
- AMK kurs
- Erfaring fra somatiske sengeposter, barn, legevakt eller akuttmottak.
- Kurs: KITS, AMLS, Klinisk ledelse og andre akuttmedisinske kurs.
- Gode norskkunnskaper er helt avgjørende for forsvarlig pasientbehandling. Søkere som har annet morsmål enn norsk, svensk eller dansk, og som ikke har fullført norskspråklig videregående skole, må minimum ha bestått Bergenstesten, eller annen norsktest på B2 nivå. Dokumentasjon må vedlegges søknaden. Ved ansettelse av allerede fast ansatt i foretaket kan en unntaksvis, i særlige tilfeller, fravike kravet om bestått norsktest på B2-nivå
Personlige egenskaper
- Ansvarsbevisst og kvalitetsfokusert
- Fleksibel og trygg
- Mestre hensiktsmessig kommunikasjon i et komplekst miljø
- Evnen til å arbeide målrettet med arbeidsoppgaver
- Evnen til å prioritere arbeidsoppgaver riktig
- Evnen til å arbeide effektivt og målrettet
- Ønske om kontinuerlig forbedring
- Være en god teamarbeider, som evner å gi, og motta tilbakemeldinger.
- Personlig egnethet vektlegges tungt
Vi tilbyr
- Høyt faglig nivå med flere fagdager i året og egne fagutviklingssykepleiere som bærer faget.
- Strukturert opplæring over tid.
- Et spennende fagfelt en vokser på, både som person og sykepleier.
- Lønn i samsvar med gjeldende overenskomst
- Mulighet for bo-tilskudd for tilflyttere til Rogaland mot bindingstid. Vi tilbyr botilskudd på inntil 5000 kr i en periode med 1 år med bindingstid på 1,5 år.
- Årsplan med flere muligheter, for eksempel mulighet for nattevaktsfri turnus (9 av turnusene er det, søkes om år for år internt)
- Mulighet for videreutdanning i akuttsykepleie. Søkes om internt årlig på 4 plasser i akuttsykepleie deltid på VID i Bergen.
- Godt arbeidsmiljø
- God pensjons- og forsikringsordning
- Gode velferdsordninger som bl. a. turgruppe og bedriftsidrettslag
Vi oppfordrer alle søkere til å benytte Vitnemålsportalen for å laste opp verifiserte vitnemål og karakterutskrifter, der det er mulig. Har du utdanning fra utlandet, legg ved godkjenning fra Direktoratet for høyere utdanning og kompetanse.
Mangfoldserklæring
Foretaksgruppen i Helse Vest ønsker å gjenspeile mangfoldet i befolkningen i vår rekruttering.Vi oppfordrer alle som er kvalifiserte til å søke ledige stillinger uansettkjønn, alder, funksjonshemming og flerkulturell bakgrunn. Det samme gjelderdersom man har hatt et lengre opphold fra arbeidslivet. Foretaksgruppen HelseVest ønsker å legge til rette for et inkluderende rekruttering.
Om arbeidsgiveren
Helse Stavanger HF, Stavanger universitetssjukehus, har ansvar for spesialisthelsetjenesten i Sør-Rogaland. Med nærmere 8000 ansatte er vi en av regionens største arbeidsgivere. Pasientbehandling, utdanning av helsepersonell, pasientopplæring og forskning er våre hovedoppgaver. Les mer på www.helse-stavanger.no.
Helse Stavanger HF skal så langt som mulig gjenspeile mangfoldet i befolkningen. Vi ønsker å rekruttere medarbeidere uavhengig av kjønn med ulik kompetanse, fagkombinasjoner, livserfaring og perspektiv for å bidra i spesialisthelsetjenesten.
- Sektor: Offentlig
- Antall stillinger: 2
- Sted: Gerd-Ragna Bloch Thorsens gate 8, 4019 Stavanger
- Bransje: Helse og omsorg
- Stillingsfunksjon: Sykepleier
- Arbeidsspråk: Norsk
Nøkkelord
akuttmottak, spesialsykepleier, akutt, sykepleier, fast
Annonseinformasjon
- FINN-kode 389898416
- Sist endret