Eknes ungdomsskole trenger flere superhelter!
Drammen kommune
- Frist 10.02.2025
- Ansettelsesform Fast
Eknes ungdomsskole trenger flere superhelter!
Drammensskolen har et brennende hjerte for elevene. I Drammensskolen skal vi sammen legge til rette for læring for alle elever og stimulere den enkeltes motivasjon, lærelyst og tro på egen mestring. Vi er opptatt av å forebygge utenforskap i et inkluderende fellesskap og et trygt skolemiljø som fremmer helse, trivsel og læring for alle. Drammen kommune satser på lærerne, slik at de får best mulig forutsetninger for å utvikle gode læringsbetingelser for barn og unge. Vi har behov for flere dyktige og dedikerte lærere til flere av skolene våre. Vil du være en del av dette laget?
Eknes ungdomsskole trenger flere superhelter og du får en egen kappe utlevert ved ansettelse! Eknes er en skole som har relasjonskompetanse det viktigste pedagogiske verktøyet. Vi har videre troen på at en fleksibel organisering av timeplaner, og ansatte, styrker muligheten for tverrfaglighet, samarbeidslæring og god variasjon i læringsaktivitetene. Skolen er teamorganisert og nærhet til elevene står sterkt. Det handler om å C og bli Z(se og bli sett). Skolen gjennomfører karakterdempende vurderingspraksis og setter kun karakterer ved terminslutt.
Er du en lærer som er opptatt av hva som er best for elevene på hele skolen? Klarer du å se den enkeltes behov og tilpasse undervisningen din slik at alle elever opplever mestring ut ifra sine forutsetninger? Jobber du hver dag for at alle elever skal oppleve et trygt og godt skolemiljø? Da vil vi gjerne høre fra deg!
Skolen trenger inntil 4 lærere med ulik fagkompetanse. Norsk, musikk, kunst og håndverk, spansk, naturfag og matematikk er noen av fagene vi ser etter, men andre fag kan også bli aktuelle. Kontaktlærer kan også tilfalle noen av stillingene.
Skolen har ca. 350 elever ved oppstart høsten 2025 og en ledelse som består av rektor og tre avdelingsledere. Mestringsarena Sagstedbrua er også tilknyttet skolen og har sin egen avdelingsleder.
For ansettelse i skolen kreves at gyldig politiattest, ikke eldre enn 3 måneder, fremlegges før tilsetting, jfr. Opplæringsloven 10-9 og forskrift 15. Attest kreves bare av søkere som får tilbud om stilling, og skal ikke legges ved søknaden. Lærere i Drammensskolen ansettes i Drammen kommune med tjenestested på den enkelte skole.
Arbeidsoppgaver
- Undervisning
- Planlegge, gjennomføre og vurdere variert og framtidsrettet opplæring av høy kvalitet og med god progresjon
- Delta og bidra i lærende fellesskap og lærerteam ved skolene
Kvalifikasjoner
- Godkjent pedagogisk lærerutdanning: (NB spesifiser utdanning og antall studiepoeng i søknaden).
- Kunnskap om nytt læreplanverk
- Kompetanse i varierte arbeidsmåter og vurderingsformer
- For søkere med annen utdanning enn norsk, kreves språkkunnskaper tilsvarende nivå B2. Dette gjelder ikke skandinaviske søkere. Dokumentasjon vedlegges søknaden.
- Personlig egnethet vil bli vektlagt
Personlige egenskaper
- Ha et positivt menneskesyn
- Være glad i å jobbe med barn og unge
- Evne til å se den enkelte eleven, og tenke helhetlig rundt barns og unges oppvekstmiljø
- Klar og tydelig klasseleder og relasjonsbygger
- Har tydelige og høye forventninger til alle elever
- Evne til å ta initiativ, være fleksibel og samarbeide i lærende felleskap.
- Lojal og ansvarsfull
- Evne til å arbeide løsningsorientert i et travelt miljø og samtidig ha godt humør
Vi tilbyr
- Muligheter til å vokse og utvikle seg i profesjonelle læringsfellesskap
- Delta i et 2-årig nettverk for nyutdannede lærere i kommunen, samt egen mentorordning på arbeidsplassen
- Muligheter for relevant etter- og videreutdanning
- En skole som har høye forventninger til sine medarbeidere
- En skoleeier som prioriterer kompetanseutvikling, tverrfaglig laginnsats og et utvidet samfunnsansvar
- Et kompetansemiljø i kommunen som støtter ansatte og ledere i deres læringsoppdrag.
- Lønn: Sentralt lønns- og stillingsregulativ
- Egen superheltkappe
Vi tar forbehold om endringer i fag og stillingsstørrelser.
Velkommen som søker hos oss i Drammensskolen!
I henhold til Offentleglova kan vi være forpliktet til å offentliggjøre opplysninger om søkere som har bedt om å bli unntatt offentlighet.
Vedlagt søknaden legges relevante vitnemål og attester. Vitnemålsportalen skal benyttes for vitnemål som er registrert i denne portalen. Har du utdanning fra utlandet legger du ved godkjenning fra Direktoratet for høyere utdanning og kompetanse eller NOKUT.
Om arbeidsgiveren
- Sektor: Offentlig
- Sted: Gamle Riksvei 246, 3055 Krokstadelva
- Bransje: Barn, skole og undervisning
- Stillingsfunksjon: Allmennlærer/kontaktlærer, Lærer/Lektor
- Arbeidsspråk: Norsk
Annonseinformasjon
- FINN-kode 390454224
- Sist endret