Bildegalleri
Vakkert dansk designskap
Beskrivelse av varen
Tilstand: Godt brukt - Synlig brukt
Dybde: 44 cm
Høyde: 130 cm
Bredde: 151 cm
Dette vakre og utrolig forseggjorte skapet er designet av Johannes Anderssen for J. Skaaning & Søn Møbelfabrik i Danmark, og er trolig produsert på 1960-tallet.
Møbler av han er populære i utlandet.
Skapet/skjenken er i teak, med skuffer, hyller, skyvedører og sjalusidører. Det er også en uttrekkbar hylle, slik at skapet kan brukes som skrivebord.
Jeg har ikke sett dette skapet i Norge før, og jeg tør påstå at det er et smykke av et skap.
Kjente mangler: skrivebordsplaten har et merke på toppen (se bilde) trolig etter vannsøl. Platen har også fargeforskjell, da den sannsynligvis aldri har stått uttrekt. Platen er også litt treg å skyve inn og ut.
Med litt arbeid kan nok platen bli helt fin igjen, men jeg har ikke brydd meg med det.
Filten i noen av skuffene har merker (se bilder).
Ellers er det noen bruksmerker i form av riper og litt fargebleking, men til å være ca. 65 år, syns jeg skapet er velholdt.
Jeg er åpen for bud, da jeg ikke har plass til skapet lengre.
Skapet står i Buvika, Trøndelag og må fortinnsvis hentes.
Ønsker du frakt, har jeg selv god erfaring med å benytte meg av MittAnbud for frakt av møbler til en grei pris.
Søkeord: retro, skjenk, skap, danskdesign, teak, skaaning, johannes anderssen, teakskap, teakskjenk
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 18.2.2025 kl. 18:12 ・ FINN-kode: 394068227