Bildegalleri
Erling Bauck: Himmelen slår sprekker - Lanser 1099 signert bok
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Signert bok heftet 168 sider sender gjerne kr 58 i frakt og pakking
se bilde 2 for signeringen
Erling Bauck er en svært interessant person av flere grunner. Han har som tidligere internert i Auschwitz lært jødene å kjenne på kloss hold og han er et levende vitne på hva som virkelig foregikk i Auschwitz i 1944. Han var der og hadde som en av leirens tillitsvalgte (mafiaboss eller capo) tribuneplass til hva som skjedde der.
"Himmelen slår sprekker"
Erling Bauck om jødene
Erling Bauck er en svært interessant person av flere grunner. Han har som tidligere internert i Auschwitz lært jødene å kjenne på kloss hold og han er et levende vitne på hva som virkelig foregikk i Auschwitz i 1944. Han var der og hadde som en av leirens tillitsvalgte (mafiaboss eller capo) tribuneplass til hva som skjedde der.
I boken "Himmelen slår sprekker" gir han oss del i kunnskapene sine. De følgende avsnittene er hentet fra side 20 i boken:
"I alle årene efter at Jahve var utformet til Israels sterke hånd, som bisto dem i trengsler, i væpnede konflikter, i erobringstokter, og som også har lovet dem gjennom sine tjenere profetene å gjøre Israel til verdens mektigste nasjon, har jahveismen (jødedommen) vært jødenes onde skjebne.
Jahve har forkynt at såsant de er absolutt lovlydige overfor hans bud og blidgjør ham med ofringer slik han har foreskrevet, og ikke tar til ekte noen fra andre folkeslag, så skal han, når tiden er inne, sende dem en ny stor hærfører og leder, en ny David, som skal undertvinge alle andre riker og innlede Israels storhetstid for evige tider, da Jahve skal flytte ned fra hvelvingen og bo sammen med jødene, og alle andre konger skal komme og falle på kne for Israel og dets store leder, som er salvet til jødenes konge.
Det ligger i religionens natur at en slik nasjonalgud vil oppfordre sitt utvalgte folk til segresjon (adskillelse) og til stadige væpnede konflikter helt til paktens må1 er nådd.
Det kan ikke bli fred mellom jødene og deres nabostater, like lite som den enkelte jahvetro jøde kan slutte fred med og smelte sammen med det folket han lever hos og skulle forventes å være en del av.
Han blir aldri noen del av sitt vertsfolk, ikke før han oppgir sin jahvetro og forventning om jødenes storhetstid."
Jeg kan ikke formulere det bedre selv og hadde jeg ikke visst bedre hadde jeg trodd det var hentet fra jødeinformatoren Julius Streicher som ble hengt i Nürnberg av de jødeallierte i 1946. Det eneste jeg vil føye til Bauck sine vurderinger er at jødene og deres jødedom har vært en ondere skjebne for de folkene jødene har tatt bopel blant enn for jødene selv.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 22.2.2025 kl. 17:25 ・ FINN-kode: 394838827