Bildegalleri
Pascal festdrakt/bunad
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Størrelse: S
Festdrakt kjøpt hos Lille Martine for noen få år tilbake
Størrelse 16/176, denne er laget for barn og ungdom men jeg kjøpte å brukte den som voksen i sent tyveårene og den passet like fint. Vil si tilsvarende str S til dame.
Skjorten er ikke vasket og har synlige flekker, den er ikke vasket så mulig noe går bort i vask men ikke sikkert alt forsvinner. Bilde av flekkene ligger ved, kan eventuelt vaske skjorten på forhånd hvis ønskelig før salg.
Selve festdrakten er like fin som ny og vises ikke at den er brukt se bort fra litt støv etter den har hengt i boden som går bort med tekstilrull.
Oppbevaringspose følger med.
Nypris 1799,-
Dette er en nydelig festdrakt som har mange flotte detaljer og broderier. Festdrakten har lekkert brokademønster på vesten og nederst på stakken. Festedrakten har justerbar strikk i midjen som gjør at den er enkel å ta inn og ut. Stakken har to legg som gjør at denne kan sprettes opp og forlenges ca. 10 cm og dermed kan den brukes over lengre tid. Festdrakten er litt stor i størrelsen med god lengde. Håndbroderte broderier på beltet og stakken. Bunadsbroderingen på stakken er ikke bare foran men rundt hele.
Hvit skjorte med bunadsmønster og plass til å feste på søljer hvis man ønsker det. Bunadskjorten er inkludert i prisen.
Nydelig bunadsveske i svart farge med blå og sølv broderier i bunadsmønster.
Vesken er enkel å åpne og har en lenke som er avtagbar.
Fest vesken med et par sikkerhetsnåler på beltet hvis man ikke ønsker å bruke lenken som følger med.
Denne festdrakten finnes det kun et lite antall av, så her kan du få en unik festdrakt som ikke alle har. Flott kvalitet.
Materiale:
40% ull, 60% polyester
Skjorte i 100% bomull
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 25.2.2025 kl. 11:17 ・ FINN-kode: 395241848