Bildegalleri
Morsomt RC Seilfly
Beskrivelse av varen
Tilstand: Helt ny - Uåpnet/med lapp
NY PRIS!
Jeg har 2 stk Eclipson modell S. Jeg er mottagelig for rimelige bud.
Jeg har utviklet Eclipson Model S Mk2 etter erfaringer gjort med flere versjoner. De første var utelukkende laget av PLA og ble ganske tailheavy. Jeg prøvde så å printe ut hele flyet i LW-PLA. Denne versjonen var veldig skjør og ble lett ødelagt ved landing. Etter noe eksperimentering, printet jeg ut vingene og de tre fremre delene av flykroppen i PLA, mens de to akterseksjonene og halen ble printet i LW-PLA. Denne kombinasjonen balanserte godt med det spesifiserte tyngdepunktet.
Eclipson modell S er et morstomt lite seilfly med vingespenn 1,8 m. Konstruktøren har lagt stor vekt på aerodynamisk effektivitet med et teoretisk maksimalt «lift to drag ratio» på 23 til 1 og minimum «sink rate» på 0,38 m/s.
Eclipson Model S har en konstruktiv svakhet i flykroppen mellom andre og tredje seksjon. Overlappingen av karbonfiberstangen var utilstrekkelig, noe som ofte førte til brudd i denne forbindelsen ved litt røffe landinger. For å forsterke dette punktet, er karbonfiberlister limt utenpå flykroppen for å sikre en solid overlapping mellom seksjonene. For å jevne ut overflaten, er flykroppen dekket fra vingene og bakover med Oracover-stoff og forseglet med vannbasert lakk. Denne modifikasjonen har gjort flykroppen robust mot røffe landinger.
Modellen flyr veldig bra, spesielt på hanget. Flyr du termikk, kan det bli litt tungt. Men du kan ha mye moro på et jorde:
https://www.youtube.com/watch?v=TnNn5iXnZJU
Flyet leveres spraylakkert til beskyttelse mot UV-stråling, farge Cold White med en signalrød bred stripe under venstre vinge. Overflatene fremstår som 3D-printet, pusset med sandpapir.
Vekt ferdig fly (inkl. mottaker, ekskl. batteri) er ca. 1200g.
Flyet leveres komplett med ferdig installerte servoer, motor, ESC og propeller.
Nødvendig tilbehør:
• 1x Batteri 3s LiPo (XT60-kontakt) 1300 – 2200 mAh
• 1x Kompatibel lader
• 1x Radio med minst 6 kanaler, helst 8 kanaler
• 1x Mottaker med minst 6 kanaler, helst 8 kanaler
8 eller flere kanaler anbefales fordi servoene til flaps er plassert slik at det enten behøves to kanaler, eller at det installeres en elektronisk servo reverserer. Hvis du skal mikse inn «Crow» eller samvirke balanseror og flaps, behøves to kanaler også til balanseror.
Fraktpris i Norge inntil 10 kg, innenfor 120x60x60 cm: kr 135,-
Flyet selges med tillatelse fra Eclipson Ltd, Madrid, Spain.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 30.3.2025 kl. 11:43 ・ FINN-kode: 395531908