Bildegalleri
Pent brukt sprangsal
Beskrivelse av varen
Prestige Renaissance F2S.
Denne salen er pusset etter hvert bruk, og blitt tatt inn hver gang den har fått regn på seg- og deretter blitt behandlet med prestisje produkter.
Ingen sal er bedre enn denne. Du sitter mye bedre og det setter hesten pris på. Jeg merket dette spesielt da hoppa mi var sensitiv😀
Denne salen har blitt beskrevet av salteamet slik:
Med en Renaissancesal får du det beste fra to verdener - den unike close contact følelsen og den franske passformen og lærkvaliteten. I tillegg har disse salene Prestige sin bom som både er lett, formstabil og av høy kvalitet, og som kan justeres av salmaker.
En Renaissancesal har svært tynne paneler, som gjør at du får veldig god kontakt og følelse med hesten. Salen gir rytteren lite støtte, dermed må rytteren finne balansen i seg selv. For en del ryttere er det en overgang å gå fra andre sprangsaler med mye støtte, men så fort man knekker koden vil man oppleve en bedre rytterfølelse, balanse og harmoni med hesten.
F2S er en videreutvikling av F2-modellen. En del ryttere ønsket mer plass og bevegelsesfrihet i setet uten at det gikk utover komforten. I denne salen er setet derfor skåret slik at dette ønsket ble oppfylt.
Ellers er denne salen helt lik til F2, den har et medium flatt sete.
Sammenlignet med den helt flate modellen F, har denne salen en noe mer oppbygd baksvissel. Likevel er den utformet slik at man kommer i samme posisjon som man gjør i F, og salen har de samme kappene.
Kort forklart vil F passe best for ryttere som rir mest i lett sete, mens F2 og F2S passer for ryttere som sitter i salen når de rir.
Lær: Førsteklasses oljet fransk kalveskinn
Farger: London (lysebrun), tobacco (mørkebrun) eller svart
Bomvidde: 29 til 37
Sete: 16", 17", 18"
Knestøtter: Small (standard), medium, large
Kappebredde: S, M, L, XL
Kappelengde: 2 cm kortere (SC, MC, LC, XLC)
4 cm kortere (SCX, MCX, LCX, XLCX)
2 cm lenger (SL, ML, LL, XLL)
Paneler: Latex eller X-Tech ull
Dersom de nye Sublime panelene ønskes så koster de 2500 ekstra - velges i feltet under ved valg av paneler
Vekt: 6 kilo
Renaissance har justerbar bom, det vil si at bomvidden kan endres flere størrelser både frem og tilbake hos salmaker. Det er også mulig å justere ullstoppen på de salene som har paneler i ull.
Det er livstidsgaranti på bommen (gjelder ikke ved fall), og 2 år på øvrige deler på salen.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 28.2.2025 kl. 13:56 ・ FINN-kode: 395690848