Bildegalleri
Alaska husky tispe
Beskrivelse av varen
Alder: 4 år eller eldre
Vilje må pensjoneres fra trekkhundlivet og leiter etter en aktiv pensjonisttilværelse hos aktive voksne folk uten små barn.
Snill og ukomplisert tispe på 9 år (f. august 2016) som går overens med alt og alle. Hun trives godt inne, og ligger gjerne i senga hele dagen om hun får lov, men trenger fortsatt å få brukt seg, bare ikke i spann lengre pga helsa.
Vilje har artrose og skal ikke lengre gå i spann, men kan fin gå på skiturer, joggeturer ol. Hun blir litt stiv i kroppen når det er kaldt, så beste for henne er å få bo inne. Hun har dessverre dårlige poter og trenger sokker på tur for å unngå sprekker.
Vilje har vært min hovedleder siden jeg fikk henne, og hun er utrolig styrbar både med og uten løype, passerer alt uten å bry seg. Hun kan også gå løs på tur når du blir kjent med henne. Hun går ikke pent i bånd på noe som helst måte, og dette er ikke noe jeg har trent på heller.
Hun er forsiktig i begynnelsen, og kan være litt sjenert overfor mannfolk, men har kommet seg godt den siste tiden. Ingen problem å kjøre bil.
Vilje gis kun bort dersom jeg finner det perfekte hjemmet for henne, ellers blir hun hos meg. Hun sendes ikke med fly, og eier må selv hente henne slik at jeg får møtt deg/dere først.
Fulgt opp med ormekur & vaksine. Har chip og pass, men ikke rabies vaksine.
Svarer kun på seriøse henvendelser.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 3.3.2025 kl. 17:48 ・ FINN-kode: 396188841