Bildegalleri
Corgi hannhund trenger avlastningshjem/turkompis
Beskrivelse av varen
Alder: 4 år eller eldre
Vi har en åtte år gammel Welsh Corgi Pembroke hannhund som trenger litt mer enn vi kan tilby han akkurat nå, pga komplisert familiesituasjon.
Han er en utrolig flott, morsom og leken hund som i utgangspunktet er veldig glad i tur, lek og aktivitet, men han er mye stresset og urolig, spesielt de siste par årene. Han ble kjemisk kastrert sommeren 2024 uten hell, og etter dette har motivasjon til tur vært veldig laber. Han bjeffer mer, stresser mer og er generelt mindre medgjørlig som følge av dette. Kastreringen skal i utgangspunktet gå ut nå i disse dager, men han sliter likevel med de samme tingene.
Vi er på jakt etter noen som har lyst og kapasitet til å låne Louie innimellom i helger, ukedager og ferier, avhengig av våre/hans behov, samt din potensielle timeplan, ønsker og kapasitet. Dette kan være både lengre turer i hverdagen eller i kortere perioder.
De eneste kriteriene våre er at vi finner tonen og er enige rundt hva hunden vår trenger, samt at du er en erfaren hundeperson som ser hans personlighet og utfordringer. Du bør helst være uten barn og helst ha hatt hund tidligere. Han er en utfordrende hund, men har veldig mange gode sider.
Vi bor i Buvika, men har planer om å flytte på oss i løpet av året, sannsynligvis til Trondheim. Hører gjerne fra deg. Kun seriøse henvendelser.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 5.3.2025 kl. 16:32 ・ FINN-kode: 396473858