Bildegalleri
BMW 5-serie
530xd
2007
248 410 km
Automat
Diesel
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innNyttige lenker
Sjekk tid for neste EU-kontrollSjekk heftelser på BR70384Forsikre bilen din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Beskrivelse
Dette er en utrolig god bil å kjøre både langt og kort. Har fått ettermontert H&R senkefjærer som er ca 35mm lvare for å få litt bedre utseende men og for å få en mer stabil bil å kjøre i f.eks sving. Med den adaptive cruisen blir kjøring langs motorvei en meget behagelig tid. M57 3.0L dieselmotoren er en stillegående og ganske kraftfull motor som har et godt skyv om man trykker gassen helt inn. Comfort stolene har mange forskjellige justeringsmuligheter som gir alle en komfortabel sitteposisjon. Bilen er meget behagelig å kjøre med henger og campingvogn, momentet i motoren gjør det enkelt uansett stigning. Det er montert på to ledbarer, dette gir den et bedre lysbilde enn de fleste nybiler, disse har en bryter i motorrom som kobler de av eller på langlysbryteren.
Det er en relativt godt utstyrt bil med adaptiv cruise, automatiske langlys, night vision kamera, head up display, elektiske stoler med memory, varme i bakseter, dab og soltak for å nevne noe.
I mitt eie har det blitt skiftet to termostater på motor, begge bakdempere, baklukelås, olje med filter, vinterdekk og sommerdekk. Begge bakskjermer og bakluke har blitt opplakkert av skadeverksted grunnet påbegynnende rust. Er noe småplukk med bilen, men dette børr forventes på en snart 20 år gammel bil, selges uten noen form for garanti.
Storservice og Eu kontroll blir utført før salg. Kan også få lakkert opp framfanger om det skulle vært ønskelig før overlevering.
Send gjerne en melding eller ring om du skulle lure på noe eller vil slå an en prat om bilen😁. Kan være at jeg har glemt av noe. KM stand vil øke noe da bilen fortsatt er i bruk. Pris er diskuterbar. Heftelser blir slettet ved salg.
Spesifikasjoner
- Omregistrering
- 1 900 kr (avgifter)
- Pris eksl. omreg.
- 175 000 kr
- Årsavgift
- Les mer
- Merke
- BMW
- Modell
- 5-serie
- Modellår
- 2007
- Karosseri
- Sedan
- Drivstoff
- Diesel
- Effekt
- 235 hk
- Slagvolum
- 3 l
- CO₂-utslipp
- 186 g/km
- Kilometerstand
- 248 410 km
- Girkasse
- Automat
- Maksimal tilhengervekt
- 2 000 kg
- Hjuldrift
- Firehjulsdrift
- Hjuldriftnavn
- xDrive
- Vekt
- 1 705 kg
- Seter
- 5
- Dører
- 4
- Størrelse på bagasjerom
- 520 l
- Farge
- Blå
- Fargebeskrivelse
- Blue Onyx Metallic
- Interiørfarge
- Sort utvidet skinn med Alcantara taktrekk
- Bilen står i
- Norge
- Neste frist for EU-kontroll
- 24.4.2025
- Avgiftsklasse
- Personbil
- Registreringsnummer
- BR70384
- Chassis nr. (VIN)
- WBANY71070CT70931
- 1. gang registrert
- 27.9.2007
- Eiere
- 7
- Salgsform
- Bruktbil til salgs
Utstyr
- ABS-bremser
- Air Condition
- Airbag foran
- Alarm
- Antiskrens
- Antispinn
- AUX-inngang
- Bluetooth
- CD-spiller
- Cruisekontroll Adaptiv
- Diesel-partikkelfilter
- El.vinduer
- Elektrisk sete m. memory
- Elektriske speil
- Fjernlysassistent
- Handsfree opplegg
- Head up display
- Hengerfeste, avtagbart/svingbart
- Isofix
- Kjørecomputer
- Klimaanlegg
- Lasteholdere/skistativ
- Lettmet. felg sommer
- Lettmet. felg vinter
- Metallic lakk
- Midtarmlene
- Multifunksjonsratt
- Mørke ruter bak
- Navigasjonssystem
- Oppvarmede seter
- Parkeringsensor bak
- Parkeringsensor foran
- Regnsensor
- Sentrallås
- Servostyring
- Sideairbager
- Soltak/glasstak
- Xenonlys
Selgers kjennskap til bilen
Kjente feil, mangler eller synlige skader?
Ja. Div klarlakkflass, værst på framfanger men har ikke gjort noe med det nå i vintertidene. Sos feilkode i bil, ikke gjort noe med det da det ikke har noe å si for min del og er ingen krav om Sos på så gammel bil. Nøkkellås i bakluke fungerer ikke da låsewire må skiftes.
Er det gjort større reparasjoner?
Ja. Lakkert opp bakskjermer b.s og bakluke etter rustfiks.
Er eller har motoren vært trimmet?
Nei
Har bilen heftelser/gjeld?
Ja.
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.
Mer som dette






BMW 5-serie Touring Automat

