Bildegalleri
Eva Lie Hundreårsdrakten
Beskrivelse av varen
Tilstand: Som ny - Ikke synlig brukt
Størrelse: M
Selger en nydelig festdrakt designet av Eva Lie – et elegant valg til både konfirmasjon og 17. mai-feiring. Drakten er svært pent brukt, uten skader eller slitasje. Flere bilder kommer!
Denne eksklusive festdrakten ble designet i forbindelse med Norges 100-årsmarkering og bærer tydelige inspirasjoner fra Jugendstilperioden. Stilen, preget av myke linjer og kunstneriske detaljer, reflekterer den kulturelle og historiske betydningen av tiden rundt unionsoppløsningen.
En unik drakt med vakre detaljer – perfekt for den som ønsker noe spesielt!
Størrelsen tilsvarer omtrent 38 (S/M), med mulighet for justering. Om man må velge, heller den litt mer mot medium. Drakten går i rødt, sort og gyldent. Stoffene er i ull, silke og bomull.
Mer om Eva Lie:
“Eva Lie Design er en norsk, familiedrevet håndverksbedrift som spesialiserer seg på eksklusive festdrakter og bunader. Med over 30 års erfaring fokuserer de på kvalitet, individualitet og eksklusivitet. Deres fantasistakker er unike og personlige drakter utviklet med dyp respekt for norsk folkedrakttradisjon, ofte preget av overraskende tekstilsammensetninger, fargevalg og materialkvaliteter. Hver drakt skreddersys etter kundens personlige mål, og ingen drakter er helt like. Kronprinsesse Mette-Marit har også fått en spesialdesignet festdrakt av Eva Lie.”
Inkludert i prisen:
• Stakk
• Forkle
• Svart fløyelsbelte
• Bunadsølje i sølv
• Beltespenne i sølv
• Bunadspose
Veiledende pris for et slikt sett ligger rundt 40.000 kroner.
Selges nå for 28.000 kroner.
Kan hentes ved Alexander Kiellands plass eller sendes mot forhåndsbetaling med norgespakke neste dag som er da full forsikret. Frakt på rundt 750.- kommer da i tillegg.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 15.3.2025 kl. 13:53 ・ FINN-kode: 397296651