
Rådgiver/seniorrådgiver - Dataanalytiker
Direktoratet for medisinske produkter
- Frist 26.03.2025
- Ansettelsesform Fast
Dataanalytiker - Prosjekt for styrket forsyningssikkerhet og beredskap
DMP har fått et nasjonalt ansvar for forsyningssikkerhet og beredskap for medisinske produkter, og leter etter deg som vil starte denne spennende reisen sammen med oss!
Vi ser etter en effektiv og fremoverlent dataanalytiker til ny, fast stilling. Hos oss får du muligheten til å være med på å bygge opp og utvikle beredskapen knyttet til medisinske produkter. Har du bred erfaring innenfor behandling og analyse av data og interesse for å ta i bruk nye verktøy? Hvis du i tillegg blir motivert av vårt viktige samfunnsoppdrag, kan du være den kollegaen vi ser etter.
DMP styrker og utvikler vår rolle knyttet til forsyningssikkerhet og beredskap for medisinske produkter. Som dataanalytiker vil du være sentral i arbeidet med å understøtte direktoratets «følge med» funksjon. Dette innebærer å lede arbeidet med å innhente, sammenstille og analysere data som gir overblikk over forsynings- og lagersituasjonen for legemidler og medisinsk utstyr. Mange aktører vil være involvert med å produsere og ta i bruk dataene – både nasjonalt og internasjonalt. En viktig del av jobben vil være å tilrettelegge for godt samarbeid her. Denne stillingen oppmuntrer til nytenkning og du vil ha mulighet til å ta i bruk mange verktøy innenfor behandling og analyse av data.
Dataanalytikeren vil jobbe i team med fagpersoner innenfor forsyningssikkerhet og beredskap. Arbeidet ditt vil være viktig for å styrke forsyningssikkerhet og beredskap for legemidler og medisinsk utstyr i Norge.
Arbeidsoppgaver
- Innhente, rense, strukturere og sammenstille data om lagerbeholdninger og forsyningskjeden for medisinske produkter
- Oppsummere utviklingstrekk, gjøre analyser for å identifisere sårbarheter og visualisere funn.
- Delta i arbeidet med videreutvikling av DMPs håndtering og bruk av data til overvåkning av forsyningskjeden og lagerstatus
- Bistå i arbeidet med å ta i bruk analysemodeller for å predikere potensielle mangelsituasjoner
- Tilgjengeliggjøre data for bruk i DMP for overvåkning av forsyningskjeden
- Andre arbeidsoppgaver tilknyttet fagområdet kan bli tillagt stillingen
Kvalifikasjoner
Du må ha
- Mastergrad innenfor økonomi, IT, matematikk, statistikk eller annen relevant fagretning med minst 2-3 års relevant erfaring. Lang og relevant erfaring kan kompensere for manglende formalkompetanse
- Gode ferdigheter i fremstilling og visualisering av data (gjerne i PowerBI)
- Faglig grunnlag og interesse for å kunne ta i bruk ny programvare innenfor dataanalyse og skytjenester
- Beherske avanserte Excel funksjoner
- God skriftlig og muntlig fremstillingsevne på norsk og engelsk
Vi ønsker at du har
- Erfaring med Azure og dataanalyser i sky
- Kjenner til verktøy fra Microsoft i sky, slik som Fabric
- Erfaring med SQL, python og eventuell annen programmering
- Kjennskap til, eller ønske om å ta i bruk statistiske modeller for prediksjoner
Det er forventet at den som tilsettes må kunne sikkerhetsklareres for nivå HEMMELIG. Mer informasjon om sikkerhetsklarering finnes på nettsidene til Nasjonal sikkerhetsmyndighet (NSM).
Personlige egenskaper
- Du handler på eget initiativ, og evner raskt til å sette deg inn i nye oppgaver
- Gode analytiske egenskaper og evne til å vurdere komplekse problemstillinger
- Du viser spesialistkunnskap og ekspertise innen eget fagfelt
- Du produserer nye og innovative ideer, og er ikke redd for å tenke utenfor boksen
- Du utfører planer med engasjement og utholdenhet, og oppnår kvalitetsmessig gode resultater
- Du kan jobbe selvstendig, men samarbeider også godt med andre, deler kunnskap, erfaring og informasjon
Vi vil vektlegge personlig egnethet og sammensetningen av vårt totale team ved ansettelsen
Vi tilbyr
- Utfordrende og interessante arbeidsoppgaver i et veldig godt arbeidsmiljø
- Gode muligheter for faglig utvikling
- Stor spennvidde i oppgavene som løses i tverrfaglige team
- Moderne lokaler i umiddelbar nærhet til T-banestasjonen på Helsfyr
- Mulighet for å trene én time per uke i arbeidstiden – vi har trimrom og sykkelgarasje
- Fleksitidsordning og fleksibel hjemmekontorordning
- Lønnsplassering enten som:
- Rådgiver (stillingskode 1434), lønn fra kr. 570 600,- til kr. 700 000,- eller som;
- Seniorrådgiver (stillingskode 1364), lønn fra kr. 688 400,- til kr. 870 000,- brutto pr. år.
- For stillingskoden seniorrådgiver kreves minimum 7 års relevant erfaring
- For spesielt kvalifiserte søkere kan høyere lønn vurderes
- Gode pensjons-, forsikrings- og låneordninger gjennom medlemskap i Statens pensjonskasse
Les om Direktoratet for medisinske produkter
Vi ser på mangfold som en styrke for arbeidet vårt. Vi oppfordrer derfor alle kvalifiserte kandidater til å søke. Kontakt oss gjerne om du har spørsmål; prosjektleder for forsyningssikkerhet og beredskap Ole Kristian Aars på tlf. 92692889.
Merk at offentlig søkerliste vil bli gjort tilgjengelig for alle som ber om innsyn. Dersom man har gode grunner, kan man søke unntak fra offentlig søkerliste.
Vi aksepterer kun elektroniske søknader i Webcruiter og vi ber om at vitnemål og attester blir lastet opp når du søker stilling hos oss.
Om arbeidsgiveren
Direktoratet for medisinske produkter (DMP) skal sørge for rask og likeverdig tilgang til effektive legemidler og medisinsk utstyr. Vi følger opp sikkerheten og bidrar til riktig bruk av produktene. Videre bidrar vi til forskning og innovasjon. Vi har ansvar for nasjonal forsyningssikkerhet og beredskap for medisinske produkter.
DMP er underlagt Helse- og omsorgsdepartementet og har cirka 400 ansatte.
- Sektor: Offentlig
- Sted: Grensesvingen 26, 0663 Oslo
- Bransje: Farmasi og legemiddel, IT, Offentlig administrasjon
- Stillingsfunksjon: Analyse, Database, Kontor og administrasjon
- Arbeidsspråk: Norsk
Nøkkelord
Dataanalytiker, Økonomi, Statistikk, Matematikk, Analyse
Annonseinformasjon
- FINN-kode 397545264
- Sist endret