Butikkleder, ass.butikleder, deltidsansatte
Frost Levanger AS og Frost 654 M.O.H AS
- Frist 6.4.2025
- Ansettelsesform Fast
Butikkleder til ny Frost-butikk i Levanger – vi søker også assisterende leder og deltidsansatte!
Vil du være med å skape en klassiker i Levanger?
Vi åpner ny butikk, og vi søker en butikkleder som vil ta ansvar for butikkens drift, innkjøp og utvikling. Samtidig ser vi etter en assisterende butikkleder og flere deltidsansatte som vil være med på å skape en inspirerende kundeopplevelse.
Vi søker deg som vil vokse i motebransjen!
Uansett om du vil lede, assistere eller jobbe deltid, får du hos oss:
Jobbe med kjente merkevarer som Holzweiler, ByTimo, Lois, Barbour, Samsøe Samsøe mm.
En arbeidsplass der du får påvirke butikkens uttrykk og kundeopplevelse.
50 % personalrabatt + gode rabatter for familie og gaver.
En sosial arbeidsplass med team-events og muligheter for utvikling.
Butikkleder – din mulighet til å styre en butikk!
Du får totalansvar for butikkens drift, HR, omsetning og innkjøp.
Innkjøper for kjente merkevarer – delta på moteuker og messer i inn- og utland.
Bli med i Frosts ledergruppe – med strategimøter og innkjøpssamlinger på Røros.
Bygg ditt eget team og vær med på å forme butikkens identitet.
Assisterende butikkleder – en nøkkelrolle i teamet
Som assisterende leder blir du butikkleders høyre hånd og hjelper til med både daglig drift og personalansvar. En perfekt mulighet for deg som vil vokse inn i en lederrolle i motebransjen!
Deltidsansatte – vi trenger deg som elsker mote!
Vi ser etter deg som er energisk, entusiastisk, blid, serviceinnstilt og har et øye for stil. Enten du har erfaring eller bare en stor interesse for klær, gir vi deg god opplæring.
Lønn: Konkurransedyktig lønn, samt at vi følger Virke/NHO/Handel og kontor sin tariff for medarbeidere.
Send oss en kort videosøknad - eller ikke. Gjør det du føler deg mest komfortabel med!
Vi vil bli kjent med deg! Send gjerne kort video hvor du forteller litt om deg selv og hvorfor du vil jobbe hos oss.
Ingen fancy produksjon trengs – mobilvideo funker!
Om du ikke er komfortabel med det, tar vi i mot søknader på e-mail, eller i butikk også
Bli med - vi gleder oss til å høre fra deg!
Klikk deg inn på nettsiden vår for å lese mer om hvordan det er å jobbe på frost. Der finner du bilder/video og mer info om Frost.
https://frostroros.no/blogs/ledige-stillinger/frost-apner-i-levanger-vil-du-vaere-med
www.frostroros.no
Om arbeidsgiveren
Om oss
Frost 654 M.O.H. AS er to flotte motebutikker midt i sentrum av Bergstaden Røros. I tillegg har vi nettbutikken www.frostroros.no med de samme merkevarene som vi har i butikk, samt Frost Proff som henvender seg direkte mot bedriftsmarkedet og tilbyr alt innen arbeidstøy, arbeidssko og profilklær, samt gaver og profilrekvisita. Det betyr at om det er en bank eller en entreprenør som kontakter oss så kan vi bidra på beste måte med å finne arbeidsklær som fungerer etter behov og ønske. Frost har også åpnet en stor dame og herrebutikk i Trondheim; Frost Røros på City Lade, og i september 2025 åpner vi nok en «Flaggship store» på Magneten på Levanger
Entusiasme og glede
Bak Frost står det en entusiastisk og modig familie som har skapt et moteeventyr i hjertet av Røros. Med to gode og unike butikker på beste beliggenhet midt i Røros sentrum, med stor kunnskap om moteverden, et godt nettverk, dyktige medarbeidere og de beste merkevarene har vi snart hatt 20 fantastiske år midt i UNESCO-verdensarven Røros.
Frost åpnet dørene 3. februar 2005 og har fra dag én vært en formidabel suksess. Butikkene eies av ekteparet Anna og Frank Norvik, og Franks niese Rikke Norvik. I 2024 kom også Frost Lade sin leder, Håvard Lesund med på eiersiden i Frst Lade AS.
Frank er tidligere medgründer av Retrobutikkene, der Anna også jobbet i mange år, før turen gikk til Røros. Den gangen sammen med et vennepar, Brigitte og Svein Inge Sølvik, som jula 2015 solgte sine andeler til Anna og Frank og flyttet hjem til Osloområdet. På samme tid kom Rikke, fra Vinje i Telemark, inn på eiersiden.
Rikke har jobbet på Frost siden 2011 og er nå butikksjef på herrebutikken. Anna er butikksjef på damebutikken og Frank er daglig leder i tillegg til ansvarlig for Frost Pro.
Vi er et superteam
I dag er vi 24 ansatte på Frost, både heltid og deltid. Vi er bredt sammensatt av folk fra store deler av Norge.
I januar 2019 kom Rogalendingen Tonje Mari Tengesdal flyttende oppover, og hun er i dag ansvarlig for nettbutikken, men hun er ute i svangerskapspermisjon og i hennes fravær så er det Linda Klemmetvold Olsen som styrer både nettbutikk og sosiale medier. Linda er for øvrig utdannet fotogtraf og hun tar sylskarpe bilder
21. oktober 2021 åpnet Frost en «flaggship store» i Midt-Norges største kjøpesenter, City Lade i Trondheim med en 350 kvm arkitekttegnet butikk og 10 herlige medarbeidere. Lederen er Håvard, Ass.butikkleder på Frost Lade er Vilde Brattland, og Vilde er født og oppvokst på Levanger og hun har vært vært nyttig for oss i planleggingen av Frost på Levanger
På Frost skal det være gøy å jobbe
Kravene for å jobbe på Frost er store og forventningene er høye, men i vår filosofi mener vi at trivsel og trygghet for alle medarbeidere er den viktigste suksessfaktoren. Derfor er vi opptatt av både god opplæring i tekstilfaget og motebransjens utfordringer, og samtidig snakker vi mye om den såkalte “Frostkulturen” som har blitt et begrep gjennom de siste 20 årene. Vi gjennomfører flere sosiale og faglige samlinger med alle ansatte i løpet av året, noe som styrker oss som bedrift og gir en unik trygghet for alle ansatte. Vi håper at alle som er innom oss for å kikke eller handle umiddelbart vil føle seg velkomne, trygge og godt ivaretatt.
Proft styre
Frost har alltid hatt en ekstern og profesjonell styreleder. Sigrid Martine Jansen er i dag styreleder. Sigrid er en kjent Gründer av blant annet Form Til Fjell, et design og reklamebyrå som har vunnet nasjonale priser, hun bygde opp Rørosregionens Næringshage fra å ha en ansatt til å bli et sterkt kompetansesenter med 8 ansatte og ansvar for næring i 7 kommuner, i dag så eier hun og driver Kunst og Kaos på Røros, et kunstgalleri som også driver konsulentvirksomhet og mye annet, Sigrid er en populær prosessleder og en kjent foredragsholder som vi er veldig stolt over å ha med på vårt lag.
I tillegg til Rørosgründerene Rikke, Anna og Frank så har også medeier og vår dyktige leder på Lade, Håvard Lesund kommet inn i styret.
Alltid aktuell
Frost har alltid hatt som mål å være aktuell butikk for folk som bryr seg om trender, moter og stil. Gjennom årene har vi reist mye til viktige “trendbyer” og steder der mote blir vist frem.
Vi har hatt mange turer til messer, samt inspirasjonsturer og motevisninger i Firenze, Milano, Berlin, Barcelona, Madrid og København. Vi har opparbeidet oss et stort nettverk i motebransjen, og har stor kunnskap om hva som skjer i moteverden til enhver tid, slik at vi alltid, ut fra vår filosofi, skal ha de mest aktuelle og riktige varene i butikken.
Ta gjerne kontakt med oss på frank@frostroros.no
Og bor du på Røros, eller er på besøk på Røros, er du hjertelig velkommen. Om ikke annet for å bli kjent med oss, og vi med deg.
- Nettverk: Facebook
- Sektor: Franchise/Selvstendig næringsdrivende
- Lederkategori: Leder
- Antall stillinger: 6
- Sted: Kjerkgata 30, 7374 Røros
- Bransje: Butikk og varehandel, Markedsføring og annonsering, Tekstil
- Stillingsfunksjon: Butikksjef, Forretningsutvikling og strategi, Innkjøp/forhandling
- Arbeidsspråk: Norsk
Nøkkelord
butikkleder, assistent butikkleder, lederansvar, mote, deltidsansatt
Annonseinformasjon
- FINN-kode 397794780
- Sist endret