Bildegalleri
Princess DS33
Princess 33 for salg
1980
33 fot
Innenbords
10
Pris
249 000 kr
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innKontakt selgeren
Gratis kjøpekontrakt
- Ferdig utfylt kontrakt
- Digital signering med BankID
- 1 måned gratis båtforsikring
Nyttige lenker
Sjekk småbåtregisteretForsikre båten din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Beskrivelse
Montert ny badeplattform med dør inn til dekk.
Vinduene i front og sidene er fjernet og støpt igjen. Nye vinduer er montert i 2022.
Lugaren: I lugaren er det gjort mye. Nytt tak og skott fornyet med nytt trekk samt isolering av skutesidene. Det er laget ett nytt skap på styrbord side og nytt teppe på dørken. Nye lys i taket og ny takluke. Nye teak plater på bakre skott samt alle nye teak lister. Tett og fin lugar.
Salong nede: Ny teak plate på skott mot lugar. Nytt tak med plater og tak trekk samt nytt skott bekledning, nye teak lister over alt. Det er montert ny trapp med oppbevaring under trinnene. Nytt taklys i Led. Nytt teppe på dørken. Under dørken er det montert ny septiktank med nye slanger, samt montert membranpumpe for tømming av tanken samt utvendig nivåmåler, nivåmåler og pumpekontroll montert nede i salongen. Har ikke vært i bruk enda. Det er ellers montert 3 nye åpningsbare vinduer i salongen, tett og fin. Ny teak dørk under spisebordet og foran pantry. Den gamle gass ovnen fungerer fint, to bluss på toppen og stekeovn under. Vann kran byttet i 2022.
Toalett rom: Nytt tak og skrogtrekk. Toalett har fått ny manuell pumpe, for å unngå bråk på nattestid i havn. Det er montert åpningsbart vindu på siden. Montert stort speil på skott mot lugaren. Alle teak lister pusset og lakkert to strøk. Vannkran byttet i 2022. Dusjpumpen er overhalt og fungerer fint.
Rorhus: Her er det gjort mye. Dørkplatene 6 stk har fått dobbel isolering, 10 cm og med glassfiber/aluminiums belegg, ble kjempebra. Bare så vidt vi høre våre kjære Yanmar motorer. Det er montert nytt skrog trekk samt nye teak plater på begge sideskottene samt nye teak lister overalt. Det gamle kart bordet er fjernet og nytt el-panel er montert der i stedet. Her er all el-overvåking plassert. Sikringer, landstrøm, 12v ladesystem pluss mye mer. Det kan nevnes at det meste av el-kabler er skiftet ut, nesten i hele båten, antar 90%. Det er laget nytt instrument panel for begge motorene, nye instrumenter med hvit bakgrunn. Styring av ny montert flaps.
Det er lagt ny dørk. Har fått laget et skap med dører/skap plass og sitteplass for ny dobbel sofa i fartsretningen. På styrbord side er det laget nytt fundament for sofa på begge sider av spisebordet. Sofaene er produsert og laget hos firma på Østlandet, to nye sofaer kom i 2020.
Maskin rom: De gamle Ford motorene er blitt tatt ut og erstattet med Yanmar dieselmotorer type 4LH-HTE 140 Hk. Den ene motoren er kjøpt hos Spectra Marine i Molde og den andre er kjøpt privat. Timetall på BB side står på 1771 timer og på styrbord side opplyste selger ca. 1850 timer. Timetall på BB motor er vi sikre på da instrumentpanelet fulgte med, timeteller i orden. Gearet på SB motor er kjøpt nytt hos firma i Ålesund og er nesten ikke brukt, hydraulisk gir. Motorene er montert hos Vågen Boats her på Aukra, det var de som installerte den nye badeplattformen og jobben rundt det. I år er det montert nye impellere til sjøvannspumpene, de er satt inn med syrefri vaselin. Brann system originalt med Halon gass.
Det er installert 4 nye Sønnak Exide batterier på 4x 95 amperetimer, to til start og to til forbruk. I den forbindelse er det også montert ny batterilader type Victron Eregy helkapslett lader opp til 25 Amp. Til å overvåke batteribanken er det montert ny Victron batteri monitor type BMV-702, denne kan overvåke to adskilte batterisystem, her er det brukt 500Amp shunt som skulle være tilstrekkelig. Med dette utstyret skulle det være en lek og holde styr på strømmen om bord, batteriene er monter i egen batterikasse med lufting, alle batterikabler er 70mm2. På babord motor er det i vår skiftet start motor. Fantastisk maskinrom, nymalt, ikke en oljeflekk noen steder.
Vanntanken er på SB side og rommer ca. 100 liter. Varmtvannstanken er plassert på BB side og har kapasitet på 25 liter. Trykkvannspumpen er membran pumpe. Det er også installert lensepumpe i maskinrommet. Hele maskinrommet ble malt opp i fjor, skott foran og bak er dekket med lydisolasjon. Det er montert maskinromslys og 2 stk. frostvakter.
Det er montert 2 stk nye Radice propeller 19x19 tommer. Propell akslingene har vært sjekket i dreiebenk hos lokalt verksted. Nye sink anoder under båten og på Flaps.
Lasterom: I lasterommet som ligger bak motorrommet er den gamle dieseltanken fjernet og ny tank i syrefast materiale montert 2014, den rommer ca. 400 liter. Nivåmåling med ned dykket målestav og utvendig se glass, kjekt å følge med den eksakte mengden mekanisk. Nymalt på dørk og skott. Det er montert originalt brann system med Halon gass. Det er også montert nytt el-skap med styring av lys og strøm til lensepumpe, det er både220 volt lys 12V lys. Ny hydraulisk styresylinder 2012.
Her er også dieselvarmeren montert.
Båten er helrenovert og må bare sees, den er blitt ett smykke av en Princess.
Totalt påkostet i 2022: ca. 100.000.-
Spesifikasjoner
- Tilstand
- Brukt
- Merke
- Princess
- Modell
- DS33
- Modellår
- 1980
- Type
- Cabincruiser
- Drivstoff
- Diesel
- Motor inkludert
- Ja
- Motorfabrikant
- Yanmar 4LH-HTE
- Type motor
- Innenbords
- Topphastighet
- 19 knop
- Byggemateriale
- Glassfiber
- Vekt
- 6 000 kg
- Lengde i fot
- 33 fot
- Dybde
- 91 cm
- Bredde
- 343 cm
- Sitteplasser
- 10
- Soveplasser
- 4
- Farge
- Hvit
- Båtens beliggenhet
- Norge
Utstyr
-Ankervinsj på baug
-Dieselvarmer
-Kompass
-To vindusviskere med spylere
-Furuno ekkolodd
-Garmin kartplotter
-Gass ovn med to bluss og stekeovn
-Varmtvannsbereder
-Toalett med septiktank
-Septik pumpe
-VHF
- Radio
-Badeplattform
-Trim flaps
-Badestige
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
6480 AukraLogg innLogg inn for å se hele adressen
Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.
Mer som dette


Kommer for salg!


Fairline Corniche 34.




Fin Bayliner til en fin vår pris


SeaRay 36 aft

