Bildegalleri
Gaming PC-intel i7(CPU - Vannkjøling)/GTX 1080/32GB RAM/512GB M.2 SSD/4TB HDD
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
PCen kan leveres på veien mellom Ålesund og Trondheim etter avtale. Da jeg skal ta turen oppover.
Skal kjøre enten E39 Ålesund - Molde - Kristiansund - Halsa - Vinjeøra - Orkanger - Trondheim.
Eller
E6 Ålesund - Åndalsnes - Dombås - Oppdal - Soknedal - Trondheim.
Kan selvfølgelig også leveres i Ålesund og omegn.
Dette var flaggskipet av en gaming pc når denne ble bygget. Pcen var bygget med tanke på gaming og god Airfolw. Pcen har enda i dag stort potensiale og henger godt med i dagens spill.
Skjermkortet - NVIDIA GeForce GTX 1080 var skjermkortet gamere fort fikk øynene opp for. Da Nvidia lanserte GeForce GTX 1080, presenterte de det rimelig selvsikkert som «den nye kongen» og ja, dette kortet var kongen i lang tid, og leverer enda overraskede resultater.
Spesifikasjonene er nøye sammensatt for å kunne yte maksimalt i godt samarbeid.
Her er det montert 9 vifter med nøye plassering for god kjøling, lavt turtall på viftene og vibrasjonsdempere for minst mulig støy. Det er også viftestyring på alle viftene, slik at man kan justere turtall og kjøling etter ønske. Jeg kjører turtall av viftene på ca 50% av max, og har enda tilgode å se temperaturer det er noe å bekymre seg for. Kabinettet har god plass og mange monteringsmuligheter med sin størrelse.
Pcen er lite brukt, da det er blitt mindre og mindre gaming med årene. Pcen er brukt av voksen person, aldri hvert overclokket, brukt til mining eller lignenede. Den er godt tatt vare på og gjevnlig rengjort for støv.
Spesifikaskjoner:
CPU/Prosessor:
intel Core i7 6800K - 3.80 GHz.
Ram:
32GB - 4x8GB Kingston FURY Beast RGB 3200MHZ.
CPU/Prosessor og Hovedkort støtter Quad-Channel mode (4-kanaler) som er montert. Dette gjør slik at man får en enda raskere håndtering av RAM og minnegjennomstrømning.
GPU/Skjermkort:
NVIDIA Asus ROG Strix GeForce GTX 1080 - 8GB.
Hovedkort:
MSI X99A RAIDER.
Dette hovedkortet er for gamere og PC entusiaster. Et hav av justeringer og tilpassninger om man ønsker dette.
SSD:
Samsung 1000GB SSD.
HDD:
Seagate BarraCuda 4TB.
CPU/Prosessor - Vannkjøling:
Corsair hydro series H100i.
Gir god og stabil kjøling til CPU/Prosessor.
Strømforsyning:
EVGA 750 BQ - 750Watt.
Vifter:
5stk corsair 120mm og 4stk be quiet! 140mm.
RGB led:
NZXT RGB led striper og NZXT LED styring.
Dette kan også tas bort, om man ikke ønsker lys i alle varianter.
Viftestyring:
NZXT Sentry Mesh.
Kabinett:
Corsair Carbide Air 740.
Pcen, komponenter og kabinettet har muligheter om man skulle ønske å oppgradere noe i fremtiden.
Ta gjerne kontakt for en hyggelig prat og om det er noe du lurer på :-)
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 20.3.2025 kl. 17:23 ・ FINN-kode: 398223673