Bildegalleri
Colt DA 1877 produsert 1878
Beskrivelse av varen
Rimelig pen og tilnærmet urørt Colt "Lightning" dvs kaliber 38 selges. Denne kommer med det jeg tror er et originalt skrin fra Colt men dessverre uten verktøy og ammunisjon.
Dette er et velkjent våpen fra forrige århundreskifte og modellen ble blant annet benyttet av Billy the Kid, Doc Holiday og John Wesley Hardin. Til den heldige kjøper vil jeg sende en 18 siders artikkel om denne modellen med mye detaljer og historikk.
Denne modellen kom forøvrig i tre utgaver;
- Kaliber 32 "Rainmaker"
- Kaliber 38 "Lightning"
- Kaliber 41 "Thunderer"
Våpenet har en klar og fin adresse som også bekrefter at denne er solgt til "Depot 14, Pall Mall London". Etsingen på vs av løpet "COLT D.A.38" er klar og tydelig. Serienr er 7114 (nrlik) så jeg antar produsert mot slutten av 1878.
Trenger litt justering mht SA da hanen ikke løser ut. Jeg har ikke villet åpne dette våpenet da den bærer lite preg av skruing selv om underbeslaget tydeligvis har vært av på ett eller annet tidspunkt
Vet ikke hva disse går for nå så angitt pris er kun en antydning.
Kun skriftlige bud via Finn og under fullt navn vil bli vurdert
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 20.3.2025 kl. 08:26 ・ FINN-kode: 398273061