Bildegalleri
Marex 300 SunCruiser
Flott Marex 300 SunCruiser selges
2010
30 fot
Innenbords
10
Pris
1 100 000 kr
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innKontakt selgeren
Gratis kjøpekontrakt
- Ferdig utfylt kontrakt
- Digital signering med BankID
- 1 måned gratis båtforsikring
Nyttige lenker
Sjekk småbåtregisteretForsikre båten din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Beskrivelse
Kjempeflott Marex 300 SunCruiser selges. Båten er en klassiker med svært gode løsninger. Det velkjente skroget ble produsert i mange år som Marex 290 SunCruiser, men oppgraderingen til 300 har vært vellykket, og den store, flotte badeplattformen Marex kom med i 2009 er fantastisk og gjør båten komplett. Båten er stor nok til at en liten familie kan bo komfortabelt i dagevis.
Denne båten er særlig godt forberedt for fine turer, med godt utstyrt bysse med parafin koketopp og stor kjøleboks på hele 110 liter! Strøm til drift av dette har du nok av med 3 forbruksbatterier og kraftig solcellepanel. Alt tilkoblet Victron batteriovervåker, så du til enhver tid kan følge med på strømmen. I tillegg til dette er det et Efoy brenselcelle apparat som går på metanol. For å være ærlig har ikke jeg hatt behov for denne, men den står nå der til kalde kvelder. Da er det også godt å ha Ebersbacher varmeapparatet som ble gått over av Vestfold Elektrodiesel senest høsten 2024.
Båten har god soveplass til 4 personer. Sofaen i baugen gjøres lett om til en svært komfortabel dobbeltseng der to voksne har god plass. Det er ekstra overmadrass. I stikklugaren er det også dobbeltseng med overmadrass.
Badet har god ståhøyde, pumpetoalett og vask med dusjmuligheter. Kaldt og varmt vann.
Ute er det en deilig salong med bord som kan senkes og ileggspute gir deg en glimrende solseng. I fartsretningen er det 3 kapteinsstoler som er meget behagelige å sitte i. Alle stoler og sofa er i Niroxx, som ble trukket på i 2012 av Marex etter en garantisak. Ellers er det led belysning og radio/CD med nye høyttalere i 2021.
Denne Marexen har ankervinsj både fremme og bak, noe som er helt fantastisk, da det gir en utrolig fleksibilitet. Det er ikke så vanlig med vinsj både fremme og bak på denne størrelse båt. Fremme er det 15 kg anker med 40 meter kjetting, mens bak er det 15 kg Bruce anker med 50 meter blytau. Her ligger du trygt!
Motoren er en velkjent Volvo Penta 260 med DPH drev. Drevet er nylig blitt servet med nye anoder, belg og olje. Båten får også nytt bunnstoff før den kommer på sjøen. Båten er lagret innendørs og blir sjøsatt uke 18, altså før 1. mai.
Motoren har fått jevnlig service med oljeskift hvert år. Nå kommer den rett fra service som ble foretatt ifm vinteropplaget. Våren 2024 gikk den dessuten igjennom en svært omfattende restaurering, da hele motoren var ute, skrudd fra hverandre og satt sammen igjen med nye stempler, nye dysehylser, sjekk av injektorer, syrevasket varmeveksler, oljekjeler og intercooler. Intercooler fikk nytt endelokk. Toppen ble rengjort , ventiler vakuumtestet. Alt montert sammen med nye o-ringer. Kompresjonstest ble kjørt med PC. Alt er dokumentert.
Dette betyr at man her har mulighet til å skaffe seg en fantastisk turbåt med flott fartspotensiale som er utstyrt for langtur og med en motor som har fått en særs god gjennomgang. Båten har toppfart i underkant av 30 knop, og marsjer fint med 3000 omdreininger i ca 24 knop. Så vidt jeg kan forstå er motoren nå i topp stand, i tillegg til at båten i år har vært lagret innendørs.
4 stk fendere og noe tauverk, samt flagg følger båten. Ta gjerne kontakt for en hyggelig prat.
Spesifikasjoner
- Tilstand
- Brukt
- Merke
- Marex
- Modell
- 300 SunCruiser
- Modellår
- 2010
- Type
- Cabincruiser
- Drivstoff
- Diesel
- Motor inkludert
- Ja
- Motorstørrelse
- 260.0 hk
- Motorfabrikant
- Volvo Penta
- Type motor
- Innenbords
- Vekt
- 3 800 kg
- Lengde i fot
- 30 fot
- Bredde
- 300 cm
- Sitteplasser
- 10
- Soveplasser
- 6
- Farge
- Hvit
- Båtens beliggenhet
- Norge
- Registreringsnummer
- ADC081
Utstyr
Dieselvarmer, Eberspacher M2 D4, ny i 2021, ny starter i 2024
Efoy 1600 med display panel
Lowrance HDS-8 kartplotter m/ekkolodd. Kartbrikke Navionics XL, oppdatert i 2017
Raymarine ST 40 dybdemåler
Engbo Maxi 34, 1000w ankervinsj akter med fjernkontroll med Engbo (bruse) anker 15 kg og 50m bly tau
Maxwell ankervinsj foran med 40 m syrefast kjetting og 15 kg Engbo syrefast anker med fjernkontroll
Landstrøm med lader og kabel
Dusj med kaldt og varmt vann inne og på badeplattform
Varmtvannstank
Baugpropell Sleipner SE
Wallas 90 Ceramic kokeapparat med to plater for fritidsparafin
Stor kjøleboks 110 liter
Zipwake interceptor (El. Trimflaps)
Sony radio/cd spiller med nye Sony marine høytalere, 2021
Teleskop baugstige
Integrert badestige i plattform
Automatisk lensepumpe+manuell
Automatisk brannslokningsapparat motorrom
Manuelt brannslokningsapparat
Vanntank 185 liter
Septiktank med måler 120 liter
Ny gjennomføring og kran i Kompositt for vanninntak til toalett ny 2022. Ny slage fra septiktank og ut i 2024
Dieseltank 485 liter.
3 stk forbruks batterier med Victron SmartShunt, batteri overvåker, ny 2021
Ett nytt forbruk 2021 og nytt startbatteri juli 2022.
C-tek batteriovervåker for start batteri.
Solcellepanel med lader 2021
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.
Mer som dette






Nimbus 3400 Europa


Nidelv 300 Sport VP D6 310



