Dataingeniør innen integrasjoner og autentisering
NTNU - Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet
- Frist 22.4.2025
- Ansettelsesform Fast
NTNU IT søker etter dataingeniør innen integrasjoner og autentisering
NTNU er et breddeuniversitet med en teknisk-naturvitenskapelig hovedprofil og et tyngdepunkt innen profesjonsutdanning. Universitetet er lokalisert i tre byer med hovedsete i Trondheim.
På NTNU jobber 9 000 ansatte og 43 000 studenter med å skape kunnskap for en bedre verden.
Video: https://youtu.be/Xt-yHCN5QS0
Om stillingen
Om stillingen
NTNU IT søker etter ny medarbeider for arbeidsfeltene identitets- og tilgangsstyring, integrasjoner og dataflyt mellom IT-systemer. Du vil bidra til drift og videreutvikling av våre egenutviklede systemer for brukeradministrasjon og autentisering. Du vil også jobbe med integrasjon av systemer fra eksterne tjenesteleverandører i UH-sektoren, Microsoft Entra ID, Amazon Web Services (AWS) og Google Cloud.
Vi ser etter en medarbeider med gjennomføringsevne, yrkesstolthet, besluttsomhet og IT-teknisk innsikt. Du vil inngå i et team med fire engasjerte lagspillere i Trondheim, og vil få en utfordrende jobb i et aktivt og stort IT-miljø, med gode muligheter for personlig og faglig utvikling. Hos oss vil du kunne legge opp din egen arbeidshverdag og vi har et stort ønske om å se at våre medarbeidere utvikler seg og lykkes i jobben.
Hvordan er det å jobbe hos oss?
NTNU IT har solid fagkompetanse som vi gjerne deler med hverandre. Nye ansatte blir tatt godt vare på i arbeidshverdagen og får innpass i et veldig sosialt arbeidsmiljø. Det er i tillegg muligheter for videreutdanning ved NTNU opp til masternivå og deltagelse i enkeltstående kurs, fag, konferanser og seminarer.
Faggruppe Applikasjon er et dynamisk fagmiljø som har driftsansvar for sentrale tjenester, applikasjoner og databaser ved NTNU. Det er høy grad av samarbeid i faggruppen og stillingen inngår i et team som jobber med integrasjoner og dataflyt mellom IT-systemene ved NTNU, og fellesløsninger i universitets- og høyskolesektoren.
Din nærmeste leder blir leder Faggruppe Applikasjon.
Arbeidsoppgaver
Drift og videreutvikling av NTNUs systemer for integrasjoner
Drift og videreutvikling av NTNUs systemer for identitets- og tilgangsstyring
Delta i prosjekter for å integrere nye tjenester og systemer
Teknisk rådgivning rundt dataflyt og integrasjoner i organisasjonen
Kvalifikasjonskrav
Det kreves relevant utdanning på̊ bachelornivå̊. Lang og relevant erfaring kan kompensere for utdanningskravet.
Gode kunnskaper om webteknologi som HTTP og REST
Kompetanse på Linux
Du må beherske norsk og engelsk som arbeidsspråk
Ønskede kvalifikasjoner
Erfaring med integrasjonsarkitektur
Erfaring med programmering og skripting i Python, sekundært Powershell, Bash el.
Erfaring med konfigurasjonsverktøy og versjonskontroll
Kunnskap om relasjonsdatabaser
Kunnskap om katalogtjenester som Active Directory, LDAP
Kjennskap til autentiseringstjenester, som Entra ID, ID-porten og Feide
Personlige egenskaper
Du tar raskt til deg ny kunnskap, og er i stand til å bruke eksisterende kunnskap på nye måter
Du identifiserer og handler på uløste problemstillinger
Du er pålitelig, har gode samarbeidsevner og jobber systematisk og strukturert
Du er opptatt av sikkerhet, integritet og kvalitet i arbeidet du utfører
Ved vurdering av den best kvalifiserte, skal det legges vekt på utdanning, erfaring og personlig egnethet, samt motivasjon for stillingen.
Vi tilbyr
Spennende og utviklende oppgaver i et sterkt og internasjonalt fagmiljø
Åpent og inkluderende arbeidsmiljø
( https://innsida.ntnu.no/wiki/-/wiki/Norsk/Inkluderende+arbeidsliv ) med engasjerte kolleger
Gunstige vilkår i Statens pensjonskasse ( https://www.spk.no/ )
Ansattegoder og fordeler ( https://www.ntnu.no/stillinger/ansattgoder )
Lønn og vilkår
Stillingen plasseres i lønnskode 1085 avdelingsingeniør, 1087 overingeniør eller 1181 senioringeniør avhengig av kvalifikasjoner. Lønn etter avtale avhengig av ansiennitet og kvalifikasjoner. Fra lønnen trekkes 2 % lovfestet innskudd til Statens Pensjonskasse.
Ansettelsen blir gjennomført etter prinsippene i statsansatteloven
( https://lovdata.no/dokument/NL/lov/2017-06-16-67 ), og lovverk som regulerer eksport av kunnskap, teknologi og tjenester. Etter ansettelsen må du påregne at det kan skje endringer i arbeidsområdet.
Det er en forutsetning at du kan være til stede ved og tilgjengelig for institusjonen på daglig basis.
Om søknaden
Vi gjør oppmerksom på at søknaden kun blir vurdert ut fra informasjonen som foreligger ved søknadsfristens utløp. Sørg derfor for at søknaden din tydelig viser hvordan dine ferdigheter og erfaringer oppfyller kriteriene som er beskrevet over.
CV, attester og vitnemål
navn og adresse til tre relevante referanser
Dersom hele eller deler av utdanningen din er tatt i utlandet, ber vi deg i tillegg legge ved dokumentasjon på omfang og kvalitet for hele ditt utdanningsløp, både bachelor- og masterutdanning, i tillegg til annen høyere utdanning. Beskrivelse av hvilken dokumentasjon som er nødvendig finner du her
( https://www.ntnu.no/stillinger/dokumentasjon-av-utenlandsk-utdanning ). Dersom du allerede har en uttalelse fra HK-dir (https://hkdir.no/utdanning-fra-utlandet), er det fint om du legger ved den også.
Generell informasjon
Inkludering og mangfold er en styrke. Vi ønsker at våre ansatte skal speile befolkningen, og søker til enhver tid de beste hodene. Dette gir NTNU økt produktivitet, innovasjon, bedre beslutningsprosesser, økt medarbeidertilfredshet og det konkurransefortrinnet vi trenger for å gjennomføre vårt samfunnsoppdrag innen forskning og utdanning.
NTNU legger vekt på tilrettelegging og oppfordrer deg som kvalifisert kandidat til å søke uavhengig av kjønn, funksjonsevne, hull i CV eller kulturell bakgrunn.
Som ansatt ved NTNU må du til enhver tid rette deg etter endringer som utviklingen i faget medfører, og de organisatoriske endringer som vedtas.
Offentlig søkerliste med navn, alder, stillingstittel og bostedskommune utarbeides etter søknadsfristens utløp. Dersom du ønsker å reservere deg fra oppføring på offentlig søkerliste må dette begrunnes. Vurdering vil bli gjort i henhold til gjeldende lovverk
( https://lovdata.no/dokument/NL/lov/2006-05-19-16/KAPITTEL_3#%C2%A725 ). Du vil bli varslet om reservasjon ikke tas til følge.
Spørsmål om stillingen kan rettes til teamleder Steinar Kleven, tlf 95293168, e-post steinar.kleven@ntnu.no
Synes du dette ser interessant ut, og i samsvar med dine kvalifikasjoner, sender du oss din søknad elektronisk via jobbnorge.no med CV, vitnemål og attester vedlagt. Ved forespørsel må du kunne fremskaffe bekreftede kopier av din dokumentasjon
Søknaden merkes med referansenummer: NTNU-nr 20/25
Søknadsfrist: 22.04.2025
Om arbeidsgiveren
NTNU - kunnskap for en bedre verden
Ved NTNU, Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet, skapes kunnskap for en bedre verden og løsninger som kan forandre hverdagen.
IT-avdelingen
NTNU gjennomfører tidenes digitale løft, og IT-avdelingen bidrar i en rekke prosjekter og tiltak. NTNU skal være en profesjonell IT-leverandør som lytter til brukernes behov. Våre medarbeidere har omfattende erfaring og kompetanse innen alt fra rådgivning, utvikling og IT-drift. NTNU IT leverer IT-tjenester til nesten 50.000 studenter og ansatte ved Norges største universitet. IT-avdelingen er en avdeling i Fellesadministrasjonen.
- Sektor: Offentlig
- Sted: Sluppenvegen 12, 7491 Trondheim
- Flere arbeidssteder: Teknologiveien 22, 2815 Gjøvik, Larsgårdsveien 2, 6009 Ålesund
- Hjemmekontor: Delvis hjemmekontor
- Bransje: Forskning, utdanning og vitenskap, IT, Offentlig administrasjon
- Stillingsfunksjon: Database, Drift/Operations, IT-support
Nøkkelord
dataingeniør, dataflyt, http, linux
Annonseinformasjon
- FINN-kode 398868997
- Sist endret