Bildegalleri
BMW 5-serie
523 I 2.5-170
1997
26 450 km
Automat
Bensin
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innNyttige lenker
Sjekk tid for neste EU-kontrollSjekk heftelser på HS75504Forsikre bilen din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Beskrivelse
Bilen ble bestilt ny av første eier på Killi bilsenter på Lillehammer på slutten av 1996 og ble levert i april 1997. I juni 2019 valgte første eier å la bilen gå videre og jeg var så heldig å få kjøpe den.
Bilen har en helt unik historie som muliggjør en slik tilstand som den er i. Den ble brukt som hovedbil kun er kort periode og det aller meste av kjørte km kom nok på da. Eieren kjøpte seg en annen «daglig» bil og BMWn fikk hedersplassen i en stor isolert garasje med vannbåren gulvvarme. Der sto den til beundring og kos, jevnlig startet, ladet og polert. I garasjen var det bilder av bilen og «stue» innredet. Dette var tydelig en kjær gjenstand. Bilen gikk de fleste av dens år kun noen få km pr år. Kjørte km tilsvarer ofte tur retur til merkeverksted for Eu og service. Det er KUN en mekaniker som har vært betrodd vedlikeholdet og han har fulgt bilen helt siden nybilklargjøringen.
Det er egentlig vanskelig å forklare hvordan bilen er, men tidskapsel er kanskje dekkende . Her er det akkurat som å sette seg inn i en ny bil tilbake i 1997. Montana skinnpakken i bilen lukter fremdeles nytt og alt ser ubrukt ut. Det er ikke bare at bilen er lite brukt men den er også særdeles godt ivaretatt.
Det må nevnes at dekkene på bilen ser ut til å være de som satt på bilen fra fabrikken. Det er BMW logo i balanseringsloddene. Siden den alltid har stått i jevn temperatur og ikke var vært utsatt for sol og så er gummien helt fin. Jeg kjører bilen kun mellom sommer og vinterlager så jeg har valgt å beholde alt originalt.
Det har blitt kommentert at bilen har museumskvalitet. Jeg er ikke uenig og den må gå videre til en entusiast som har mulighet til å bevare den videre. Skal du ha en bruksbil så let videre, du får ikke kjøpt den! Riktig kjøper ser at dette er bevaringsverdig og ikke minst en meget god investering, om kun 5 år er bilen veteran og verdien vi etter all sannsynlighet stige på en slik bil hvis den behandles riktig.
Bilen må sies å være fullt utstyrt i forhold til hva som var tilgjengelig ved bestilling i 1996, her er det høydepunkter som:
- Cruiskontroll
- Regnsensor
- Automatisk klima, to-sone
- Elektrisk takluke
- Fjernstyrt bensindrevet tilleggsvarmer
- Sportsunderstell
- Skrudde BBS RC090 felger originalt fra fabrikk
- Parkeringssensorer
- lys Montana skinnpakke sammen med lyse tepper, taktrekk og setebelter
- Oxford Green metallic lakk
- Elektrisk solgardin i bakruten
- CD veksler
- Oppvarmet ratt!
- 4x elektriske betjente siderute
- Automatisk avblendbart innvendig speil
- El justerbare sidespeil
- Original Alarm. ( hornet er koblet ut pga lagring)
Mye av dette utstyret tar vi for gitt i dag men i 1997 var det ikke mange som hadde varme i rattet!
For å sette det litt i perspektiv, bilen kostet i nabolaget 650 000kr i 1997, i dagens kroneverdi er det nesten 1,1millioner! Dette var en staselig bil i 97 og er det fremdeles.
Hvis du mener at du er riktig person til å ta vare på denne videre så ta kontakt for en hyggelig prat. Og er vi enig om betingelser så spanderer vi på noen kilometer og tar en prøvetur:)
Bilen er til salgs men kan også byttes i noe annet moro som bil, båt eller motorsykkel men da til realistiske priser.
Spesifikasjoner
- Omregistrering
- 1 729 kr (avgifter)
- Pris eksl. omreg.
- 248 171 kr
- Årsavgift
- Les mer
- Merke
- BMW
- Modell
- 5-serie
- Modellår
- 1997
- Karosseri
- Sedan
- Drivstoff
- Bensin
- Effekt
- 170 hk
- Slagvolum
- 2,5 l
- Kilometerstand
- 26 450 km
- Girkasse
- Automat
- Maksimal tilhengervekt
- 1 975 kg
- Hjuldrift
- Bakhjulsdrift
- Vekt
- 1 450 kg
- Seter
- 5
- Dører
- 4
- Farge
- Grønn
- Fargebeskrivelse
- Oxford Green metallic
- Interiørfarge
- Montana skinn
- Bilen står i
- Norge
- Sist EU-godkjent
- 26.5.2021
- Neste frist for EU-kontroll
- 26.5.2023
- Avgiftsklasse
- Personbil
- Registreringsnummer
- HS75504
- Chassis nr. (VIN)
- WBADD410X0BT44528
- 1. gang registrert
- 14.4.1997
- Eiere
- 2
- Salgsform
- Bruktbil til salgs
Utstyr
- ABS-bremser
- Airbag foran
- Alarm
- Antiskrens
- Antispinn
- CD-spiller
- Cruisekontroll
- El.vinduer
- Elektriske speil
- Kassettspiller
- Kjørecomputer
- Klimaanlegg
- Kupevarmer
- Lettmet. felg sommer
- Lettmet. felg vinter
- Metallic lakk
- Midtarmlene
- Motorvarmer
- Multifunksjonsratt
- Oppvarmede seter
- Parkeringsensor bak
- Parkeringsensor foran
- Radio FM
- Regnsensor
- Sentrallås
- Servostyring
- Seter i helskinn
- Soltak/glasstak
- Sommerhjul
- Startsperre
- Vinterhjul
Kjøretøyets serviceprogram er fulgt. Det er tatt servicer på kjøretøyet i henhold til fabrikkens retningslinjer.
Selgers kjennskap til bilen
Er eller har motoren vært trimmet?
Nei
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.