Bildegalleri
Draco DC2000
Draco DC 2000. Pen og velholdt klassiker med en motorutfordring.
1979
20 fot
Innenbords
5
Pris
25 000 kr
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innKontakt selgeren
Gratis kjøpekontrakt
- Ferdig utfylt kontrakt
- Digital signering med BankID
- 1 måned gratis båtforsikring
Nyttige lenker
Sjekk småbåtregisteretForsikre båten din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Beskrivelse
Fin Draco til salgs, med motorproblemer. Les hele teksten. Båten bærer preg av å ha vært tatt godt vare på og fremstår veldig fin i skroget. Også interiøret er pent, selv om mange års bruk jo setter sine små spor her og der. I kabinen er alt tørt og godt, men taktrekket kan med fordel gjøres noe med da det er noen svarte flekker i det. Tidligere eier har montert et godt stereoanlegg i båten som drives fra mobilen din via Bluetooth. Egen sylindrisk basshøytaler står montert ved siden av passasjersetet. Kabinen gjøres enkelt om til soveplass som vist på bildene. I kabinen er det montert en TV med innebygget DVD-spiller på svingbar arm. Den er låsbar mot vegg når båten er i fart. Nytt ubrukt portabelt toalett er montert under benken i forpiggen. Båten har trimplan for justering av balanse. Den har også en Garmin GPS / Ekkolodd. Kalesjen er fra 2012 og den har noe jordslag og er reparert et par steder. Den ble også skadet under vinterlagring i fjor, så den har begrenset levetid. Den er reparert, og tett nå.Kan med fordel skiftes ut. Det er skiftet bensinslanger fra tank til motor. (Tess-slanger) Disse møter kravene til den nye bensintypen med høyere andel innblanding. Bensinfilter med vannutskillerglass. Filter og pakninger er nytt i 2023. Egen skrukran for bensintilførsel. Impeller var byttet i fjor. Nytt oljefilter. Det er byttet belger i drevet, samt kjøleslange. Drevet har ny original propell. Motoren går pent, men etter at vi var uheldige i fjor må den repareres. Dessverre fikk en useriøs "kjøper" disponere båten en kort periode, og klarte å kjøre motoren slik at den begynte å blåse ut motorolje. Den viser også høyt trykk på oljetrykksmåleren, så mulig det kun var topp-pakningen han klarte å ødelegge. Det skulle vært utbedret i vår, men tiden strakk aldri til. Selger den derfor med denne feilen til redusert pris. Vi har stående en annen B23-motor som også har sine defekter, men som muligens kan tjene som donormotor dersom det er annet enn toppakning. Med andre ord, og kort oppsummert: Båten er veldig fin, men båten passer best hos en nevenyttig som vil gjøre klar en fin og god båt til neste sesong. Det gir seg vel selv, men det kan jo presiseres: Båten selges uten noen form for garanti eller reklamasjonsrett. Hengeren den står på på bildene er dessverre ikke til salgs. Den hører til en annen båt. Den står nå på en enakslet registrert Motrail båthenger beregnet på båter opp til 19 fot, som eventuelt kan selges med for kr. 12.000,-.
Spesifikasjoner
- Tilstand
- Brukt
- Merke
- Draco
- Modell
- DC2000
- Modellår
- 1979
- Type
- Daycruiser
- Drivstoff
- Bensin
- Motor inkludert
- Ja
- Motorstørrelse
- 125.0 hk
- Motorfabrikant
- Volvo Penta
- Type motor
- Innenbords
- Byggemateriale
- Glassfiber
- Lengde i fot
- 20 fot
- Bredde
- 210 cm
- Sitteplasser
- 5
- Farge
- Hvit
- Båtens beliggenhet
- Norge
- Registreringsnummer
- CBT526
Utstyr
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.
Mer som dette
Windy 25 FC
Uttern S64 selges rimelig
Scand Dynamic 9200
Larson 195
Rep objekt draco 2000 selges
1985 Windy Junior

