Bildegalleri
Dart 18 katamaran
Dart 18
1985
18 fot
Ikke oppgitt
2
Pris
23 000 kr
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innKontakt selgeren
Gratis kjøpekontrakt
- Ferdig utfylt kontrakt
- Digital signering med BankID
- 1 måned gratis båtforsikring
Nyttige lenker
Sjekk småbåtregisteretForsikre båten din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Beskrivelse
Selger båten jeg har brukt alt for mye tid på. Jeg kjøpte båten i påsken 2019 og har jobbet med å sette den i stand frem til 2023. Lykken ble kort og jeg rakk en liten seiltur før jeg måtte evakuere på grunn av storflommen i 2023. Nå står familielivet for tur og jeg kan vurdere å bytte den i en mere familievennlig båt!
Dart 18 betegnes ofte som sjøens gokart og brukes i egene regattaer nedover i Europa. Dette gjør at det er mulig å få tak i brukte og nye deler til disse båtene. Det som er spesielt med disse båtene er at de ikke har kjøl, noe som gjør det mulig å seile rett inn på stranda.
Storseilet har ikke ikke bom men spiler. Det ligger mye informasjon om disse båtene på nett: https://en.m.wikipedia.org/wiki/Dart_18 Båten fikk ny trampoline av forrige eier i 2017, videre har jeg slipt ned skrogene gjort reparasjoner og lakkkert de i epoxy- og polyuretanmaling. Logoer, ror, bommene og masta er lakkert med industrilakk. Enkelt motorfeste for elektrisk påhengsmotor er også laget og medfølger. Storseilet fungerer men er modent for at det gjøres noe med eller skiftes ut. Jeg har prøvd å reparere det litt men da med en uegnet teip. Det mangler også noen originale spiler i storseilet. Jiben er i god stand men den har jeg ikke fått testet ut. Båten er fra 1985 og har blitt pusset opp til en viss grad. Det er sikkert flere ting som kan skiftes ut pga. alder. Jeg er ganske sikker på at denne ikke vil kunne delta i Dart 18 regatta siden jeg har laget inspeksjonsluker når jeg reparerte båten. Opplagshengeren som båten står på følger med.
Spesifikasjoner
- Tilstand
- Brukt
- Merke
- Andre
- Modell
- Dart 18
- Modellår
- 1985
- Type
- Seilbåt/Motorseiler
- Motor inkludert
- Nei
- Topphastighet
- 21 knop
- Byggemateriale
- Glassfiber
- Vekt
- 130 kg
- Lengde i fot
- 18 fot
- Bredde
- 228 cm
- Sitteplasser
- 2
- Farge
- Hvit
- Båtens beliggenhet
- Norge
Utstyr
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
3519 HønefossLogg innLogg inn for å se hele adressen
Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.
Mer som dette


Fin gammel campingbåt/ skjærgårdsbåt
Melges 24
Monark Magnum 700
Hobiecat pacific

