*Kan besiktes på Flesland/Bergen 15.7, eller på oppgitt adresse etter det😊*
Godkjent ombygd E46 M3 stasjonsvogn selges!
Bilen ble fullt ombygd av SSP tideligere. Alt av deler ble hentet av en 2003modell, dermed er Motor og heile drivlinjen orginal M3.
Nevner nåken av høgdepunkta den er utstyrt med:
-M3 speil
-M3 carbon panser
-M3 look framfanger
-M3 sideskjørt
-M3 tilpasset diffuser og full eksos. Står på Titan bakpotte nå med grom lyd, orginal medfølger.
-KW clubsport med meget gode kjøreegenskaper og mulighet for høyde, camber og rebound justering. Nye justerbare GS justerbare camberstag bak. Følger med orignaldempere og to sett senkefjører (eine nytt). Men bilen er godkjent på KW understell.
-Sveist inn forsterkningsplate i bakstilling
-Wiechers Carbon tårnavstiver
-Bluestuff bremseklosser.
-Din spiller med bluetooth, med ein aktiv sub i bagasjerom.
-Lett sot på bakruter og bakluke samt lykter. Ingen problem på EU.
-Ny trekt ratt i pent skinn med BMW-fargene.
Bilen ble nettop EU godkjent til JUNI 2026. Planen var å reise på europatur med bilen i sommer, men da turen ikkje blir nåke av og eg begynner på studier til høsten selges bilen.
I forbindelse med EU og klargjøring til europatur ble følgende gjort, kvittering på det meste vedlagt (km 202k):
-Ny bærebro venstre fremme, Justerbare GS Performance Camberstag bak, 4-hjul kontroll, bremseslange, bremsevæske, Nye michelin PS2 bak, ny bensinpumpe i tank.
I tilegg fikk den endel nytt: Ny orginal dobbelmasse svinghjul, ny clutch/trykkplate/utløserlager/pilotlager/clutchhus og olje på girkasse. Står på stålomspunnet slange til clutch og shortshift giroverføring fra 550i for kortere slag mellom gira, virker bra.
Eigeren som hadde bilen for eit år siden skal også ha overhalt Vanos og byttet olje på diff. Motorolje har vært byttet kver 5K og medfølger 4x oljefilter til de neste servicene.
Motor og gir virker bra. Bruker ikkje olje eller vann som eg har sett. Bilen er bra for rust. Sjekk bilder, hjulbuer ser bra ut. Er bittelitt på bakluke som har blitt lakkert og dermed annen farge, merkes ikkje med mindre man veit om det. Under er den meget bra for rust, tjukk og god tectyl. (Sjekk bilder).
Har eindel reservedeler som kan medfølge. Blant annet Xenonlykter, senkefjører, multireim, bunn og toppdeksel pakning, medbringer til diff, schmeidmann ratt osv..
Ellers er bilen grei, som forvent litt kosmetisk småplukk som det er på 20år gamle biler, men langt bedre enn de fleste andre e46er på markedet. Nåken clips som kunne vært byttet er det sikkert om man er pirkete og vil ha det strøkent.
Har to sett felger til bilen, zito 19toms som avbildet, også Orginale alpina 18toms felger. Begge kan medfølge for rett pris.
28/6: fått CSL frontleppe i posten som ble montert idag. Sort farge som står i stil med bilen
Går godt og lyder bra! Selges som den står. Ring meg gjerne 97529974 ved interesse eller spørsmål.