

Skilsø 35 Panorama 2023 - innbytte kan vurderes
2023
35 fot
Innenbords
10
Pris
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innMeget pen og velholdt båt med mye utstyr ut over det allerede gode standardutstyret
Båt ferdigstilt desember 2022 og hentet hjem fra verftet i Bergen februar 2023. Båten ble tatt opp for rengjøring og stoffing mai 2024. Alle service er gjennomført.
Motor gått 426 timer, og utseilt distanse ca 2900 nm. Første sesong hadde vi ca 2100 nm med gjennomsnitt forbruk ca 15,4 l/t og rundt 2,1 l/nm. Sesong 2 ca 13,4 l/t og 2 l/nm.
Kan være interessert i å ta en billigere båt i samme segment som innbytte.
Båten egner seg perfekt for ett eller 2 par, eller en barnefamilie. Det er god ståhøyde i lugar forut, på badet og ikke minst i både salongen og cockpiten. I lugaren forut er det en god queen size seng med Tempur overmadrass. Under senga er det skuffer og skap, og tilkomst til den ekstra sterke baugthrusteren som har sitt eget batteri der. Badet er romslig med egne dusjvegger. Elektrisk toalett med kvern. Baderommet tømmes med elektrisk pumpe. På badet leses nivået på vanntanken av, samt septiktanken. Det er tralleverk på dørken i lyst treverk.
I gangen er det hengeskap og enda mer oppbevaringsrom under dørk og i trappa. Babord lugar inneholder en dobbeltseng med overmadrass, stuerom og skap. Skrogvinduet er til å åpne for ekstra god ventilasjon. Styrbord køye er enkelkøye, og har også skap og stuerom.
Salongen er ekstrem lys og luftig, med en enormt panoramautsikt. På varme dager kan man åpne det elektriske taket og bakveggen mot cockpit slik at man har en strømløs overgang helt fra styreposisjonen til akterdekket. Førerstolen som kan reguleres opp og ned, fram og tilbake kan også snues helt rundt, er satt midt i båten, med meget god oversikt over den store kartmaskinen på 16" og alle andre instrumenter som autopilot, motordata og Victron strømmåler etc. Her har man lett tilgang til trinnløs styring av aktre og forre thruster, og tillegging til kai blir en lek, uansett værforhold med "hold"-funksjonen på thrusterne. Den store skyvedøra på styrbord side gir meget lett tilgang til å fortøye båten alene. Kartmaskinen har kart fra hele Sør-Norge ned til Tyskland, og ble oppdatert i fjor. Det er touch-screen og en rask prosessor lar deg zoome inn og ut på millisekunder. Skjermen kan deles inn i flere ulike bilder, og radarfunksjonen kan velges mellom tradisjonell farge-radar eller doppler-funksjon. Ekkoloddet er innebygd fish-finder. Defroster med varme fra motoren sørger for duggfrie vinduer i alle situasjoner.
Passasjersetet kan vendes slik at man får en behagelig U-sofa rundt det stabile salongbordet som også kan heves og senkes elektrisk. Senkes det helt ned kan medfølgende puter legges over slik at man får en dobbeltseng. Møbelstoffet er av den høyeste kvaliteten som Viknes tilbyr på sine båter. Slitesterkt og tåler vann og såpe. Under sittebenken på babord side er det et stort stuerom. Under sittebenken mot utgangen er det en energibesparende kjøleskuff. I tillegg et stort teknisk rom med diverse instrumenter og koblinger. Bakveggen mot cockpit kan senkes helt ned med elektrisk motor, og døra kan settes i helt åpen posisjon, og man får da en enorm god romfølelse. Under dørken er det et dypt stuerom med luke.
På Styrbord side er det dobbel oppvaskkum, kjøkkenbenk, og med rikholdig plass til tallerkener osv. Et 32" smart-TV er plassert under kjøkkenbenken og heves med elektrisk motor. Det er også tilkoblet Glomex antenne. I byssa er det også uttak for 230V selv uten landtilkobling, via en ekstra inverter som har av/på-bryter på bryterpanelet i byssa. Dette bryterpanelet styrer også lysene ute og inne (dimbart LED), samt skyvetaket i cockpit. Alle lampetter i båten har USB-uttak, og i tillegg er det doble USB-uttak ved førerplass og over sofahjørne.
Mot glassveggen på styrbord side er det kokeplater med dobbel gassbluss og stekeovn. Mot babord er det dype skuffer.
Ute i cockpiten er det en u-sofa med demonterbare puter kledd i samme stoff som inne. Det er også to store stuerom under benkene. Hele taket kan åpnes med elektrisk motor. Landstrøminntak og gass har egne rom og dører. I rommet hvor landstrøm er tilkoblet finnes det også regulator for den portable solcellen, hovedbrytere for motor og forbruk, samt et 230 V uttak som får strøm fra inverter. I cockpit er det to store luker som åpner opp til maskinrommet, hvor en meget stillegående og vibrasjonsfri V8 står. Her er alt det tekniske som 3 stk batteribanker, ladere, invertere, vv-tank, Eberspacher varmer med kanaler til alle rom (også ute i cockpit), frostvakt, filtere, aktre thruster, alle skroggjennomføringer lett tilgjengelig, samt to dieseltanker på 350 l hver i hver sin side og septiktanken som tømmes via ejektor når båten kommer over 8 knop. etc etc. Viknes har sørget for at diesel kan sjekkes for vann, eventuelt "dieseldyr" gjennom en avtappingsventil, noe som er meget nyttig for å hindre tilstopping av dieselfilterene.
Til tross for mye utstyr er det fortsatt god plass i motorrommet for større eller flere fendere, sammenleggbar sykler, stoler eller hva man ønsker å ha med seg på tur.
Det er kalesje rundt hele cockpit med utallige muligheter for hva man ønsker skal være lukket eller åpent. Når kalesjen er kneppet til er cockpit helt tett uansett vær ute. Om varmeapparatet stilles til å varme opp cockpit blir det meget raskt varmt der.
På den store plattformen akter er det en stor luke med drenert rom for tauverk, båtstake, vannslange etc. På hver side er det i trappetrinnene luke til drenerte rom for oppbevaring av tauverk. Det er også et meget solid feste/stativ for påhengsmotor. Det er en nødleider på styrbord side, men har også montert på en behagelig badetrapp for å enkelt komme opp etter en dukkert. Det er selvsagt en utedusj med kaldt/varmt vann. Hekkankeret er skjult under plattformen, og styres via bærbar fjernkontroll.
Til fordekket er det enkel tilkomst på styrbord side, med bredt dollbord. Rett ut fra skyvedøren er det et dypt nedsenket dollbord for sikker ferdsel. Det er baugspryd med tilhørende sammenleggbar og avtagbar leider. Baugankeret er 15 kg syrefast Bruce med 50 m merket syrefast kjetting. Dette styres fra samme fjernkontroll som hekkanker.
Utstyrsliste vises ikke på telefon, men send en melding om noe er uklart.
Båten ligger i Sandefjord
Registrert i Skipsregisteret
I tillegg til en stor standard utstyrspakke kan nevnes:
Ankervinsj forut, rustfri kjetting og anker
Ankervinsj akter, 15 kg Bruce på blytau, begge med trådløs fjernkontroll
Hekkthruster 6 Hk
Baugthruster 6 Hk (begge er spenningsstyrt med trinnløs hastighet)
Holding-funksjon på begge thrustere
Eberspacher Dieselvarmer D4 med 2 uttak i salong, ett i hver lugar, bad og i uteområde
32" smart- TV med elektrisk heis for nedfelling
40 l varmtvannsvarmer med 230 V og oppvarming fra motor og sløyfe for ekstra varmeapparat. Termostat på varmtvann ut av vv- tank
Fast opplegg for flushing og konservering av sjøvannskjøling
AIS, sender og mottaker
Autopilot Evolution for hydraulisk styring
Manuell styring av flaps
Ekkolodd svinger, CHIRP CPT-120
Navionics kart 45XG
Raymarine Axiom XL, 16" navigasjonsskjerm
Quantum Doppler radar
VHF Raymarine Ray 63
Sensar Marine for overvåkning av spenninger til batteriene, vann i kjøl, temperaturer i båten, posisjon og alarm
Møbelstoff "Nirox"
Vindusviskere med intervall og vannspyling
DAB Radio med USB, BT og CD
Syn Teak på på uteplass og akterdekk
Feste for påhengsmotor
2 stk startbatteri a 90Ah
Batteri både til forre og aktre thruster (2x90 Ah)
Forbruksbanken er bygd om til Lithium, 300 Ah
Alle Batteribankene lades gjennom Argofet batteriskiller uten spenningsfall og skiller de 3 bankene totalt fra hverandre.
Victron Batterimonitor med BT for avlesning på telefon
DEFA landstrømlader, 2x35 A
Ekstra landstrømlader til forbruksbank, 15 A
Foldbart og løst solcellepanel, 110 W, koblet til Victron SmartSolar MPPT lader m/bluetooth som via en strømbegrenser også lader thrusterbatteriene.
Fastmontert og fjernstyrt inverter 12 til 230 V, 600W med uttak i byssa
Ekstra badestige akter
Stige for baugspryd
Tempur overmadrass i hovedkabinen
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.