

130 CrewCab
2001
312 500 km
Manuell
Diesel
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innForsikre bilen din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Unik Land Rover Defender 130 CrewCab - 2001 modell - Custom bygget av Jack & Kryz
En helt spesiell Land Rover Defender 130 fra 2001 selges. Bilen er betydelig oppgradert. Bygget av Jack & Kryz, kjent for sine «over-the-edge» ombygninger av Land Rovere. Bilen ble på et tidspunkt helt demontert og bygd opp igjen. Helt ned til ramme. Støydempet. Hevet med Terrafirma dempere. Veldig myk å kjøre, lett på clutch og suveren fremkommelighet.
Td5 motor med veldig grom lyd (Rake rør). Bilen er åpenbart tunet da den går vesentlig mye bedre enn noen av mine tidligere og nåværende Defendere. Dette er en bil det er ordentlig morro å kjøre. Jeg har hatt den ute på flere langturer i vinter.
Kan enkelt demontere mye av ekstrautstyret (visuelt) hvis en ønsker en renere utgave.
Bilen har den kjente "sjarmen" med litt rust rundt dører, hengsler og rundt om. Noen rift i førersete (kan enkelt fikses av noen som har peiling)
Rustbehandlet hos Oslo Antirust i 2020.
Storservice utført på 300.000km
Selges for å finansiere et RRC prosjekt jeg har stående.
Bilinformasjon:
Ekstrautstyr og oppgraderinger:
Bilen oppleves svært behagelig og stabil å kjøre, både på landevei og i krevende terreng. Den er ideell for deg som ønsker en tøff og pålitelig bil med særpreg og ekstrem kapasitet.
Denne unike Land Rover Defender 130 må sees og oppleves!
Foretrukket solgt til noen som kjenner bilmerket, og som vet hva dette er.
Bud/ forslag taes imot med stor takk.
Er det gjort større reparasjoner?
Ja. Komplett ombygging
Er eller har motoren vært trimmet?
Ja.
Har bilen heftelser/gjeld?
Nei
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.