Bildegalleri
Nordkapp Sport
Nordkapp sport 16
1969
16 fot
Utenbords
Ikke oppgitt
Pris
49 000 kr
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innKontakt selgeren
Gratis kjøpekontrakt
- Ferdig utfylt kontrakt
- Digital signering med BankID
- 1 måned gratis båtforsikring
Nyttige lenker
Sjekk småbåtregisteretForsikre båten din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Beskrivelse
Hei.
Pga flytting må jeg dessverre selge unna båten!
Denne er nylig innkjøpt.
Jeg kjøpte båten fra en veldig hyggelig kar på sørlandet. I hans sitt eie har den gått i ferskvann, men tidligere eier har hatt den i Søgne.
Båten er tidligere pusset opp, men har vært i bruk noen sesonger i etterkant.
Info om båt:
Dessverre ble vindu på høyre siden av båten ødelagt/knust da tidligere eier var uheldig.
Jeg har begynt demontering, og jeg har renset båten for glasskår og lignende. Jeg har fjernet venstre glass som var helt, og levert det til glassmester. Glasset er bestilt, og er klart om en uke eller 2, kanskje før. EDIT: GLASS ER KLAR TIL HENTING NÅ) Det er bestilt herdet 4 mm glass. Glassene må inn i metall ramme før montering. Begge rammene er demontert og er relativt klare for montering av glass. Her har jeg også kjøpt inn popnagler og popnagle pistol, pluss vinduslist for å ha i kantene. Når vindu er montert kan man med fordel få en glassmester til å fuge opp, men dette er også enkelt å gjøre selv.
Gulvet er pent, men jeg har kjøpt teak olje som jeg tenkte å ha på før sesong start
Seter er pene, men her har jeg også skinn rens man kan bruke for å få de strøkne
Motor:
Motor er en Johnson ocean pro v4 med 90hk.
Ny kontroll boks.
Motor starter ved bensin i sylindre, men det er gammel bensin i tanken så den virker litt tungstartet nå. Det er montert en vannutskiller, det kan være den som må byttes. Men jeg tror det må byttes til frisk bensin. Har ikke sett noe på det, men motor virker veldig bra. Forige eier sa den går som et skudd. Ca 37 knop så denne er rask.
Jeg har fjernet dekseler kun så jeg kan rengjøre. Motordekselet er dønn strøkent.
Henger:
B-K hengeren fra 2020. Helt strøken, og lite brukt.
Henger koster ca 22000,- idag om du skal ha lik.
Selges som en pakke.
Båten står i et telt, dette er stort og solid. Kan selges med for 6000,-
Her har du muligheten til å få deg en båt som du nesten ikke ser lenger. Tror båten er fra 1969.
Alt som er innkjøpt følger med i prisen, inkludert glass fra glassmester.
kan selge henger og båt for 49 000,- inkludert alt du trenger for å få den klar. Bunnstoff kan være lurt men ingen nødvendighet.
Glass blir montert fortløpende når de er klare, og motor deksler blir også montert snart. Da kan det også være fare for at båten blir med meg, og den forsvinner da for salg. Så nøl ikke om du står på gjerdet å tenker.
Spesifikasjoner
- Tilstand
- Brukt
- Merke
- Nordkapp
- Modell
- Sport
- Modellår
- 1969
- Type
- Daycruiser
- Drivstoff
- Bensin
- Motor inkludert
- Ja
- Motorstørrelse
- 90.0 hk
- Motorfabrikant
- Ocean pro v4
- Type motor
- Utenbords
- Topphastighet
- 37 knop
- Lengde i fot
- 16 fot
- Båtens beliggenhet
- Norge
Utstyr
Kan følge med redningsvester, etc.
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.
Mer som dette


Nidelv 18
St. Tropez 5 daycruiser


Røverkjøp litt små jobb


Skibsplast 500 CL
Selco 16 med 50 hk + Henger

