Bildegalleri

023_IMG_8932.jpeg.jpg
Næringstomt, Moss til leie i 2-3 år. Ca.11 da
Årvoldveien 95, 1529 MossNøkkelinfo
- Tomteareal
- 10 597 m² (eiet)
- Boligtype
- Næringstomt
Visning
Ta kontakt for å avtale visning.| Kort om eiendommen
Egnet for entreprenørlagring, riggplass, mellomlagring av maskiner, kjøretøyer m.m.
| Innhold
Tomten er planert med bæredyktige masser. Meget enkel adkomst.
| Beliggenhet
Tomten har en svært god og meget sentral beliggenhet tett ved E6, Moss syd. Beliggende ved avkjøringen av/på E6, ved Årvoll, har den ikke bare en lett tilgjengelighet, men også utrolig god eksponering mot all trafikk, både på E6 og Fv 118. Rett ut på E6 til de andre Østfoldbyene, Oslo og riksgrensen på Svinesund.
Kort vei også til fergeforbindelsen Moss-Horten.
| Adkomst
Enkel adkomst, med umiddelbar tilgang til hovedveier og transportnettverk.
Fra E6. Ta av avkjøring Moss syd, Årvoll, og kjør mot Moss. Tomten ligger da umiddelbart med innkjøring fra Fv 118, retning syd i rundkjøringen.
Fra Moss. Ta av mot E6 ved Plantasjen. I rundkjøringen rett før påkjøring til E6, ta av til høyre. Tomten ligger umiddelbart tilgjengelig etter denne rundkjøringen.
| Beskrivelse av tomt
Tomten er romslig og har en gunstig form.
| Offentlig kommunikasjon
400 m å gå til bussholdeplass Kremmerhuset Fv. 118
Ruter
200: Moss-Larkollen
201: Moss-Saltnes
204: Ekholt
253: Moss
600: Solli-Moss
630: Halden-Fredrikstad-Moss
633: Moss-Sarpsborg-Halden
VY3: VY3 Sarpsborg-Oslo
| Lovanvendelse
Ved utleie vil meglers leiekontrakt bli benyttet. Husleielovens vil bare i begrenset utstrekning kunne påberopes av Leietaker. Kontakt vårt kontor for nærmere opplysninger og gjennomlesing av avtalen.
Utleier forbeholder seg her bl.a. retten til å kunne registrere utleievirksomheten i merverdiregisteret.
Eml. §§ 4-4, 6-2, 6-7, 6-10, 7-1 og 8-8 fravikes ved dette oppdraget.
Lov om hvitvasking
Eiendomsmeglere er underlagt lov om hvitvasking. Dette innebærer at oppdragsansvarlig har plikt til å melde fra til Økokrim om eventuelle mistenkelige transaksjoner.
| Hvitvaskingsloven
Hvitvaskingsregelverk
I henhold til Lov av 6. mars 2009 nr. 11 om tiltak mot hvitvasking og terrorfinansiering (Hvitvaskingsloven) er megler pliktig å gjennomføre kundetiltak av både oppdragsgiver og kjøper.
Dette innebærer blant annet plikt for meglerforetaket til å bekrefte identiteten til kjøper på grunnlag av gyldig legitimasjon. Samt plikt til å foreta kontroll av eventuelle reelle rettighetshavere. Der kjøper opptrer i henhold til fullmakt må også fullmaktsgivers identitet bekreftes på grunnlag av gyldig legitimasjon. Kundetiltak av kjøper, skal senest skje på kontraktsmøtet.
Dersom budgiver opptrer i henhold til fullmakt, må fullmakten fremlegges samtidig som bud inngis. Dersom kjøper er en juridisk person, plikter kjøper å fylle ut og returnere egne kundekontrollskjemaer før kontraktsmøtet. Firmaattest eller fullmakt må fremlegges samtidig som det inngis bud.
Dersom kundetiltak ikke kan gjennomføres kan ikke meglerforetaket bistå med gjennomføring av handelen, herunder ikke foreta oppgjør. Meglerforetaket er videre forpliktet til å rapportere mistenkelige transaksjoner til Økokrim. Med mistenkelig transaksjon menes transaksjon som mistenkes å involvere utbytte fra straffbar handling eller som skjer som ledd i terrorfinansiering. Manglende mulighet for kundetiltak kan også være et forhold som gjør transaksjonen mistenkelig. Det kan ikke gjøres ansvar gjeldende motmeglerforetaket som følge av at meglerforetaket overholder sine plikter etter Hvitvaskingsloven.
Metra Næringsmegling AS
Nærområdet
Annonseinformasjon
FINN-kode | 374448121 |
---|---|
Sist endret | 11. feb. 2025 12:09 |
Referanse | MTRA1.2452 |
Annonsene kan være mangelfulle i forhold til lovpålagt opplysningsplikt. Før bindende avtale inngås oppfordres interessenter til å innhente komplett informasjon fra meglerforetaket, selger eller utleier.