Bildegalleri

Lokaler egnet for helsesenter/​klinikk sentralt i Oslo tilknyttet et helsefaglig miljø

Kart med kartnålPilestredet Park 7, 0176 Oslo

Nøkkelinfo

Areal
761 m²
Overtakelse
Etter avtale

Les mer om bruksareal her

Type lokale

Kontor
Undervisning/Arrangement

Fasiliteter

Aircondition
Alarm
Bredbåndstilknytning
Garasje/P-plass
Heis
Kantine

Om eiendommen

Helsesenter? Legekontor Klinikk? Helserelatert miljø?

Sentralt i Pilestredet Park kan vi nå tilby flotte og godt egnete lokaler for helserelatert virksomhet i et helsefaglig miljø, midt i Oslo. Lokalene har til nå vært disponert av en klinikk, og er godt egnet for flere typer aktører innenfor helsefaglig virksomhet. Lokalene som nå blir tilgjengelig skiller seg ut fra øvrige lokaler i eiendommen da disse har egen inngang kun for besøkende. Den innbydende hovedinngangen er fortsatt en alternativ inngang til lokalene. Gjesteparkering tilnyttet eiendommen er å finne rett utenfor lokalene. I tillegg er det mulig å leie egne p-plasser. 

Bare et steinkast unna regjeringskvartalet ligger gamle kvinneklinikken, et perfekt sted for bedrifter som ønsker å leie i et fellesskap som representerer mangfoldet i norsk helsetjeneste. Gamle kvinneklinikken ble omdøpt til Domus & Medicus som følge av en strategi om å samlokalisere foretak som driver pasientrettet virksomhet. Dette har medført synergier som er tids- og ressursbesparende for både pasient, behandler og samfunnet. Leietakerne er i hovedsak offentlige institusjoner eller virksomheter med avtaler med det offentlige helsevesen.

Edvard Munch skolen er også lokalisert i eiendommen i dag. Over 500 pasienter drar nytte av byggets helsefaglige spesialisering. Med fellesfunksjoner som auditorium, møterom, kafé, treningslokaler, etc., møtes menneskene i bygget - og det blir et dynamisk, hyggelig og tverrfaglig miljø.

Eiendommen ble oppført i 1914 og ble offisielt tilgjengelig for allmennheten 31. august 2006. Byggets interiør har blitt rehabilitert sammen med statsbygg, riksantikvar og byantikvar for å møte moderne krav til gode arbeidshorhold. Som følge av et samarbeid om utsmykking mellom Domus & Medicus og Det Norske Medicinske selskab vant bygget Fortidsminneforeningens Kulturvernpris i 2006. 

Ta kontakt for å høre mer om de spennende mulighetene i denne eiendommen. 

NB! Bygningen er planregulert til offentlige- og allmennyttige formål.

Fellesfasiliteter

Garderober, treningsrom, kantine, felles møterom, auditoriet, parkering for besøkende

Adkomst

Offentlig kommunikasjon er i umiddelbar nærhet til eiendommen.
  • Buss - 2 min til Stensberggata
  • Trikk - 5 min til Frydenlund
  • Tog og T-bane - 14 minutter til Nationaltheateret

Innhold

Lokalene er på totalt ca. 760 kvm og ligger i byggets 1.etg. og har gått med lysinnslipp fra to sider. Det er egen inngang fra eiendommens flotte gårdsplass. Hovedinngang med heis og de innbydende fellesarealene vil fortsatt fungere som en av to innganger til lokalene. Lokalene innehar i dag en rominndeling med flere rom i varierende størrelse. 

I samråd med leietaker kan vi se på tilpasninger av lokalene, og det kan være mulig med en oppdeling til en bruker med behov for minimum 500 kvm. Se bilder i annonse fra de aktuelle lokalene.

Matrikkelinformasjon

Kommunenr: 301
Gårdsnr: 208
Bruksnr: 949

Visning

Ta kontakt for å avtale visning.

Nærområdet

Kart med kartnålPilestredet Park 7, 0176 Oslo

Annonseinformasjon

FINN-kode370207717
Sist endret27. mars 2025 08:49

Rapporter annonse

Annonsene kan være mangelfulle i forhold til lovpålagt opplysningsplikt. Før bindende avtale inngås oppfordres interessenter til å innhente komplett informasjon fra meglerforetaket, selger eller utleier.