Bildegalleri
![HV4A2865.JPG](https://images.finncdn.no/dynamic/default/2024/9/vertical-7/16/7/370/925/537_ddd10986-1a48-4871-954f-9249b3aabe66.jpg)
HV4A2865.JPG
Utviklingsprosjekt i Notodden kommune.
Storgata 26, 3674 NotoddenNøkkelinfo
- Bruksareal
- 1 525 m²
- Bruttoareal
- 1 646 m²
- Etasje
- 5.
- Eieform
- Eier (Selveier)
- Areal
- 1 646 m²
- Byggeår
- 1955
- Energimerking
- G - Rød
- Tomteareal
- 661 m² (eiet)
- Overtakelse
- Etter nærmere avtale med selger. Vær vennlig å angi ønsket overtagelsesdato i vedlagte budskjema.
Type lokale
Kort om eiendommen
Strippet sentrumsgård som har tegnet inn 10 leiligheter og næringslokale.
Beliggenhet
Flott beliggenhet i sentrum av Notodden med nærhet til alt, forretninger, kafe, restauranter, parker og offentlig kommunikasjon. Eiendommen ligger i hovedgata i Notodden.
Innhold
Kjeller: Diverse uinnredet kjellerrom og lagringsarealer.
1. etasje: Gang, boder, trappesjakt, heissjakt og uinnredet arealer.
2. etasje: Heissjakt, trappesjakt, bod og uinnredet arealer.
3. etasje: Trappesjakt, heissjakt, bod og uinnredet arealer.
4. etasje: Teknisk rom.
Tomt
Tomten er flat og meget godt utnyttet bygningsmessig.
Bebyggelse
Hovedkonstruksjonen og bærende konstruksjoner er oppført med betongsøyler og betongoverflater. Utvendige fasader med malt betongpuss, fliser og glassfasader. Innvendige arealer er revet ned til bygningsskjelettet, det er kun hovedsakelig søyler og bærende betong som stå igjen innvendig. I vegger er det hovedsakelig montert 2-lags isolerglassvinduer. Fabrikkframstilt aluminiums hovedinngangsdører med glass. Tak oppført med betong, pålagt antatt papp som taktekke.
Standard
Eiendommen anses å ha god eksponering i nærområdet.
Bygningen må påregnes vesentlig ombygging, gjenoppbygging, vedlikehold og
oppgraderinger. På befaringstidspunktet er alle innvendige overflater revet ned til bygningsskjelettet.
Bygningen har tidligere vært brukt til ulike virksomheter og formål opp gjennom tiden.
Bygningen har huset bank og kontorlokaler mm.
Eiendommen er ombygget i 1964, 1975 og 1981.
Oppvarming
Elektrisk, men dette må bygges opp igjen på nytt.
Energimerking
Eiendommen er ikke energimerket, men antas Rød G.
Adkomst
Enkel adkomst.
Parkering
Gateparkering og noen få plasser i bakgården. Hvis ombygging til boliger, så må antall parkeringsplasser avklares med Notodden kommune.
Offentlig kommunikasjon
I umiddelbar nærhet.
Overtakelse
Etter nærmere avtale med selger. Vær vennlig å angi ønsket overtagelsesdato i vedlagte budskjema.
Sentrale lover
Oppdraget reguleres i henhold til Lov om eiendomsmegling av 29.06.2007 nr. 73. Fravikeligheten som framgår av lovens § 1-3 og forskriftens § 1-2 er anvendt for dette oppdraget.
Eiendommen og dens tilbehør overtas "som den/det er", jfr. avhendingsloven § 3-9.
Dog fraviker selger seg herved så langt gjeldende rett tillater det, enhver rett til å gjøre krav gjeldende mot selger som følge av at salgsobjektet ikke er som det skal være, i medhold av avhendingsloven § 3-7, 3-8 og 3-9, andre regler om ansvar for uriktig og manglende opplysninger og ethvert annet lovfestet eller ulovfestet grunnlag, herunder regler om ansvar for uriktige og manglende opplysninger etter avtaleloven.
Avhendingsloven § 4-19 (2) fravikes også, slik at den endelige reklamasjonsfristen settes til 18 mnd etter overtakelse.
Informasjonen i denne salgsoppgaven med vedlegg er mottatt fra selger / takstmann og forutsettes gjennomgått i detalj før bindende bud inngis. Eiendommene forutsettes besiktiget, og det anbefales at kjøper selv kontrollerer eiendommenes tekniske tilstand ved bruk av egne fagfolk, samt at man gjennomgår leiekontrakter og annen relevant informasjon om eiendommene.
Alle opplysninger i denne salgsoppgaven med vedlegg er tilrettelagt og bearbeidet av megleren etter beste skjønn, men megleren kan ikke ta ansvaret for at informasjonen er riktig eller fullstendig. Enhver som investerer i næringseiendom, må på egen hånd forsikre seg om at opplysningene er riktige og fullstendige. Megleren fraskriver seg ethvert ansvar for tap som følge av opplysninger som er misvisende, feilaktig eller ufullstendig, samt tap som på annen måte måtte oppstå som følge av investeringen.
Selger er ikke kjent med ufullstendigheter eller feil i rapporter e.l. som er utarbeidet av tredjemann.
Selger gir ingen garantier i forhold til praktiske eller økonomiske konsekvenser for Kjøper opp mot forurensing i grunn, forhold av arkeologisk interesse eller grunnforholdene på eiendommen i sin alminnelighet.
Det gjøres oppmerksom på regler om avskrivning av faste tekniske installasjoner i avskrivbare bygninger. Partene har selv ansvaret for å sette seg inn i regelverket og konsekvensene av dette. Megler er uten ansvar for konsekvenser reglene påfører partene.
Kjøpekontrakt utarbeidet av Forum for Næringsmeglere skal benyttes i denne transaksjonen. Med mindre den enkelte interessent i sitt kjøpstilbud tar spesielle forbehold eller angir konkrete endringer av ordlyden i denne kontrakt, vil man ved aksept av kjøpstilbud fra selger ha inngått avtale med utgangspunkt i denne kjøpekontrakt.
Interessenter og kjøper må godta at selger og megler bruker elektronisk kommunikasjon i salgsprosessen.
Pro & contra
Partene må selv foreta avregning av kommunale avgifter, felleskostnader samt eventuelle feste-/leieinntekter og lignende i forbindelse med oppgjøret. Megler foretar ingen pro & contra pr. overtagelsesdato.
Kredittvurdering
Selger forbeholder seg retten til å foreta kredittvurdering av kjøpere.
Hvitvaskingsregelverk
I henhold til Lov av 6. mars 2009 nr. 11 om tiltak mot hvitvasking og terrorfinansiering (Hvitvaskingsloven) er megler pliktig å gjennomføre kundetiltak av både oppdragsgiver og kjøper.
Dette innebærer blant annet plikt for meglerforetaket til å bekrefte identiteten til kjøper på grunnlag av gyldig legitimasjon. Samt plikt til å foreta kontroll av eventuelle reelle rettighetshavere. Der kjøper opptrer i henhold til fullmakt må også fullmaktsgivers identitet bekreftes på grunnlag av gyldig leg. Kundetiltak av kjøper, skal senest skje på kontraktsmøtet.
Dersom budgiver opptrer i henhold til fullmakt, må fullmakten fremlegges samtidig som bud inngis. Dersom kjøper er en juridisk person (AS mv.) plikter kjøper å fylle ut og returnere egne kundekontrollskjemaer før kontraktsmøtet. Firmaattest eller fullmakt må fremlegges samtidig som det inngis bud.
Dersom kundetiltak ikke kan gjennomføres kan ikke meglerforetaket bistå med gjennomføring av handelen, herunder ikke foreta oppgjør. Meglerforetaket er videre forpliktet til å rapportere mistenkelige transaksjoner til Økokrim. Med mistenkelig transaksjon menes transaksjon som mistenkes å involvere utbytte fra straffbar handling eller som skjer som ledd i terrorfinansiering. Manglende mulighet for kundetiltak kan også være et forhold som gjør transaksjonen mistenkelig. Det kan ikke gjøres ansvar gjeldende motmeglerforetaket som følge av at meglerforetaket overholder sine plikter etter Hvitvaskingsloven.
Budgivning
Bud må inngis skriftlig og minst inneholde budgivers navn og kontaktinformasjon, budets størrelse, frist for selger til å akseptere budet (akseptfrist), finansieringsplan samt eventuelle forbehold.
Bud må inngis av korrekt person i henhold til firmaattest eller ved fullmakt.
Selger har rett til å ignorere eller avslå ethvert bud, uten begrunnelse. Megler kan formidle avslag eller aksept på vegne av selger.
Vedlegg til salgsoppgaven
Målebrev
Situasjonskart
Takstrapport.
Regulering
Nyttige lenker
Nærområdet
![Logo](https://images.finncdn.no/mmo/logo/object/780734210/iad_2757182760828014273rgb_em1_naeringsmegling_verti_pos-liten.png)
EiendomsMegler 1 Næringsmegling
Annonseinformasjon
FINN-kode | 370925537 |
---|---|
Sist endret | 16. sep. 2024 06:36 |
Referanse | 7071230010 |
Annonsene kan være mangelfulle i forhold til lovpålagt opplysningsplikt. Før bindende avtale inngås oppfordres interessenter til å innhente komplett informasjon fra meglerforetaket, selger eller utleier.