Bildegalleri

Velkommen til Sigurd Slembesvei 2 på Kongsgård 1

Inaktiv

Kongsgård 1 - Enebolig med pen sjøutsikt mot Topdalsfjorden - pent opparbeidet tomt med flere hagenivåer - frittliggende

Prisantydning3 100 000 kr

Nøkkelinfo

Boligtype
Enebolig
Eieform
Selveier
Soverom
4
Primærrom
176 m²
Bruksareal
184 m²
Byggeår
1961
Energimerking
G - Oransje
Rom
5
Tomteareal
769 m² (eiet)
Bruttoareal
202 m²

Les mer om bruksareal her

Fasiliteter

Utsikt
Barnevennlig
Turterreng
Kabel-TV
Peis/Ildsted
Garasje/P-plass

Visning

Etter avtale med megler

Innhold:

Boligen er over 2 plan og inneholder:
U.ETG: Vindfang, dusjbad med wc (kjølerom på tegning), innredet bod (uisolert) - brukes som TV-stue med dør ut, mellomgang med kontorplass, sep. wc, vaskerom med dusjkabinett, 3 soverom - del av det innerste soverommet var opprinnelig en bod, innebod.
1.ETG: Gang, romslig stue/spisestue med peis og med utgang til hagen, kjøkken med spiseplass, soverom. bad med wc og badekar.

Pen utsikt til Topdalsfjorden fra stuen og soverom 1.etg.

Dagens planløsning er noe anderledes enn godkjent plantegning. Huset er opprinnelig godkjent med hybel i u.etg.

Standard:

Boligen har moderniseringsbehov og selges med følgende standard:
Gulv: Fliser på gulv i vindfang, begge bad og vaskerom. Belegg på kjøkken. Forøvrig parkett eller tregulv.
Vegger: Fliser på begge bad. Forøvrig malt eller tapetserte vegger.
Tak: Malte innvendige tak.
Kjøkken: Strai kjøkkeninnredning far 1981. Fliser over benk. Integrert komfyr med koketopp. Kjøleskap og oppvaskmaskin medfølger salget.
Bad 1.etg: Fliselagt. Varmekabler. Badekar. Wc.
Bad u.etg: Fliselagt. Dusjkabinett med elektrisk pumpeløsning. Liten baderomsinnredning.
Vaskerom: Dusjkabinett. Varmtvannsbereder fra 2018. Opplegg vaskemaskin.
Forøvrig: Skyvedørsgarderobe med speil i soverom 1.etg.

Fyring/Oppvarming:

Peis og Jøtul vedovn i stuen. Parafinkamin i gang i u.etg. (sist brukt i 2015) med dagtank i vaskerom. Varmekabler i bad 1.etg. og TV-stue. Forøvrig elektrisk oppvarming.

Beliggenhet:

Boligen ligger i etablert boligområde på Kongsgård 1. Det er lekeplass i nærområdet. Det er gang- og sykkelavstand til de fleste fasiliteter på Lund. Her kan vi nevne Sør Arena, Kristiansand Stadion, Kongsgårdbanen, rulleskiløypen ved Donnhuset, Odderneshallen og Badmintonhallen.

Man finner nærmeste matbutikk (MENY) kun 600 meter fra eiendommen. Kort vei også til Rema 1000 og Coop Extra som er søndagsåpen.

Det er også kort avstand til flotte bademuligher med strand og svaberg ved Narviga, i Paradisbukta og i Vollevannet (ferskvann). Det er også en kommunal småbåthavn i Narviga.

Ønsker man å gå på tur i skog er det få km til inngangen til Jegersberg som har et uttall av brede turstier - og lysløyper. Det er også fine turmuligheter i næromrdet ved RIngknuten turområde/turtopp.

Til sentrum av Kristiansand er det det ca.4 km.
Det er ca. 7,5 km til Sørlandssenteret og ca. 8 km til Dyreparken. Til Kjevik lufthavn er det 13 km.

Se mer informasjon om nærområdet i NABOLAGSPROFILEN som er vedlagt salgsoppgaven.

Adkomst:

Fra Kristiansand sentrum kjører man E18 østover.Etter Bjørndalsletta tar man første vei til høyre mot skilt ÅLEFJØR (avkjøring nr. 94). Sving inn første vei til høyre og så direkte inn til venstre. Følg denne veien (Håkon den Godesvei) til kryss hvor man kjører inn til venstre i Sigurds Slembesvei. Boligen er da den første på høyre side.

Parkering:

Frittliggende garasje fra ca. 1962 på nedre del av tomten. Denne er på ca. 25 kvm BRA. Støpt gulv. Vippeport. Innlagt strøm. Forøvrig parkering foran huset ved inngangspartiet og foran garasjen.

Overtakelse:

Overtagelse etter nærmere avtale med selger.

Byggemåte:

Huset er oppført i trekonstruksjoner. Stålplater på taket fra ca. 2012. Da ble det også skiftet takrenner og satt på pipehatt.

Takstmann Roy Andersen har følgende konklusjon i sin tilstandsrapport: Boligen er oppført i 1962. Boligen fremstår i normal teknisk stand. Man må være obs på alder på vinduer og dører som ikke er skiftet. Alle bad er modne for renovering. Det er ikke sluk i gulv på bad i underetg. Kjøkken er modent for utskifting. Boligen trenger normal oppussing inne. Råte i kledning mot tak til kjellerstue. Forøvrig må hele rapporten leses.

Garasje: Bra 25 kvm. Bygd ca. 1962. Støpt gulv. Sprekker i gulv. Garasje er ikke kontrollert.

Energimerking:

Energimerke G og oppvarmingskarakter ORANSJE

Vei, vann og kloakk:

Eiendommen er tilknyttet offentlig vei, vann- og kloakkløsning.

Selger betaler idag kr. 15.153,85 i kommunale avgifter (eiendomskatt, feieavgift og vann/kloakkavgifter). Det kommer tillegg for renovasjonsavgifter til Avfall Sør.

Servitutter:

På eiendommen er det tinglyst en opprinnelig kjøpekontrakt (servitutt), tinglyst 24.3.1961. Kopi av denne er vedlagt salgsoppgaven.

Utleiemulighet:

Boligen er opprinnelig godkjent som enebolig med hybel. Det er idag ingen utleiedel i boligen.

Konsesjonsplikt:

Ikke relevant i dette salget.

Forkjøpsrett:

Ikke relevant i dette salget.

Ferdigattest:

Det foreligger ferdigattest for boligen datert 20/2-1962. Kopi av denne er vedlagt salgsoppgaven.

Skole / barnehage:

Det er 2,7 km til Presteheia skole (trinn 1-7) og 1,8 km til Oddemarka skole (trinn 8-10). Til KKG videregående skole på Gimle er det 3,1 km. Like ved denne skolen ligger også Universitetet i Agder (UiA).

Det er flere barnehager i området. De nærmeste er Læringsverkstedet BHG-Gimlekollen, Dino/Nemo familiebarnehage og Lindtjønn FUS barnehage.

Offentlig kommunikasjon:

Det er ca. 300 meter til nærmeste busstopp som heter Vollevannet (Metroaksen) ved E18. Her er det ca. 20 avganger i timen, begge veier.

Beskaffenhet:

Solrik eiertomt på 769 kvm med pen utsikt mot Topdalsfjorden.

Tomten er opparbeidet med flere hagenivåer. Her er det plenarealer, hekk, prydbusker, beplantninger og frukttrær. Belegningstein i inngangspartiet. Stor solrik terrasse på tomten med 1 fast sittebenk. Dagens eier har trampoline på en hellelagt platting - denne medfølger hvis ønskelig. Det er 2 utvendige vannkraner.

Eldre lekehytte medfølger (brukes som lagerrom). Denne er i enkel stand.

Regulering

Eiendommen er regulert til boligformål i plan nr. 107 Kongsgård 1, vedtatt 10/11-1960. Eiendommen ligger også under kommunedelsplanen for E18/E39 Ytre Ringvei Vige-Volleberg, parsell Kristiansand - hvor eiendommen ligger innenfor båndleggingssone. Det er reguleringsplanen for ny containerhavn i Vige-og Kongsgårdbukta nedenfor. Kopi av reguleringskart og reguleringsbestemmelser er vedlagt prospektet. <br>

Salgsoppgaven beskriver vesentlig og lovpålagt informasjon om eiendommen

Se komplett salgsoppgave

Nærområdet

Annonseinformasjon

FINN-kode125771056
Sist endret20. aug. 2018 08:44
Referanse2320590

Rapporter annonse

Annonsene kan være mangelfulle i forhold til lovpålagt opplysningsplikt. Før bindende avtale inngås oppfordres interessenter til å innhente komplett informasjon fra meglerforetaket, selger eller utleier.