Bildegalleri
Stor enebolig i attraktive Voksenkollen med egen utseksjonert tomt
VOKSENKOLLVEIEN 4, 0791 OsloNøkkelinfo
- Boligtype
- Enebolig
- Eieform
- Eier (Selveier)
- Soverom
- 8
- Internt bruksareal
- 411 m² (BRA-i)
- Bruksareal
- 506 m²
- Byggeår
- 1900
- Energimerking
- G - Rød
- Tomteareal
- 3 572 m² (eiet)
Fasiliteter
Visning
Ta kontakt for å avtale visning.Beliggenhet
Eneboligen er beliggende i et veletablert område i Holmenkollen/Voksenkollen. Nordmarka er nærmeste nabo med lysløyper og preparerte skiløyper i umiddelbar nærhet. Det er kort vei til Tryvann skisenter, akebakken korketrekkeren og anlegget på Midtstuen på vinterstid. På sommerstid kan området by på badevann og turstier for blant annet sykkel og jogging. Området er svært barnevennlig med skole, barnehage og ridesenter i nærheten Det er gangavstand til hyggelige restauranter som Holmenkollen Part Hotell, Lysebu og Frognerseteren. Dagligvarehandelen kan gjøres i nærbutikken Coop Prix på Besserud, ellers finnes flere servicetilbud på Slemdal eller Vinderen.
Beskrivelse
Enebolig i tømmer over tre plan. Attraktiv beliggenhet med nærhet til grøntområder, skoler og barnehager. Eneboligen går over tre plan og fremstår som familievennlig med bl.a. 8 soverom, 5 bad, 3 stuer og omkledningsrom under etablering. Det er igangsatt oppussing- og ombyggingsarbeider som ikke er ferdigstilt. Ferdigstilte og oppussede overflater og innredning har god standard og er godt vedlikeholdt. Enkelte rom har eldre standard. Alle interessenter oppfordres til å sette seg godt inn i vedlagte verditakst. Snr. 1: 3572,6 kvm eiet tomt. Eiendommen er skånende mot sør og øst med et bekkedrag i vestre del av eiendommen. Det er demmet opp for en dam som del av bekken. Det er opparbeidet vei frem til boligen. Utomhusarealene fremstår som uferdig og består hovedsakelig av småkratt og jord. Primærrom: 274 kvm, Bruksareal: 506 kvm. Det bemerkes at areal for 2. etasje på arkitektens tegning er oppgitt til 154,3+51,9=206,2 kvm. Arealet i denne boligen er vanskelig eller umulig å måle opp helt nøyaktig på grunn av utforming/innredning av rom/bygningskonstruksjoner. Arealet er fastsatt omtrentlig og skjønnsmessig. Bygget er uferdig stedvis med manglende platekledning og gulv. Arealet er derfor vanskelig eller umulig å måle. Arealet er fastsatt omtrentlig og skjønnsmessig. Det foreligger godkjente og byggemeldte tegninger som stemmer med dagens bruk. Det bemerkes at boligen er godkjent som en bruksenhet. Det er noen ansvarsbelagte arbeider som er forutsatt å ikke følge eiendommen ved eventuell realisering. Deler av eksisterende bygg ligger utenfor byggegrensen og grensen for bebyggelse i V300606. Til seksjonen følger ideell ½ part av snr. 3 som har et tomteareal på 817,3 kvm.
Adkomst og offenttlig kommunikasjon
Adkomst fra offentlig vei med privat stikkvei inn til eiendommen. Det er gangavstand til Voksenlia T-banestasjon. På vinterstid er det buss som kan benyttes til Voksenkollen stasjon og Tryvann skisenter.
Andre forhold
Det er igangsatt oppussings- og ombyggingsarbeid som ikke er ferdigstilt.
Det foreligger godkjente og byggemeldte tegninger som stemmer med dagens bruk. Boligen er godkjent som en bruksenhet. Deler av eksisterende bygg ligger utenfor byggegrensen og grensen for bebyggelse i V300606. Det er ansvarsbelagte arbeider som er forutsett å ikke følge eiendommen ved eventuell realisering.
Det presiseres at innbo og løsøre i boligen ikke medfølger.
Medhjelper har mottatt følgende informasjon fra de andre hjemmelshaverne (snr. 2) av snr. 3:
Det planlagte bygget på snr. 3 sin totale kvadratmeter er betinget av etablering av garasjeanlegg under bakken. Voksenkollveien 4B – snr2. får tildelt 2 p-plasser. Dette skyldes at utbygger har inndratt parkering fra tomten til snr. 2 for å kunne utvide bebyggelsesprosenten til snr. 3. Videre må det etableres ny innkjøring og gårdsplasser i tunet, portparti og søppelskur.
Snr. 2 er innforstått med å overføre av snr. 3 tilbake til snr. 1 under forutsetning av, at de beholder retten vår til 2 garasjeoppstillingsplasser samt utbedring/re-etablering av innkjøring, gårdsplasser, port etc. Subsidiært ønsker de parkeringsplassen tilbake til snr. 2, slik vi og sameiet igjen oppfyller kravene i parkeringsnormen av august 1989, som gjeller for eiendommen/sameiet.
Annen info 1
Visning
Visning etter avtale.
Annen info 3
Annen info 4
Annen info 5
Vesentlige opplysninger
Bygningsstruktur i tømmer. Sprekker i utvendig tømmer er tettet med myk fugemasse. Videre ble det stedvis registrert råte i tømmer og bobler i maling.
Utvendige forhold:
Grunnmur i betong/naturstein.
Etasjeskille i trekonstruksjon.
Yttervegger/bærende konstruksjoner i laftet tømmer som er innvendig utforet og isolert. Hovedsakelig koblede vinduer av eldre dato, enkelte vinduer med enkle glass og isolerglass. Takvinduer med enkle glass og jernramme. Lakkert entrédør med sidefelt av nyere dato. Saltak i trekonstruksjon tekket med skifer/sink. Kaldt loft.
Adkomst til veranda fra stue i 1. etasje. Verandaen er på 28 m2 med provisorisk rekkverk. Adkomst til veranda på 9 m2. fra soverom 1 i 2. etasje.
Det ble registrert sprekker/knust glass i flere vinduer, samt råte i vinduskarmer og i kjellerdør. Det ble registrert råte i yttervegg mot sør. Det ble registrert fritt vann i krypkjeller, samt løse steiner i mur. Det ble registrert råte i veranda.
Innvendige forhold:
Fliser og parkett på gulv.
Malte overflater på vegger.
Malte overflater i innvendige tak. Innvendige tak dels med trepanel og dels med plater.
Kjeller: Kjeller fremstår som uferdig med delvis pigget gulv. Påbegynt, men ikke ferdigstilte rørlegger- og elektrikerarbeid.
1. etasje: Omkledningsrom, vaskerom, 1 soverom og bad er påbegynt, men ikke ferdigstilt.
1. etasje sidebygg: Det er påbegynt riving av innvendig tak på soverom.
2. etasje: Kun 1 bad og 1 soverom er overflatebehandlet, øvrige rom er inndelt, men ikke platekledd. Gangbart gulv mangler i deler av etasjen.
Malt tretrapp til 2. etasje i hovedbygget.
Tretrapp med malt rekkverk til 2. etasje i sidebygget.
Plassbygd skapinnredning i entré og i vindfang.
Garderobeskap på soverom.
Malte innvendige fyllingsdører. Dels eldre og dels nyere dører.
Åpen peis i to stuer i 1. etasje.
Det er opplyst å ha vært en større lekkasje fra varmtvannsbereder i kjeller mens eier var bortreist. Det er opplyst at det hadde oppstått et varmt og fuktig klima i kjelleren. Det er synlige muggskader i himling etter lekkasje. Tiltak må vurderes etter at skadens fulle omfang er avdekket.Det er konstruksjonssvikt der en bjelke i ytterveggen har brukket under verandadøren i kjelleren, det er nå en midlertidig støtte der. Dette må skiftes ut. Det er opplyst at det er riss i fliser i gangen i 1. etasje.
Tekniske installasjoner:
Innfelt belysning i himlinger.
Innfelte høyttalere i flere rom.
Brann og tyverialarm.
Elektriske panelovner.
Vannbåren varme tilknyttet varmtvannsbereder plassert i kjeller.
Det ble registrert eldre sikringsskap med løse ledninger. Videre ble det registrert løse ledninger på loft, ukjent for takstmann om disse er strømførende I kjeller ble det registrert uferdige rørlegger- og elektrikerarbeid. Det er ikke fremlagt dokumentasjon på utført arbeid.
Spesialrom:
1. etasje med WC med flislagt gulv, malte overflater, samt fliser å vegger. Malt innvendig tak med innfelt belysning. Plassbygd servant på veggmontert hylle. Veggmontert klosett. Det mangler drenshull under klosettet.
Vaskemaskin, vannskap og sikringsskap er plassert under trapp i 1. etasje i sidebygning. Ingen synlig sluk og ingen synlig automatisk vannstopper i rommet.
Kjøkken:
1. etasje: Kjøkkeninnredning med mørke fronter, kompositt/Corian benkeplate med innstøpt kun, integrerte hvitevarer og avtrekksventilator innfelt i koketopp.
2. etasje: Minikjøkken med koketopp og rustfri oppvaskkum plassert på soverom 1.
2. etasje sidebygg: Kjøkkeninnredning med malt front, heltre benkeplate, rustfri oppvaskkum, integrerte hvitevarer og avtrekksventilator.
Våtrom:
1. etasje: Vaskerommet er kun platekledd.
2. etasje: Fliser på gulv, fliser og malte overflater på vegger, samt malte plater i innvendig tak. Veggmontert dusj, servant i underskap og veggmontert klosett. Det ble registrert sprekker i overgang vegg og innvendig tak. Badet er av eldre dato.
2. etasje sidebygg: Fliser på gulv, fliser og malte overflater på vegger, samt malte plater i innvendig tak. Veggmontert dusj, servant i underskap og veggmontert klosett. Opplegg for vaskemaskin. Det ble registrert riss i fliser og overgang mellom vegg og innvendig tak. Det mangler drenshull under klosettet. Badet er av eldre dato.
Ta kontakt med megler for komplett informasjon
Nyttige lenker
Nærområdet
Advokatfirmaet SGB Storløkken AS
Lignende boliger til salgs
Stor og innholdsrik villa med to utleieenheter | 5 soverom | 4 bad | Nydelig, usjenert og solrik tomt | Garasje
Annonsene kan være mangelfulle i forhold til lovpålagt opplysningsplikt. Før bindende avtale inngås oppfordres interessenter til å innhente komplett informasjon fra meglerforetaket, selger eller utleier.