Bildegalleri

Eiendomsmegler 1 Næringseiendom v/ Tomas Kartvedt har gleden av å presentere Apeltunhaugene 201
Boligtomt med rammetillatelse til oppføring av 12 nye boliger. Alternativt prosjekt med 15 enheter tegnet.
Apeltunhaugene 201, 5238 RådalPris på lån: fra 34 590 kr/mnd
Eff.rente 5,70 %. 5 600 000 o/25 år. Kostnad: 4 777 000 kr. Totalt 10 377 000 kr.
LånekalkulatorNøkkelinfo
Om eiendommen
Kort om eiendommen
Eiendomsmegler 1 Næringseiendom har for salg en spennende eiendom på Apeltun, hvor det foreligger rammetillatelse til oppføring av 12 enheter. Selger har i tillegg utarbeid tegninger for alternativt prosjekt med 15 enheter. Se vedlegg i salgsoppgave for ytterligere informasjon. Komplette tegninger sendes på forespørsel.
Området er attraktivt i Bergen Sør/Fana med kort vei til skoler, barnehager og dagligvarebutikker. Gangavstand til Lagunen Storsenter, samt bybanestopp på Skjold.
Tomt 87/176
Revidert prosjektet:
- Alternativt prosjekt med 15 enheter er tegnet av arkitekt, men ikke omsøkt.
- Garasje fjernet i revidert prosjekt.
Godkjent prosjekt:
- Rammetillatelse datert 25.08.2023.
- Oppføring av 4 bygg med 3 boenheter per bygg, i alt sammen 12 boenheter. Byggene er forbundet med fellesareal, trapper og takterrasser. Antall etasjer varierer fra 2 til 3 (maksimal 2 over bakken).
- Tiltaket er oppgitt til å ha et totalt bruksareal på 1649 m2 (inklusiv garasje på 425 m2 og 3 stk. biloppstillingsplasser på bakken med areal på 72 m2).
Situasjonsplan, målebrev, tegninger og rammetillatelse er vedlagt i salgsoppgave.
Beliggenhet
Tomten har en meget god beliggenhet i etablert og attraktivt boligfelt på Apeltun. Sentral beliggenhet, men samtidig tilbaketrukket med grense mot natur, med utsikt og er solrikt. Det er kort vei til skoler, barnehage og dagligvarebutikker. Området rundt er vel etablert og godt utviklet med veier, fortau, lekeplasser, fotballbaner mm. Gode bussforbindelser fra Apeltunvegen, samt gangavstand til Lagunen Storsenter og bybane.
Tomt
Tomten er delvis planert. Pukk og stein.
Bebyggelse
Området består primært av eneboliger, rekkehus og leiligheter. Det er stort sett nybygg av god kvalitet i nærområdet.
Adkomst
For veibeskrivelse henvises det til vedlagte kart i salgsoppgaven.
Overtakelse
Etter nærmere avtale.
Sentrale lover
Oppdraget reguleres i henhold til Lov om eiendomsmegling av 29.06.2007 nr. 73. Fravikeligheten som framgår av lovens § 1-3 og forskriftens § 1-2 er anvendt for dette oppdraget.
Eiendommen og dens tilbehør overtas "som den/det er", jfr. avhendingsloven § 3-9.
Kjøper fraskriver seg, så langt gjeldende rett tillater det, enhver rett til å gjøre krav gjeldende mot selger som følge av at salgsobjektet ikke er som det skal være, i medhold av avhendingsloven § 3-7, 3-8 og 3-9, andre regler om ansvar for uriktig og manglende opplysninger og ethvert annet lovfestet eller ulovfestet grunnlag, herunder regler om ansvar for uriktige og manglende opplysninger etter avtaleloven.
Avhendingsloven § 4-19 (2) fravikes også, slik at den endelige reklamasjonsfristen settes til 18 måneder etter overtakelse.
Informasjonen i denne salgsoppgaven med vedlegg er mottatt fra selger / takstmann og forutsettes gjennomgått i detalj før bindende bud inngis. Eiendommene forutsettes besiktiget, og det anbefales at kjøper selv kontrollerer eiendommenes tekniske tilstand ved bruk av egne fagfolk, samt at man gjennomgår leiekontrakter og annen relevant informasjon om eiendommene.
Alle opplysninger i denne salgsoppgaven med vedlegg er tilrettelagt og bearbeidet av megleren etter beste skjønn, men megleren kan ikke ta ansvaret for at informasjonen er riktig eller fullstendig. Enhver som investerer i næringseiendom, må på egen hånd forsikre seg om at opplysningene er riktige og fullstendige. Megleren fraskriver seg ethvert ansvar for tap som følge av opplysninger som er misvisende, feilaktig eller ufullstendig, samt tap som på annen måte måtte oppstå som følge av investeringen.
Selger er ikke kjent med ufullstendigheter eller feil i rapporter e.l. som er utarbeidet av tredjemann.
Selger gir ingen garantier i forhold til praktiske eller økonomiske konsekvenser for Kjøper opp mot forurensing i grunn, forhold av arkeologisk interesse eller grunnforholdene på eiendommen i sin alminnelighet.
Det gjøres oppmerksom på regler om avskrivning av faste tekniske installasjoner i avskrivbare bygninger. Partene har selv ansvaret for å sette seg inn i regelverket og konsekvensene av dette. Megler er uten ansvar for konsekvenser reglene påfører partene.
Kjøpekontrakt utarbeidet av Forum for Næringsmeglere skal benyttes i denne transaksjonen. Med mindre den enkelte interessent i sitt kjøpstilbud tar spesielle forbehold eller angir konkrete endringer av ordlyden i denne kontrakt, vil man ved aksept av kjøpstilbud fra selger ha inngått avtale med utgangspunkt i denne kjøpekontrakt.
Interessenter og kjøper må godta at selger og megler bruker elektronisk kommunikasjon i salgsprosessen.
Partene må selv foreta avregning av kommunale avgifter, felleskostnader samt eventuelle feste-/leieinntekter og lignende i forbindelse med oppgjøret. Megler foretar ingen pro & contra pr. overtagelsesdato.
Selger forbeholder seg retten til å foreta kredittvurdering av kjøpere.
Hvitvaskingsregelverk
I henhold til Lov av 6. mars 2009 nr. 11 om tiltak mot hvitvasking og terrorfinansiering (Hvitvaskingsloven) er megler pliktig å gjennomføre kundetiltak av både oppdragsgiver og kjøper.
Dette innebærer blant annet plikt for meglerforetaket til å bekrefte identiteten til kjøper på grunnlag av gyldig legitimasjon. Samt plikt til å foreta kontroll av eventuelle reelle rettighetshavere. Der kjøper opptrer i henhold til fullmakt må også fullmaktsgivers identitet bekreftes på grunnlag av gyldig leg. Kundetiltak av kjøper, skal senest skje på kontraktsmøtet.
Dersom budgiver opptrer i henhold til fullmakt, må fullmakten fremlegges samtidig som bud inngis. Dersom kjøper er en juridisk person (AS mv.) plikter kjøper å fylle ut og returnere egne kundekontrollskjemaer før kontraktsmøtet. Firmaattest eller fullmakt må fremlegges samtidig som det inngis bud.
Dersom kundetiltak ikke kan gjennomføres kan ikke meglerforetaket bistå med gjennomføring av handelen, herunder ikke foreta oppgjør. Meglerforetaket er videre forpliktet til å rapportere mistenkelige transaksjoner til Økokrim. Med mistenkelig transaksjon menes transaksjon som mistenkes å involvere utbytte fra straffbar handling eller som skjer som ledd i terrorfinansiering. Manglende mulighet for kundetiltak kan også være et forhold som gjør transaksjonen mistenkelig. Det kan ikke gjøres ansvar gjeldende motmeglerforetaket som følge av at meglerforetaket overholder sine plikter etter Hvitvaskingsloven.
Budgivning
Bud må inngis skriftlig og minst inneholde budgivers navn og kontaktinformasjon, budets størrelse, frist for selger til å akseptere budet (akseptfrist), finansieringsplan samt eventuelle forbehold.
Bud må inngis av korrekt person i henhold til firmaattest eller ved fullmakt.
Selger har rett til å ignorere eller avslå ethvert bud, uten begrunnelse. Megler kan formidle avslag eller aksept på vegne av selger.
Regulering
Eiendommen ligger i et område regulert til bolig. Kopi av situasjonsplan, reguleringsplaner m/bestemmelser etc. ligger vedlagt i salgsoppgaven eller kan fås ved henvendelse til megler. Vi oppfordrer interessenter til å gjøre seg kjent med disse.
Nyttige lenker
EiendomsMegler 1 Næring Bergen
Nærområdet
Annonseinformasjon
FINN-kode | 397388096 |
---|---|
Sist endret | 14. mars 2025 13:29 |
Referanse | 2902250015 |
Annonsene kan være mangelfulle i forhold til lovpålagt opplysningsplikt. Før bindende avtale inngås oppfordres interessenter til å innhente komplett informasjon fra meglerforetaket, selger eller utleier.