Bildegalleri
Velkommen til Brunholmgata 1B presentert av Eiendomsmeglere Camilla Christensen og Marit Stuen Aursnes
Brosundet
6 av 9 solgt! Unike eierleiligheter i Brosundet - Heis og franske balkonger
Brunholmgata 1B, 6004 ÅlesundPrisantydning fra
4 200 000 kr
Prisantydning til
10 500 000 kr
Prosjektets status
Planlegging
Ferdig
Salgsstart
2025
Byggestart
Igangsatt
Overtakelse
2. og 3. kvartal 2025
Nøkkelinfo
- Boligtype
- Leilighet
- Soverom
- 1 - 2
- Internt bruksareal
- 67 - 144 m² (BRA-i)
- Bruksareal
- 67 - 144 m²
- Eksternt bruksareal
- 4 m² (BRA-e)
- Eieform
- Eier (Selveier)
Fasiliteter
Enheter i prosjektet
Sorter etter
Enhet | Etasje | BRA-i | Soverom | Totalpris |
---|---|---|---|---|
2C - Nord | 2 | 67 m² | 1 | 4 306 090 kr |
3B - Sør/Øst/Nord | 3 | 144 m² | 2 | 10 763 590 kr |
3D - Nord | 3 | 67 m² | 2 | 4 459 840 kr |
Visning
Beskrivelse
På Brunholmen like vest for bykjernen av Ålesund, har vi nå til salgs boligprosjektet Brosundet med 9 nye selveierleiligheter.
Her er det gangavstand til byens rikholdige kultur og servicetilbud og det er flotte parkområder på Storhaugen, Aksla.
Leilighetene varierer i størrelse fra 67 m2 til 144 m2. Det er heis i bygget og de fleste leilighetene har 1 eller 2 franske balkonger.
Beliggenhet
Leilighetene ligger midt i smørøyet av det Ålesund sentrum har å tilby av kultur og severdigheter. Man har også flotte parkområder på Storhaugen, Aksla og ellers er det fine turmuligheter på Tueneset og Sukkertoppen. Ønsker du å bo sentralt kan en av disse være leiligheten for deg.
Dagligvarehandelen kan gjøres ved blant annet Bunnpris Torghallen. Like ved ligger Kiwi på Kremmergaarden. Her finnes også ytterligere servicetilbud som f.eks bibliotek, rådhus, bank/minibank, apotek, vinmonopol, klesbutikker og flere spisesteder. Hotel Brosundet med spaavdeling og treningssenter ligger like ved eiendommen.
Området gir gode muligheter for offentlig kommunikasjon. Fra Ålesund Rutebilstasjon går bussene til Moa med ekspressrute, såvel som via Borgundvegen og Lerstadvegen. Her går det også flybuss og båt til Langevåg. Ved å benytte seg av bil tar det cirka 15 minutter til Moa og 15-20 minutter til Ålesund Lufthavn Vigra.
Det er kort gangavstand til Aspøy skole, Storhaugen barnehage, Latinskolen og Akademiet.
Areal og innhold
Prosjektets arealer:
Internt bruksareal (BRA-i) fra-til: 67 - 144 kvm
Følgende rom vil inngå i prosjektets BRA-i : Entrè, stue/kjøkken, soverom, bad, toalettrom, dips. og bod
Arealene er beregnet etter Norsk Standard 3940. BRA-i-arealet angir boarealet inklusive innvendig bod. De oppgitte arealene i markedsføringen er å betrakte som ca. areal. Partene har ingen krav mot hverandre dersom arealet skulle vise seg å være 5 % mindre/større enn markedsført areal.
Se prisliste for nærmere opplysninger om de enkelte boligenes arealer.
Leveranse andre oppholdsrom
Det leveres en-stavs eikeparkett på gulv. Vegger blir malte.
Kjøkkenleveranse
HTH er kjøkkenleverandør i prosjektet.
Kjøkkentegninger foreligger for hver enkelt enhet og vedlegges prospektet.
Kjøkkenmodell: Mood 4700 som er foliert brun trestruktur levers som standard i prosjektet.
Benkeplate: Laminat 30 mm, rett forkant modell Kandia Marble.638.
Vask: Franke Maris Antrasit. Underlimt en stor kum.
Belysning: LED spot under overskap.
Hvitevarer: Simens & Røros.
Grep: Line Eloksert brun.
Kjøper vil ha muligheten til å foreta endringer av kjøkkenmodell, benkeplate, vask og hvitevarer innenfor HTH sitt modell utvalg. Endringer vil ikke kunne gjøres etter 15.03.2025.
Garderobeleveranse
Det leveres enkle garderobeskap til hvert av soverommene med hylle og stang. 1 meter garderobe pr. sengeplass. Leverandør HTH.
Innredning: Dekor glatt hvit
Sokkel: dekor glatt hvit
Grep: Nude hvit
Baderomsleveranse
Baderomsinnredning fra HTH.
Innredning: Dekor glatt hvit
Grep: Line hvit eloksert
Vask: Kuma helstøpt vask i matt hvit utførelse
Speil: speil uten belysning
Fellesareal i bygg
Fellesarealene defineres som:
1. Trapperom, heis og tekniske rom som eies i fellesskap og som ikke er en del av hver enkelt seksjon.
Fellesarealene og felles tekniske anlegg driftes- og vedlikeholdes av sameiet ved dets styre.
Garasje/parkering
Eiendommen har ingen egne eide parkeringsplasser. Boligparkering i området er regulert av Ålesund Kommunes bestemmelser for sone-parkering.
Balkonger/Terrasse/Uteplass
Utvendig terrasse på tak leveres med forskriftsmessig sikring i tråd med godkjent rammetillatelse. Takterrasse skal fortrinnsvis leveres med fast dekke av flis. Terrasse leveres med sluker til innvendig nedløp. Det skal legges frem vann til takterrasse. Dette gjelder leiligheten i 5. etasje.
Yttertak
Yttertak bygges opp med lufting og isoleres. Takene tekkes med skifer.
Dører
Vindu/altandør
Vinduer og altandører i leveres i tre- eller annen utførelse etter reglene for bebyggelse innenfor forskrifter for vernede bygg. Arbeidet utføres iht energikrav i TEK 10 og leveres ferdig overflatebehandlet.
Ytterdør/Bod-dører
Som hovedinngangsdør leveres en moderne trend ytterdør, med håndtak i børstet stål. Andre ytterdører leveres i god kvalitet, ferdig overflatebehandlet.
Overflater og kledning
Yttervegger består av pusset malt mur og isolert bindingsverk og gipsplater som innvendig kledning.
Porttelefon
Det etableres porttelefon/dørtelefon med kamera tilknyttet sameiets øvrige adgangskontroll.
Sanitær
Det leveres baderoms innredning i hvit utførelse fra HTH. Vask med underskap bestående av 2 skuffer. Speil og stikkontakt på vegg. Det leveres vegghengt toalett med 2 skyllefunksjoner. Dusj leveres med dusjvegger og termostatstyrt dusjbatteri.
Ventilasjon
Det leveres balansert ventilasjon etablert for hver boenhet. Ventilasjonsenheten er plassert enten på gulv eller vegg i baderommet eller bod. Kjøkkenventilator leveres av kjøkkenleverandør, og er ikke koblet til ventilasjonsanlegget.
Kabel-Tv/Bredbånd/Telefoni
Kabling for tilknytning fiber legges frem til seksjonen. Sameiet har avtale med leverandør av fibertilknytning og TV.
Fremdriftsplan og ferdigstillelse
Ferdigstillelse av 3. og 4 etg. er beregnet til 2. kvartal 2025. Leiligheter 2. etg. ferdigstillelse 3. kvartal
2025. Nærmere informasjon om endelig ferdigstillelsesdato vil bli opplyst med ca. 10 ukers skriftlig varsel.
Eventuell forsinkelse i forhold til varslet tremåneders periode for overtagelse samt endelig overtagelsesdato vil kunne gi kjøper krav på dagmulkt iht. bustadoppføringslovens regler. Forsinkelse i forhold til antatt overtagelse gir normalt ikke krav på dagmulkt.
Ved overtagelse skal det foreligge ferdigattest eller midlertidig brukstillatelse, se eget punkt om ferdigattest.
Oppvarming
Oppvarming av eiendommen er basert på elektrisks ovner gulvvarme. Leiligheten vil bli levert med gulvvarme i rom med fliser.
Tomten
Eiet tomt på 958 kvm som tilhører sameiet. Tomten er fellesareal.
Organisasjonsform
Boligene vil bli solgt som eierseksjoner og organisert i et eierseksjonssameie bestående av 29 seksjoner. Hvor 23 er boligseksjoner og 6 er næringsseksjoner. Fire av næringsseksjonene i 1B er godkjent bruksendret fra næring til bolig. Det blir her etablert 9 nye leiligheter.
Sameiet er i dag ledet av et etablert styre. Styret skal ivareta saker av felles interesse for sameierne og forestå driften av sameiet innenfor de rammer sameiet vedtar.
Eieformen følger Lov om eierseksjoner. Loven kan i sin helhet fås ved henvendelse til megler. Loven finner du også på www.lovdata.no.
Adgang til utleie
Boligene har ikke separat utleieenhet. Det vil normalt være anledning til utleie av hele boligen eller enkeltrom (hybel) så lenge utleiearealet er bygningsmessig godkjent for varig opphold. En evt. leietaker må følge sameiets vedtekter og ordensregler på lik linje med eier.
Det er krav til forsvarlige radonnivåer på utleieboliger. Prosjektet bygges slik at nødvendige radontiltak gjennomføres iht. den byggetekniske forskrift som gjelder for prosjektet.
Tinglyste heftelser og rettigheter
Leilighetene overdras fri for pengeheftelser.
Sameiet har legalpant for krav mot sameieren som følger av sameieforholdet iht. eierseksjonsloven § 31. Pantet er begrenset oppad til 2G, (G = folketrygdens grunnbeløp).
I tillegg har sameiet tinglyst panterett som nevnt over.
Det er tinglyst følgende servitutter på sameiets eiendom:
1507/200/42/10:
18.05.1911 - Dokumentnr: 900042 - Bestemmelse om bebyggelse/Bestemmelse om adkomstrett
Overført fra: Knr:1507 Gnr:200 Bnr:42 Gjelder denne registerenheten med flere
19.03.1955 - Dokumentnr: 271 - Erklæring/avtale - Bestemmelse om kloakkledning
Rettighetshaver: Fa. N L Giske Overført fra: Knr:1507 Gnr:200 Bnr:42 Gjelder denne registerenheten med flere
26.01.1956 - Dokumentnr: 118 - Erklæring/avtale Rettighetshaver; Brunholmgt 1
Overført fra: Knr:1507 Gnr:200 Bnr:42 Gjelder denne registerenheten med flere
09.11.1959 - Dokumentnr: 1333 - Bestemmelse om vannledn.
Overført fra: Knr:1507 Gnr:200 Bnr:42 Gjelder denne registerenheten med flere
Servituttene vil følge eiendommen. Kjøpers bank vil få pant etter ovennevnte heftelser og servitutter.
Tilvalg og endringer
Iht. bustadoppføringsloven § 9 har kjøper mulighet til å gjøre enkelte tilvalg og endringer avhengig av hvor langt man ha kommet i byggeprosessen. Det er en forutsetning at tilvalget/endringen står i sammenheng med den avtalte leveransen og at den ikke skiller seg vesentlig fra det som opprinnelig er avtalt. Kjøper kan ikke kreve tilvalg og/eller endringer som medfører større ulempe for selger enn den interessen kjøper har av å kreve tilvalget/endringen. Ulempen som tilvalg medfører for selger øker i samsvar med at prosjektet ferdigstilles.
Tilvalg- og endringsbestillinger vil kunne gi selger rett til tilleggsfrist i forbindelse med avtalt overtakelse. I slike tilfeller vil ikke kjøper ha rett til dagmulkt fra opprinnelig avtalt overtakelsestidspunkt.
Det må påregnes ekstra kostnad for tilvalg- og endringsbestillinger.
Selger utarbeider tilvalgs- og endringsliste hvor valgmulighetene for tilvalgsbestillinger og endringer fremkommer. Selger har rett til å ta seg betalt for utarbeidelse av pristilbud, tegninger mv.
Alle tilvalgs- og endringsbestillinger gjøres gjennom skriftlig avtale med selger og må være selger i hende senest innen de tidsfrister som fastsettes av selger.
Det kan maksimalt gjøres tilvalg- og endringsbestillinger for 15 % av kjøpesummen.
Alle tilvalgs- og endringsbestillinger skal gjøres opp til meglers klientkonto i forbindelse med sluttoppgjøret.
Salgsbetingelser og kjøpetilbud
Leilighetene selges ved ordinær budgivning og evt. budrunde. Selger forbeholder seg retten til fritt å akseptere eller forkaste ethvert bud uten nærmere begrunnelse.
Forbrukerinformasjon om budgivning er beskrevet i vårt budskjema som følger vedlagt i denne salgsoppgaven.
Alle bud og budforhøyelser må inngis skriftlig. I tillegg må budet være signert og legitimasjon må være fremlagt. Eventuelle forhøyelser eller endringer på budet kan skje pr. sms eller på e-post.
For at budene skal kunne bli behandlet og videreformidlet skriftlig til alle involverte parter, må ethvert bud ha en tilstrekkelig lang akseptfrist, jf. eiendomsmeglingsforskriften § 6-3.
Selger må skriftlig akseptere budet før budaksept kan formidles til budgiver. Budforhøyelser bør derfor være gyldig i minimum 30 minutter.
Etter at eiendommen er solgt vil kjøper og selger få tilsendt budjournal. Øvrige budgivere kan få utlevert kopi av budjournalen i anonymisert form.
Kjøper plikter å ha gjort seg kjent med komplett salgsinformasjon før bud inngis.
Etter at bindende avtale om kjøp er inngått, er salgsprisene faste og kan ikke justeres for prisstigning.
Det gjøre spesielt oppmerksom på at det ikke er anledning til å erverve mer enn to boligseksjoner i samme sameie jmf. eierseksjonsloven § 23. Bestemmelsen gjelder både fysiske og juridiske personer.
Ved kjøp må det fremlegges finansieringsbekreftelse.
Forbehold fra utbygger
Selger forbeholder seg retten til å endre prisene for usolgte enheter uten forutgående varsel. Prislisten kan derfor bli erstattet av en senere utgave.
Boligen(e) selges på prosjekteringsstadiet og selger forbeholder seg derfor retten til uten forutgående varsel å gjøre mindre endringer som er hensiktsmessige og nødvendige for gjennomføringen av prosjektet.
Vindusplasseringen i den enkelte bolig kan avvike noe fra tegninger og skisser i salgsmateriellet.
Det gjøres oppmerksom på at sjakter og føringsveier for VVS installasjoner, ventilasjon og elektro ikke er inntegnet. Påforing/innkassing på vegger/ himlinger må påregnes og rommenes utforming kan bli noe endret som følge av dette.
I nyoppførte boliger forventes i noen grad svinn og krymping av materialer. Selger er ikke ansvarlig for slike forhold.
Det kan forekomme mindre avvik i tomtens størrelse hva gjelder eksklusiv bruksrett til fellesarealer eller seksjonens tilleggsareal.
Ovennevnte endringer/avvik gir ikke kjøper rett til prisavslag, erstatning eller heving.
Det gjøres oppmerksom på at tegninger, planer, skisser og bilder i salgsoppgaven kun er av illustrativ karakter og kan inneholde innredning og tilbehør mv. som ikke inngår i avtalen. Opplysninger gitt i leveransebeskrivelsen er gjeldende.
Lovanvendelse
Boligene selges til forbrukere i henhold til bustadoppføringslova. Boligene selges til næringsdrivende/profesjonelle i henhold til avhendingslova. Etter at boligene er ferdigstilte selges boligene etter avhendingslova til både forbrukere og næringsdrivende/profesjonelle.
For kjøp som følger bustadoppføringsloven gjelder bl.a. følgende :
Som sikkerhet for oppfyllelse av sine forpliktelser stiller selger en garanti på 3% av kjøpesummen frem til overtakelse. Beløpet økes deretter til 5% og står i 5 år etter overtakelsen.
I tillegg plikter selger å stille bankgaranti for beløp kjøper innbetaler før overtagelse dersom disse skal stilles til selgers disposisjon før overskjøting.
Kjøper har rett til å avbestille leveransen før overtakelse har funnet sted, jf. buofl. §§ 52-54.
Det gjøres oppmerksom på at selger kan kreve erstatning for sitt økonomiske tap i henhold til bustadoppføringslova kapittel VI. Dette gjelder uavhengig av om byggestart er besluttet eller ikke.
Dersom det foreligger en mangel i henhold til loven, kan kjøperen holde igjen vederlag, kreve mangelen rettet, kreve prisavslag, kreve erstatning eller heve avtalen.
Lovene kan i sin helhet fås ved henvendelse til megler. Loven finner du også på www.lovdata.no
Rett til fritt å velge megler
Valg av eiendomsmeglingsforetak skal være frivillig. Eiendomsmeglingsforetak kan ikke inngå oppdrag om eiendomsmegling dersom inngåelsen av oppdraget er satt som vilkår i avtale om annet enn eiendomsmegling, f.eks. tilbud om lån eller andre banktjenester, jf. Lov om eiendomsmegling § 6-3 (3).
Innhent komplett prospekt
Nettannonsen er kun et utdrag av salgsoppgaven. Alle som vurderer å legge inn bud, må sette seg inn i salgsoppgaven. Last ned fullstendig PDF eller kontakt megler.
Ansvarlig megler
Camilla Christensen
Eiendomsmegler
Nyttige lenker
Nærområdet
Krogsveen Ålesund
Annonseinformasjon
FINN-kode | 295568378 |
---|---|
Sist endret | 19. mars 2025 12:08 |
Referanse | KR76.22327 |
Annonsene kan være mangelfulle i forhold til lovpålagt opplysningsplikt. Før bindende avtale inngås oppfordres interessenter til å innhente komplett informasjon fra meglerforetaket, selger eller utleier.