Bildegalleri

Pynteneset / Engøy

Ny, lekker leilighet i sjøkanten - 2 soverom - 2 balkonger - Påkostet standard - Innflytt.mars 2025

Kart med kartnål4077 Hundvåg
Prisantydning5 990 000 kr
Totalpris
6 009 970 kr
Omkostninger
19 970 kr
Felleskost/mnd.
3 015 kr
  • Planlegging

    Høsten 2021

  • Salgsstart

    Våren 2022

  • Byggestart

    Sommer 2022

  • Overtakelse

    Mars 2025

Nøkkelinfo

Boligtype
Leilighet
Eieform
Andel
Soverom
2
Rom
3
Etasje
2
Antall etasjer
4
Internt bruksareal
78 m² (BRA-i)
Bruksareal
83 m²
Eksternt bruksareal
5 m² (BRA-e)
Balkong/Terrasse
14 m² (TBA)
Sikringsordning
Ja

Les mer om bruksareal her

Fasiliteter

Balkong/Terrasse
Offentlig vann/kloakk
Utsikt
Barnevennlig
Kabel-TV
Parkett
Vaktmester-/vektertjeneste
Balansert ventilasjon
Bredbåndstilknytning
Heis
Turterreng

Visning

Ta kontakt for å avtale visning.

Beskrivelse

Velkommen til Pynteneset - Sjønært med maritim atmosfære

OMRÅDET
Sentrumsliv med smaksopplevelser. På Pynteneset bor du tett på sjøen og nyter nærhet til alt det gode med Stavanger by.

Pynteneset og Engøy ligger midt i Byfjorden og Stavangers havnebasseng, med utsikt mot Stavanger sentrum og øyer som Majoren, Plentingen, Natvigs Minde, Buøy og Sølyst.

Turen over Bybrua til Stavanger Øst og byen tar ca. 10 minutter med elsykkel og buss. Sistnevnte går flere ganger i timen fra tidlig morgen til langt utpå kvelden fra busstoppet et par hundre meter unna Pynteneset.

Leilighet E203

INNEHOLDER
Felles inngang, tappegang og heis i bygget.

2. etasje: Gang, stue og kjøkken, 2 soverom, bad, wc og bod.
Sportsbod i garasje/anleggseiendom.

Leiligheten er påkostet med tilvalg til ca kr 174 000,- som er inkludert i kjøpesummen. Se komplett oversikt over tilvalg i salgsoppgave.

OM LEILIGHETEN
Man kommer inn i en luftig entre med plass til å sette inn garderobe. Entreen er utført med hvitlakkert en-stavsparkett og malt i fargen Jotun Space på vegger og i tak.

Stuen og kjøkkenet på ca 38m2 ligger trukket separat fra resten av leiligheten og har naturlige adskilte soner med mange muligheter for møbleringsløsninger.

Kjøkkenet blir innredet i en lekker mørk brun trestruktur kombinert med sorte håndtak - En lekker kontrast mot flott hvitlakkert en-stavsparkett og vegg og tak som er malt i fargen Jotun Comfort Grey.

Det er god plass til stor spisegruppe i stuen - her kan man invitere gjester til selskap.

Fra kjøkken/spisestue har man store skyvedører ut mot balkong.

I stuedelen kan man innrede med sofagruppe og TV-krok - I tillegg kan man kanskje lage til en lounggruppe med lenestoler og hylleseksjon?
Det er store vindusflater i stuen som slipper inn naturlig lys.

Fra hovedsoverommet kan man skimte Pyntesundet og våkne til maratime omgivelser. Hovedsoverommet får hvitlakkert en-stavsparkett og er malt opp i tidsriktig farge Jotun Space på vegger, på vegg bak seng og i tak er det malt i fargen Jotun Mohair. Det er god plass til å sette inn garderobe i innhuk på soverommet.

Soverom nr 2 kan kanskje innredes med sovesofa slik at man kan bruke rommet som ekstra stue når man ikke har gjester? Soverommet får flott hvitlakkert en-stavsparkett og blir malt i fargen Jotun Space på vegger og i tak.

Badet blir innredet med lakre fliser 60x60 på gulv og vegg i grå breige utførelse. Lekker servantskap supplert med høyskap i mørk trestruktur. Rundt speil med LED-lys.

Fra entre har man også et separat gjestetotalett og en stor bod.

Hva kommer på Pynteneset?


OM PROSJEKTET
Byggtrinn 1 (B1) av Pynteneset består av 54 leiligheter og 2 rekkehus fordelt på 3 bygninger som forventes å ferdigstilles i Mars 2025.

MANGE FELLES FASILITETER
Med tilgang til fellesrom trenger du kanskje ikke så stor egen stue som du opprinnelig trodde - det kan du store penger på når du velger din favoritt på Pynteneset. Gjennom Heime blir det tilrettelagt for at beboerne på Pynteneset får flere fellesrom til disposisjon. Samtlige av disse ligger på bakkeplan og får dør ut mot bryggen. Det jobbes nå med ideer for hvordan fellesrommene skal innredes.

Det kommer forskjellige typer fellesrom som del av Pynteneset-utbyggingen, inkludert gjestehybler. Dermed trenger du kanskje ikke det ekstra soverommet i egen leilighet, noe du i så fall sparer gode penger på. Gjestehyblene må bestilles via Heime-appen, og det har vist seg i andre Heime-prosjekter at mange benytter seg av muligheten mye oftere enn man trodde på forhånd. Gjestehyblene er pr. i dag planlagt som del av utbyggingen av delfelt B4.

Deling er sosialt, kjekt og bra for miljøet- og det er egentlig ingen grunn til at alle skal eie hver sin redningsvest og fiskestang. Eller flyttetralle og gardintrapp for den saks skyld. Pynteneset får et eget rom der man kan låne forskjellige verktøy og utstyr, alt tilgjengelig for reservering via Heime-appen. Tanken er at beboerne også kan låne ut ting de eier, men ikke bruker så ofte.

HEIME
Det betyr at du får mer enn et nytt hjem - her får du tilgang på fasiliteter og utstyr som gjør dagene mer innholdsrike

Du har sikkert lest og hørt historier om nye boligprosjekter med fasiliteter som gjør det lettere for naboene å møtes og oppleve ting sammen. Boligprosjekter med verdifulle kvaliteter som bidrar til trivsel, trygghet og et godt sosialt miljø. Vel, Pynteneset blir et slik prosjekt - selvfølgelig med maritimt tilsnitt.

Helt konkret betyr dette at du får tilgang til fellesrom, gjestehybler, kano, kajakk og en 17-18 fots båt for fiske- og dagsturer. I tillegg kommer en Hasle Summer Fun, som er 12 fot og perfekt for barn eller barnebarn. Det kommer også litt fiskeutstyr, krabbeteiner og vannsportutstyr som wakeboard, tube og lignende.

VIL GJØRE KLASASKJÆRET TIL EN BADEØY
Utbygger jobber med konkrete planer for et flott sjøbad omgitt av en familievennlig strand, utendørsscene, piknikområder, flytende badstuer og mye mer. Alt på Pynteneset og Klasaskjæret.

SJØHUS MED CAFÉ OG GALLERI?
Utbygger tenker helhetlig når de legger planene for friområdene ved de nye leilighetene. Med gangstier mellom sjøbadet og Klasakjæret, kan Stavanger få et nytt og sammenhengende rekreasjonsområde uten sidestykke.

Utbyggerne ønsker også å flytte og ta i bruk to gamle sjøhus som i dag står der leilighetene kommer. - De ønsker å restaurere sjøhusene og vil at de skal bli en del av miljøet på «badeøya» Pynteneset. Gjerne i form av café og galleri.

Det tas forbehold om at planene for badeøy på klasaskjæret og sjøhusene som nevnt ovenfor ikke er endelige og vil kunne endres.

Generell informasjon

Fastpris, så førstemann til mølla!

Salget gjelder transport av kjøpekontrakt. Salgsinformasjon danner grunnlag for den originale inngåtte kjøpsavtalen.

Alle interessenter og kjøpere oppfordres til å ha lest nøye gjennom salgsinformasjon som er tilgjengelig vedlagt i salgsoppgave eller på prosjektets hjemmeside www.pynteneset.no

Det gjøres spesielt oppmerksom på at prisantydning som oppgitt består av Merverdi selger + Tilvalg + Innskudd + Fellesgjeld. For mer informasjon se salgsoppgave.

Konf. megler ved eventuelt spørsmål, og for mer informasjon om prosjektet.

Nærområdet

Kart med kartnål4077 Hundvåg

Annonseinformasjon

FINN-kode384450885
Sist endret11. feb. 2025 14:54
ReferansePynteneset E203

Rapporter annonse

Annonsene kan være mangelfulle i forhold til lovpålagt opplysningsplikt. Før bindende avtale inngås oppfordres interessenter til å innhente komplett informasjon fra meglerforetaket, selger eller utleier.