Bildegalleri

Nydelig utsikt fra leilighet G0302 i prosjektet Kokstad Stasjon Eikerinden. Dette er bare en av mange fine leiligheter som er for salg i prosjektet.

Kokstad Stasjon Trinn 1

Leilighet med nydelig utsikt og meget god beliggenhet på bybanestoppet - Felles takterrasse - Gode solforhold

Kart med kartnålAdresse: Kokstadvegen 21L - H0302 (Leil nr. G0302), 5257 Kokstad
Prisantydning6 300 000 kr
Totalpris
6 322 564 kr
Omkostninger
22 564 kr
Felleskost/mnd.
2 398 kr
  • Planlegging

    Ferdig planlagt

  • Salgsstart

    Salget er i gang

  • Byggestart

    Under bygging

  • Overtakelse

    Våren 2025

Nøkkelinfo

Boligtype
Leilighet
Eieform
Eier (Selveier)
Soverom
2
Rom
3
Etasje
3
Antall etasjer
1
Internt bruksareal
82 m² (BRA-i)
Bruksareal
87 m²
Eksternt bruksareal
5 m² (BRA-e)
Balkong/Terrasse
10 m² (TBA)

Les mer om bruksareal her

Fasiliteter

Balkong/Terrasse
Bredbåndstilknytning
Heis
Kabel-TV
Utsikt
Turterreng

Visning

tirsdag, 25. mars
13:00 – 14:00
Alle DNB Eiendoms visninger har påmelding, kontakt megler for å avtale tidspunkt. Kontakt oss for privatvisning dersom oppsatt tidspunkt ikke passer. Velkommen til hyggelig visning.
Visningspåmelding

Beskrivelse

Velkommen til visning i leilighet G0302. Vi har tre ledige leiligheter av denne typen og mange fine leiligheter i prosjektet med varierte planløsninger. Leiligheten har nydelig utsikt mot Livarden og byfjellene. Leiligheten har innflytting senest 30.06.2025. Gunstig husbankfinansiering.

Om Prosjektet

Dette boligprosjektet må oppleves, ta kontakt i dag for privatvisning.

Visste du at renten på lån fra Husbanken er 0,75 prosent lavere enn basisrenten? Basisrenten er gjennomsnittet av renten fra de fem beste tilbudene for tilsvarende lån i markedet.
Bedre rente skal du lete lenge etter! Eks. Husbankfinansiering gis med 85% av boligens kjøpesum med maksimalt 30 års løpetid og
flytende rentesats som p.t. er 4,56 % (Desember 2024).

Priseksempel ved boligkjøp til 3,5 mill, 15% EK:

Lån i Husbanken: kr 2975 000,- Løpetid: 30 år, Rente: 4, 56 %, Effektiv rente: 4,66 %, Terminbeløp: kr 15 180,- Eks skattefradrag.

Lån basisrente: kr 2975 000,- Løpetid: 30 år, Rente: 5,663 %, Effektiv rente: 5,78 %, Terminbeløp: kr 17 135,- Eks skattefradag.

Besparelse med lån i husbanken vs basisrenten er kr 1 955,- pr mnd.


Kjøper du leilighet i Kokstad stasjon er alle leilighetene godkjente for Husbank lån

Ta kontakt i dag - så finner vi den gunstigste løsningen for deg!

Velkommen til visning i Kokstad Stasjon Eikerinden! Bygging pågår, innflyttningsklar allerede vår 2025. Ta kontakt med megler for privatvisning, vi stiller på kort varsel. Dag/kveld/helg, du bestemmer :-). Gå til prosjektets hjemmeside som ligger under "nyttige lenker" på høyre side i finn annonsen, eller bare skriv www.kokstadstasjon.no i din nettleser. Her finner du leilighetsvelger, bilder og all nødvendig informasjon.

På bybanestoppet på Kokstad bygges det nå 133 boliger med mange fellesfordeler og et helt unikt trivselskonsept! Første trinn ut er 73 nye boliger beliggende høyt og fritt på kollen ved bybanestoppet på Kokstad. Byggingen er godt i gang og de første kan flytte inn allerede første halvdel av 2025. Her blir det tilrettelagt for alle livets faser; om du er en familie på fire, singel, full av kjæresterier, har bonusbarn som flytter inn og ut, digger naboer, eller bare vil ha en superenkel hverdag, helt for deg selv.

I Kokstad Stasjon Eikerinden ønsker vi å tilrettelegge for at du skal trives allerede før du flytter inn. Vi ivaretar høy bokomfort i boligene og lager populære fellesrom. Via appen Heime vil du få tilgang til et helt unikt fellesskap med naboene dine og alle servicefunksjoner, både gjennom felles arrangementer og via appen. Les mer om dette i salgsoppgaven.

Det bygges en felles garasjekjeller og et næringsareal på plan U1 i bygg G. Næringsarealet får hovedadkomst fra bybanestoppet.

Prosjektet blir oppført i flere byggetrinn. Byggetrinn 1 består av hus E, F og G og er planlagt å bestå av totalt 73 leiligheter.

Lett å bo.
Lett å leve.
Lett å jobbe.

Markedets gunstigste boliglån? Nå kan du få lavere rente enn resten av markedet!

Fremdriftsplan og ferdigstillelse

Boligene i byggetrinn 1 planlegges ferdigstilt senest 30.06.2025. Dette gjelder som en bindende frist for å ha boligen klar for overtagelse, herunder grunnlag for å kreve dagmulkt.

Selger kan kreve overtagelse inntil fire måneder før den avtalte fristen til å ha boligen klar til overtagelse. Selger skal skriftlig varsle om dette minimum to måneder før det nye overtagelsestidspunktet. Det eksakte overtagelsestidspunktet skal gis med minst 14 kalenderdagers skriftlig varsel. Det beregnes dagmulkt fra det nye overtagelsestidspunktet.

Selger skal innen rimelig tid varsle forbruker dersom det oppstår forhold som vil medføre at han blir forsinket med sin utførelse.

Selger har rett til tilleggsfrist dersom vilkårene som nevnt i bustadoppføringslova § 11 er oppfylt.

Påvirkes utførelsen av arbeid under kontrakten av krigen i Ukraina eller force majeure hendelser, som får betydning for fremdriften, må Kjøper være oppmerksom på at det vil være påregnelig at Selger vil ønske å kreve forlengelse av alle frister i kontrakten, herunder frist for ferdigstillelse av arbeidet. Dette gjelder for eksempel ved forsinket / begrenset tilgang på materialer. Dette gjelder også dersom utførelse eller leveranse fra underentreprenør eller annen leverandør påvirkes. Dersom Selger vil kreve fristforlengelse som følge av disse omstendighetene, skal Selger varsle Kjøper uten ugrunnet opphold etter at Selger ble klar over omstendigheten som begrunner kravet. I et slikt tilfelle, oppfordres partene til å søke juridisk bistand. Det er videre på Selgers egen risiko å kreve fristforlengelse eller lignende, og det er ikke gitt at et slikt krav vil stå seg. Det klare utgangspunktet er for øvrig at megler ikke har en plikt til å ta stilling til saken.

Ved besøk på byggeplass før overtagelse skal kunder alltid være i følge med en representant fra Selger. All annen ferdsel på byggeplassen i anleggsperioden er beheftet med høy grad av risiko og er forbudt.

Garasje/Parkering

Felles garasjeanlegg er planlagt å bestå av 100 bilparkeringsplasser, hvorav 10 av disse er HC-parkering. I tillegg er det planlagt 7 parkeringsplasser for MC/moped, samt områder for sykkelparkering og et åpent sykkelverksted.

I byggetrinn 1 er det 50 bilparkeringsplasser som er tilgjengelig for salg. Selger har derfor tildelt en rett til kjøp av bilparkeringsplass(er) til utvalgte leiligheter, basert på leilighetenes størrelse. Informasjon om hvilke leiligheter som har denne retten fremgår av prislisten. Retten til kjøp av bilparkeringsplass må benyttes/gjelder kun ved kjøp av leiligheten. Dersom det er leiligheter som ikke benytter seg av sin rett, kan det åpnes opp mulighet for øvrige leiligheter å kjøpe parkeringsplass. Ta kontakt med megler for å få informasjon om eventuelle ledige plasser.

MC/moped-plasser selges etter førstemann til mølla-prinsippet, se prisliste for mer informasjon.

Generell orientering

På Kokstad Stasjon Eikerinden bygges det nå 133 boliger, første trinn ut er 73 nye boliger av varierende størrelser. Det bygges en felles garasjekjeller og et næringsareal på plan U1 i bygg G. Leilighetene vil bli bygget og energimerket etter forskriftene i TEK17. Det følger med sportsbod til samtlige leiligheter.

Prosjektet får en gjennomgående god standard. Det leveres kjøkken fra HTH, modell Stockholm, med demping på skuffer og tilrettelagt for belysning under overskapene som tilvalg.

Det leveres 3-stavs lys eikeparkett i alle tørre rom i leiligheten. Gulvlister leveres i eik og vil harmonere med parketten. Bad blir flislagt på vegger og gulv.

Alle innvendige vegger blir utført med stenderverk i tre/stål og malte gipsplater, alternativt sparklede og malte betongvegger. Det vil være malte overganger mellom vegg og himling uten lister.

Oppvarmingen baseres på fjernvarme. Vannbåren gulvvarme er installert i stue og kjøkken, mens det er varmekabler i gulvet på badet. Varmt forbruksvann blir oppvarmet ved hjelp av fjernvarme fra BKK.

Porttelefonanlegg med kamera blir montert ved hovedinngangsdøren til hvert bygg, og det blir fremført fiber til hver boenhet for overføring til tv og data.

Det er heis fra garasje til alle leilighetsplan.

Tilvalg: Det vil ikke være mulig å endre tilkoblingspunktene for vann, avløp og ventilasjon. Tilvalg kan ikke bestilles etter at tilvalgsfristen har utløpt. En dedikert kundekontakt hos selgeren vil være ansvarlig for tilvalg. Ettersom byggearbeidet allerede er igangsatt, kan det være begrensede muligheter for tilvalg. Vennligst kontakt megler/utbygger for nærmere informasjon.

Ansvarlig megler

Ståle Iden

Nærområdet

Kart med kartnålAdresse: Kokstadvegen 21L - H0302 (Leil nr. G0302), 5257 Kokstad

Annonseinformasjon

FINN-kode393585045
Sist endret19. mars 2025 12:38
Referanse715240061

Rapporter annonse

Annonsene kan være mangelfulle i forhold til lovpålagt opplysningsplikt. Før bindende avtale inngås oppfordres interessenter til å innhente komplett informasjon fra meglerforetaket, selger eller utleier.