Bildegalleri
Innseilingen - Leilighet 305
Moderne leilighet med spektakulær utsikt mot Karmsundet og sørvestvendt terrasse
Sakkastadvika 4A, 5538 HaugesundPris på lån: fra 9 848 kr/mnd
Eff.rente 6,46 %. 1 488 900 o/25 år. Kostnad: 1 465 500 kr. Totalt 2 954 400 kr.
LånekalkulatorProsjektets status
Planlegging
2022
Salgsstart
2023
Byggestart
2023
Overtakelse
Q1.2025
Nøkkelinfo
- Boligtype
- Leilighet
- Eieform
- Andel
- Soverom
- 3
- Rom
- 4
- Etasje
- 3
- Bruksareal
- 95 m²
Fasiliteter
Visning
Ta kontakt for å avtale visning.Beskrivelse
Velkommen til Innseilingen
Leilighetene i Innseilingen er nå innflyttingsklare, og vi tar deg gjerne med på privat visning i vår møblerte visningsleilighet. Her får du ta inn den fine utsikten, og oppleve leilighetenes flotte kvaliteter.
Prosjektet er sentralt beliggende i Sakkestadvika, like sør for Solsiden. Alle leilighetene har uhindret utsikt mot innseilingen til Haugesund og Karmsund bru i sør. Det aller meste av servicetilbud finnes i umiddelbar nærhet til prosjektet.
Alle leilighetene blir på ett plan med romslige og overbygde terrasser mot sørvest. Leilighetene i første etasje vil dessuten få markterrasser. Leilighetene blir organisert som borettslag. Fra parkeringsanlegget i kjelleren, hvor alle beboerne har egen bod, går det heis opp til alle etasjene og leilighetene.
Boliger med det lille ekstra
Leilighetene leveres med takhøyde på 250 cm, noe som gir et ekstra inntrykk av romslige og luftige bokvaliteter.
Innseilingen skal være et godt sted å komme hjem til. Inngangspartiene har derfor forseggjorte løsninger med fargesammensetninger, dekordetaljer og belysning som sammen skaper og gjør at du møter en lun, varm og hjemmekoselig stemning.
Hvitevarer inkludert
Inkludert i leilighetskjøpet følger det med en innholdsrik kjøkkeninnredning med integrerte hvitevarer, som kombiskap, plate- topp, stekeovn og oppvaskmaskin.
Vannbåren varme som standard
Alle boligene i Innseilingen blir levert med vannbåren gulvvarme som standardløsning i baderom, entré og oppholdsrom.
Førsteklasses komfort
Leilighetene har også balansert ventilasjon med varmegjenvinning, som vil gi et ekstra sunt og energibesparende inneklima.
Ord fra arkitekten
Innseilingen er Haugesunds sydligste boligtomt ved Karmsundet.
Videre mot Karmøy og Karmsund bro er det friområde og uberørt strandlinje. Beboere i Innseilingen vil oppleve sjø, sund og strandlinje med eldre beitemarker utenfor vinduene og terrassene sine.
Møtet med dette friområdet, og ønsket om å bringe opplevelsen av bevegelsen i sundet videre nordover, har gitt bygningen sin svakt buede form. Slik ender ikke naturområdet opp i en vegg, og buen formidler bevegelsen og linjeføringen til Jomfruveien på en fin måte.
P-plass og lading av elbil
Alle leiligheter får med parkeringsplass i parkeringsanlegg/carport. Det er også mulig å kjøpe ekstra parkeringsplass.
Fellesutgiftene for garasjeplass i garasjekjeller er stipulert til kr. 150,-pr mnd. pr plass.
Borettslag
Alle andelsleilighetene i Innseilingen blir organisert som et borettslag – en boform med mange og fleksible fordeler.
Kjøper du leilighet i et borettslag, kjøper du en andelsleilighet. Selve borettslaget eier eiendommen og bygningene, mens du som andelseier har borett der. Når et borettslag bygges, blir det delvis finansiert av et felleslån som tar sikkerhet i borettslagets eiendom. Resten finansieres av et innskudd som betales av deg som boligkjøper. Når du skal kjøpe en bolig i et borettslag betaler du derfor et innskudd, pluss boligens andel av fellesgjelden. Du betaler også en månedlig del av felleskostnadene som skal dekke renter og betjening av fellesgjelden, men også faste kostnader som vaktmester, vedlikehold, strøm i fellesrom og offentlige avgifter.
Nyttige lenker
Nærområdet
Velbygd
Annonsene kan være mangelfulle i forhold til lovpålagt opplysningsplikt. Før bindende avtale inngås oppfordres interessenter til å innhente komplett informasjon fra meglerforetaket, selger eller utleier.