Bildegalleri
Antikk karaffel med emaljemaling, propp og to drammeglass
Beskrivelse av varen
Antikk glass, antikk håndblåst karaffel og to glass. Settet er fra 1800-tallet, og alle delene har flott emaljemaling, karaffel med propp og to drammeglass.
Karaffelen er noe frosten i glasset og har påmalt emalje dekor av blomster i gult, grønt og gullborder. Proppen er hul og har en ring i gull øverst, mens den er hel, altså ikke hul, nederst.
Noen knappe avslag i nederste del av proppen. Flott patinert, patina.
Alle delene er håndblåste og fra 1800-tallet. Man kan klart se at disse delene har sine feil, og IKKE er masseprodusert. Liten boble i glasset, man ser blåse-stripene på siden i glasset.
Spesielt på siste bilde. Dette er et fantastisk håndarbeide, med tanke på de hjelpemidler man hadde på den tiden.
Jeg tipper dette er laget til en velstående person eller familie, som hadde råd til flott karaffel med pynt i gull og farger. Kanskje det en gang var flere glass til, men det vet jeg ikke noe om.
Glassene er hele, men noe patina er det også på glasuren på glassene. Ser at gulldekoren nesten er slitt helt bort, men glasuren eller emaljen til blomstene er nok smeltede små fargede glassbiter.
Utrolig vakkert!
Karaffelen er 18 cm uten propp, 24 cm med proppen på.
Selve proppen i seg selv er litt over 8 cm.
Glassene er 8 cm høye og må anses for å være drammeglass.
Ingen sprekker eller skår, bare noe patinerte farger.
Prisen er nå ferdig prutet, enten skal du ha det, eller ikke! 🎈
Settet selges sammen, og bør hentes.
Kan sendes med Norgespakken til kr 150,-
Evt frakt kommer i tillegg.
Sender kun ved forhåndsbetaling. Jeg har vipps!
Vi bruker ikke fiks ferdig!
Vi driver Ringhoff Antikk & Brukt, se gjerne våre annonser, https://www.ringhoff.no/
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 8.3.2025 kl. 10:40 ・ FINN-kode: 106780780