Bildegalleri
De krenkede: historier fra Tsjetsjenia
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
- Etter universitetsstudier i russisk blir Åsne Seierstad som 23-åring korrespondent i Moskva. Etter et år i Russland, invaderer russiske styrker republikken Tsjetsjenia i 1994. Åsne Seierstad reiser til Kaukasus for å dekke sin første krig. I to år følger hun krigens skiftende fronter og sender derfra sine rapporter til Arbeiderbladet.
Ti år senere reiser hun tilbake. Tragedien i Tsjetsjenia har fortsatt, men konflikten er blitt omkranset av glemsel etter hvert som andre kriger har fått verdens fokus.
I dette gjensynet er det barna som står i sentrum. Hva skjer med barn som vokser opp i krig? Som venner seg til vold? Som får barndommen splintret?
De krenkede er en bok om Tsjetsjenia i dag, basert på reiser Seierstad har foretatt i 2006 og 2007, samt tilbakeblikk på Kaukasus' voldelige historie og den stadige kampen mellom frihetssøkerne og imperiet."
Åsne Seierstad
Innbundet bok
Kan sendes med Posten, frakt kr. 73,-
(i12)
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 13.2.2025 kl. 18:26 ・ FINN-kode: 183683250
Mer som dette
40 kr
![Annonsebilde](https://images.finncdn.no/dynamic/480x480c//2023/4/vertical-0/16/6/299/107/586_136720959.jpg)