Bildegalleri
Snill varmblodshoppe gis bort Haster!
Beskrivelse av varen
Kjønn: Hoppe
Fødselsår: 2007
Sjekker interessen for gi bort/låne hesten min som selskapshest/turhest. Dette er en dame som har vert gjennom mye og har noen ekstra behov, jeg forventer ingen respons men sjekker om det er noen der ute som kunne hatt glede av en hobby hest.
Jenny heatseeker er en 17 snart 18 års gammel varmblodshoppe ho har tidligere gått i trav. Ho er 165 cm. Ho fikk en skade i ene beine framme for en del år siden så kan ikke hoppes med. I juni fikk vi ho akutt hjem da ho hadde fått en skade nede ved koden på høyre bein har hat dyrlege på ho og antibiotika.
Ho er mye bedre og hinker ikke lengre men kan ha en tendens for å gå litt ujevnt i nedoverbakker men ho blir bedre hevelsen har gått veldig ned og viser god bedring Ho springer masse og hopper rundt omkring viser ingen tegn til smerte
Ho er veldig bane lei og vil helst på tur ho elsker fart og utforske man får ikke en snillere hest, ho har stått som selskapshest før og går fint som det ho trenger ikke bli brukt og kan fint bare stå i en innhegning, men elsker å bli brukt. ho er vant med silo men har og fått høy.
Ho kan stå på fritt fôr men er overvektig nå etter og stå på bokshvile med fritt fôr. Ho har hatt gas kolikk da ho fikk i seg betfiber men gikk fint.
Ho er vant til utgang 24/7 men kan å stå inne. Ho er en veldig fleksibel hest å takler forandringer med og ikke bli brukt og så brukt. Når ho står ute er det fint vist ho har på bein beskyttelse da ho er litt glad i og tøyse rundt omkring og er litt klumsete. Jeg drar på vidergående i august og håper og finne noen før den tid. Nå ser jeg etter noen som trenger en hobby hest og har mulighet til å kose masse og gi ho omsorg. Ho er veldig kosete og det er ikke noe vondt i ho. Har ofte med meg en jente på 10 år når jeg er med jenny og det går fint. Ho har aldri stukket av på tur, ho kan ha en tendens på å gå fort men er enkel og roe ned. Jenny betyr veldig mye for meg og det rette hjemmet med mye omsorg er det viktigste for meg.
Jenny er vant med sau, hund og katt ho er ikke så glad i større hunder da en bordercolli plaga ho en stund men gjør de ingenting. Ho kan fint stå på en inn på tunet gård. Ho skal ikke på en rideskole da ho kan ikke bli brukt mye. Ho kan bli brukt og ris på tur med bare ikke veldig hard tur og kan gallopere og traves med
Ho blir ridd bittløst og det et det ho trives mest med. Ho er vandt til å stå alene og med hester
Jenny kan smile og skrape på kommando ho elsker og lære nye triks;) håper jenny kan være noe for deg:)
For mer informasjon er det bare å sende melding innpå finn eller på nr mitt 95525005 vist du vil se videoer av ho er det bare å spørre:)
Kun seriøse interesserte!
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 6.3.2025 kl. 21:02 ・ FINN-kode: 387692693