Bildegalleri
3D-printer Prusa MK2/MK2S
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Selger en Prusa MK2S 3D-printer. Jeg overtok denne for ikke så altfor lenge siden hvor den ene termostaten var ødelagt og måtte byttes. Skal ikke si det helt sikkert, men mulig dette er en MK2 som er bygd om til MK2S.
Jeg har også printet så godt som alle delene på nytt til denne da jeg syns de begynte å bli sprø. Det meste er printet i fargen fire red (PETG), bakplate til x-aksen er i ASA mens resten av de sorte delene er i ABS.
Har i grunn bare testet å printe benchy (båten) med den og det klarte den veldig fint. Noe tråder ble det men det var nok mest fordi jeg brukte et gammel filament som hadde i garasjen en god stund. Burde ha tørket det først. Kan godt være z avstanden kan justeres mer men hang godt der den står nå. Printeren har auto leveling.
Vifta til kjølingen av printen deles hvis man løsner skruene. Følger med ekstra hvis jeg har det liggende. Vil uansett ikke påvirke bruken.
Jeg syns Prusa er for gode og solide printere til at den kunne bli kastet. Derfor har jeg brukt tid på å få den i topp stand igjen så noen andre kan få glede av den 👍🏻 Har ikke noe boks til den så fordel om man kan hente evt møtes ikke så altfor langt fra Kristiansand. Jobber i Froland så er der en gang i uka også
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 13.2.2025 kl. 21:35 ・ FINN-kode: 392727921