Bildegalleri
Krevende hund
Beskrivelse av varen
Reaktiv dvergpuddel, kastrert tispe, 7 år, cirka 4,5 kg.
Denne er kun for deg som er genuint interessert i trening av hund med utelukkende positiv forsterkning og har erfaring med reaktive hunder. Om du leter etter en utfordring for en periode eller en ny bestevenn i livet, hvis du føler at dette er noe for deg etter å ha lest annonsen kan du sende meg en melding. For de som bare ønsker seg en søt, gratis hund er ikke dette den rette.
Vokst opp, og bor, i flokk, og går godt overnes med "sine hunder", mye lyd i henne, men omgås stort sett fint andre hunder løs på tur, i bånd bjeffer hun på alt på fire,(og gjerne to, om hun føler for det) bein, og kan gjøre utfall mot fremmede hunder som kommer for nært/brått på.
Selv om hun stort sett fungerer fint løs betyr ikke det at hun kan gå løs hvor som helst da hun ikke er 100% stabil på innkalling, når hun først har oppdaget annen hund kan hun komme til å løpe bort til den å bjeffe i stedet, og før du har blitt GODT kjent med henne kan du ikke ha henne løs i det hele tatt på uinngjerdet område.
Har PTSD etter en ulykke og påfølgende behandling av benbrudd. Har derfor noen utfordringer hos veterinær, men så lenge mennesket hennes er til stede går det helt fint. Spesielt viktig under innsovning og oppvåkning ifbm narkose, da hun kan bli redd og forvirret hvis hun våkner opp alene. Har trukket alle fortennene etter ulykke, så om man er flink å passe på resterende tenner med litt homecare/tannpuss er det ikke noen umiddelbare grunner til at hun skulle trenge hyppige narkoser.
Har en skinne i venstre framfot, er derfor litt stivere i denne foten og noe slakkere i mellomhånd. Ingen utfordring i vanlige aktiviteter, men det er ikke en agilityhund. Forøvrig er hun en kløne, og hadde kanskje ikke vært så veldig egnet til agility uansett, men hun er treningsvillig og matmotivert når bare de få hjernecellene som er der klarer å holde fokus.
Her går vi jevnlig til hundemassør så hun ikke blir vond av det litt stivere ganglaget på fremfoten.
Ikke vant til barn. Vi har ikke hatt problemer i møter eller med unger som ville klappe hunden (så lenge det er på hennes premisser), men hun skal ikke bo med barn eller noe som har hyppige besøk av bråkete barn. Ikke fordi hun er redd for bråk, men hun bråker tilbake.
Vant til å være hjemme mens jeg er på jobb, men har aldri vært hjemme alene uten andre hunder. Hun skal ikke bo hos noen der hun får lange dager alene, du må enten være hjemmeværende, og trene henne til å være alene når du skal ut på noe hun ikke kan være med på, eller du må ha en annen, trygg hund fra før av.
Om natten sover hun i sengen med meg og de andre hundene. Hvis hun ikke får være i møbler og sove i sengen med eier så er det ikke riktig sted for henne. Hun har faste ritualer for morgenkos og er like glad hver morgen når du våkner og hun får oppmerksomhet.
Hun kan ikke være i bur inne, med mindre du sitter ved siden av. I bilen er hun vant til både bur i bagasjerommet, hvor hun gjerne synger en klagesang for deg, og sele i fremsetet (ingen klagesang der).
Liker ikke bading og pelsstell, men finner seg i det. Hun bør helst være hos noen som kan pelsstell selv, eller er villige til å lære det, for å unngå å måtte sette henne bort til en groomer. Ser for meg at hun vil ha samme reaksjon i en salong som hos veterinær og lett blir utilpass. Etter at hun ble kastrert har hun hatt behov for å tømme analkjertlene en gang i blant, jeg pleier å sjekke at de ikke er fulle under bad og tømme ved behov.
Papirer/pass og vaksine i orden etter gjeldende regler. HD B, PL 0/0, øyelyst med noen få feilstilte øyehår på siste lysing, har ingen plager av dette.
Hun har et godt liv her hos meg, men jeg har ikke nok tid til å trene henne individuelt, så i stedet blir hun en dårlig innflytelse på resten av flokken. Vennligst kun ta kontakt hvis du tror du kan gi henne et bedre liv og fortell hvilke ønsker og planer du har for fremtiden.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 16.2.2025 kl. 13:52 ・ FINN-kode: 393887170